İçeriğe Yönlendir

Göstergedeki Motor Arıza (Engine check) Lambası

Önder Özcan

Recommended Posts

Gökhan Albayrak

Daha 2 gün önce benim de aklımı kurcalamıştı. Motor ikaz ışığım kontak açınca check yapmıyordu. “Acaba lamba bozuk mu?” dedim, gizli menüden gösterge kontrolü yaptım o esnada yanıyordu. Sonra dedim ki “Çalışıyorsa elleme”. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Dövelim? 

Kıyamazsın. Ben olsan kıyarsın da... :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
3 saat önce, Önder Özcan yazdı:

motor ışığı dedim gizlemişlerdir dedi. Açalım dedim peki dedi makinaya bağladı,

70 yaşındaki amca kapattırmıştır belki , gereksiz zaten

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
57 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

70 yaşındaki amca kapattırmıştır belki , gereksiz zaten

Ondan öncekiler kapattırmıştır, amca da farketmemiştir belki de.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Benim Audide de motor ikaz ve yağ ikaz ışığı Yok sanırım. Çalıştırırken hiç görmedim. Bir bakarım yazarım buraya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Dün lambayı açtırdıktan sonra, bu gün ailecek İstanbuldan Kocaeli-Gölcükteki Eriklitepe ye gittik. 125 km+125 km yol gidip geldik. Arıza lambası falan yanmadı. Bir sıkıntıdan dolayı söndürülmüş olsaydı o sıkıntı bu kadar yol yapmaya mutlaka ortaya çıkardı :)

Yorum bağlantısı
Özgür Güzen
On 16.02.2019 at 12:44, Önder Özcan yazdı:

Aracı yarım kontak yaptığımda göstergede az sayıda uyarı lambası yanıyor. Airbag, abs, el (ayak) freni, esp, emniyet kemeri.

Bunların arasında yağ lambası, motor arıza lambası yok. Bu araçlar kontakla beraber kontrol yapıp ana ekranda gösteriyor zaten ama, motor lambasının yanmaması- olmaması normal mi? Bilgi var mı? (e270 cdi)

2006 w211 e200 bende de var abi. Motor arıza lambası var. Hatta 3 gün önce yolda giderken yandı. hemen ustama götürdüm hava filtresine bağlı bir kabloda arıza olmuş da ondan dolayı yanmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
38 dakika önce, Özgür Güzen yazdı:

2006 w211 e200 bende de var abi. Motor arıza lambası var. Hatta 3 gün önce yolda giderken yandı. hemen ustama götürdüm hava filtresine bağlı bir kabloda arıza olmuş da ondan dolayı yanmış.

Evet lamba var, bendeki yanmıyordu beyinden kapatmışlar. Açtırdım normale döndü şimdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Benim araçta da ikaz Işık’ları varmış dikkatimi çekmemiş demek ki

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...