İçeriğe Yönlendir

2000 Outback 2.5 hakkında

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray

amerikada misafirken 20 gün boyunca 2001 modelini kullanmıştık 2011 senesiydi ve rüzgar sesi hariç harika bir araçtı. herhalde 200 bin km de filandı yaklaşık.

Bu araç konusunda bilgisi olan varmı? TR de ikinci el nadir denk geliyor ve oldukça ucuz. 

2.5 litre atmosferik motorlu 4 çeker.

Yorum bağlantısı
Talat Tekin

tüp takılıp binilir aslında neden olmasın. ama o yıllardaki 4 çeker öyle ahım şahım karda buzda pek iş yapar mı bilmiyorum yolda gidişi güven vermesi vb konusunda zaten laf edilmez.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Araç hakkında bilgim yok ancak subaru'nun 4 çeker sistemleri hakkında güzel bir video var, izlemek isterseniz ekliyorum.

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Geçmişte de çok sağlam dört çeker sistemler vardı, yıl geçtikçe dört çeker sistemi gelişti eskiden kötüydü diyemeyiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talat Tekin
Geçmişte de çok sağlam dört çeker sistemler vardı, yıl geçtikçe dört çeker sistemi gelişti eskiden kötüydü diyemeyiz.
yeniye nazaran kötüydü.izleyin eski yeni subaru diagonal testleri anlarsınız. özellikle son gelen x Mode çağ atlattı
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
31 dakika önce, Talat Tekin yazdı:
49 dakika önce, Talha Bilgi yazdı:

yeniye nazaran kötüydü.izleyin eski yeni subaru diagonal testleri anlarsınız. özellikle son gelen x Mode çağ atlattı

eski tip subaru forester vardı bizde , çekiş sisteminde değilde motor hassas olduğu için sıkıntı çekiyordu yani çekiş sistemini zorlasanda motor yüzünden çuvallama oluyordu.

outback için durum farklımıdır bilmiyorum ama marka aynı olunca aynıdır diye düşündüm. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talat Tekin

eski tip subaru forester vardı bizde , çekiş sisteminde değilde motor hassas olduğu için sıkıntı çekiyordu yani çekiş sistemini zorlasanda motor yüzünden çuvallama oluyordu.
outback için durum farklımıdır bilmiyorum ama marka aynı olunca aynıdır diye düşündüm. 
bir de şu durum atlanmamalı misal forester ile outback veya legacy 4 çeker sistemleri tıpa tıp aynı olmuyor. farklı özellikleri var. suv araçlarda daha çok arazi yönelimli arabalarda ise daha çok yol tutuş performans görevli iş görüyor
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
33 dakika önce, Talat Tekin yazdı:
1 saat önce, Talha Bilgi yazdı:

bir de şu durum atlanmamalı misal forester ile outback veya legacy 4 çeker sistemleri tıpa tıp aynı olmuyor. farklı özellikleri var. suv araçlarda daha çok arazi yönelimli arabalarda ise daha çok yol tutuş performans görevli iş görüyor

hah o fark varsa onu bilemem mesela benim aracımda suv(cuk) ama dört çekeri arazi için değilde daha çok yol tutuş için sanırım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Yukarıda paylaştığım videoda farklar var. Subaru zaten arazi için değil de güvenlik awd kullanıyor. 

36 dakika önce, Talat Tekin yazdı:
1 saat önce, Talha Bilgi yazdı:

2 dakika önce, Talha Bilgi yazdı:

hah o fark varsa onu bilemem mesela benim aracımda suv(cuk) ama dört çekeri arazi için değilde daha çok yol tutuş için sanırım :)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

amerikadaki deneyimimiz hep buz üzerindeydi kışın ortasında. o açıdan problem değil. motor bakımı, problemleri gibi şeyleri merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Burda doktor bir arkadaşımda 2006 2.5 xt modeli var. Aldıktan sonra tüp taktırdı.2 senedir de sorunsuz kullanıyor.Hızlanması filan çok güzel.Kapılarda çerçeve olmadığı için rüzgar sesi mevcut ancak bence keyfili bir araç.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...