İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Şanzıman Havalandırmadan Yağ Atıyor

Furkan Ateş

Recommended Posts

Furkan Ateş
(düzenlendi)

Merhaba aracım 2001 model ford fiesta şanzuman havalandırmadan yağ atıyor hızlı kullanınca birden fazla ustaya götürmeme rağmen sonuç değişmiyor. Yağ fazla havalandırma tıpası yanlış takılmış gibi sorular geliyor. 

Sizden ricam neden kaynaklandığını daha önce başına gelen varsa paylaşırsa memnun kalırım. 

Baskı balata tiriger değiştikten sonra oldu. 

Şazuman keçesi ve  veya contasından gelmediğini söyledir.

Lütfen bilği

tarihinde Metin Akbal tarafından düzenlendi
Büyük harf kullanımı.
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

furkan bey hosgeldiniz. Forum kurallari geregi kucuk harflerle konumuzu ve icerigini olusturuyoruz.Keyifli forumlar.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

şanzuman havalandırma neresi oluyor ben hiç bilmiyorum. fotografı varmı

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Yağ fazla konulmuştur, aynı olay 1.6 tdci manuel fiestam varken başıma gelmişti, akünün altında şanzıman üstünde plastik bir kapak var, fazla yağ olunca onu yerinden çıkarıyor ve hızlanınca da oradan yağ atıyordu. 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

O ringler değişti mi? 

Parçanın kendisi de bu. Komple değişim de gerekebilir.

20190226_003034.png

Yorum bağlantısı
Furkan Ateş
10 saat önce, İnan Çınar yazdı:

O ringler değişti mi? 

Parçanın kendisi de bu. Komple değişim de gerekebilir.

20190226_003034.png

evet değiştirmiştim. yenisini taktım hala aynı yüksek hızda gidince havalandırmadan yağ atıyor. dün baktırdım yağ tam dediler sebep nedir bende anlamadım. 

15 saat önce, Ramazan Turan yazdı:

Yağ fazla konulmuştur, aynı olay 1.6 tdci manuel fiestam varken başıma gelmişti, akünün altında şanzıman üstünde plastik bir kapak var, fazla yağ olunca onu yerinden çıkarıyor ve hızlanınca da oradan yağ atıyordu. 

dün baktırdım yağına tam dedi usta temizledi hız yapınca ayını sorun bugun başka ustaya götürecem bakalım ne diyecek.

Yorum bağlantısı
Furkan Ateş
16 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

yağı nerden atıyor?

şanzıman havalandırmadan yağ atıyor. uzun yolda daha fazla yağ atıyor. bir keresinde dinlenme tesisinde baktım yağ kalmamış sandım çekici ile eve döndüm. 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mehmet İnci
(düzenlendi)
Furkan Ateş yazdı:

Merhaba aracım 2001 model ford fiesta şanzuman havalandırmadan yağ atıyor hızlı kullanınca birden fazla ustaya götürmeme rağmen sonuç değişmiyor. Yağ fazla havalandırma tıpası yanlış takılmış gibi sorular geliyor. 

Sizden ricam neden kaynaklandığını daha önce başına gelen varsa paylaşırsa memnun kalırım. 

Baskı balata tiriger değiştikten sonra oldu. 

Şazuman keçesi ve  veya contasından gelmediğini söyledir.

Lütfen bilği

Aynı sorun benim aracımda da mevcut. malesef ben de hala çözemedim..Sanırım fazla yağ koyulduğu için fazlasini oradan atiyor.

tarihinde Mehmet İnci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yasin Aygün
(düzenlendi)

Arkadaşlar bu sorunu dün yaşadım. Eski havalandırma tapası kırılmış bi vaziyetteydi yenisini sipariş ettim taktım ve daha önce yağ kaçırmayan şanzımandan yağlar akmaya başladı. Bugün yeni parçayı söktüm ve dikkatlice incelediğimde parçanın oring kısmının boş olduğunu farkettim. Sanayiden oraya uygun bir oring alıp taktım ve yağlı olan yerleri güzelce temizleyip bir süre kullandım ve sonuç = yağ akıntısı kesildi. Parçanın üst kısmında oyuk olan yere çok kalın olmayacak şekilde bir oring alıp takın geçmiş olsun herkese

tarihinde Yasin Aygün tarafından düzenlendi
imla
Yorum bağlantısı
Mehmet İnci
(düzenlendi)
Yasin Aygün yazdı:

Arkadaşlar bu sorunu dün yaşadım. Eski havalandırma tapası kırılmış bi vaziyetteydi yenisini sipariş ettim taktım ve daha önce yağ kaçırmayan şanzımandan yağlar akmaya başladı. Bugün yeni parçayı söktüm ve dikkatlice incelediğimde parçanın oring kısmının boş olduğunu farkettim. Sanayiden oraya uygun bir oring alıp taktım ve yağlı olan yerleri güzelce temizleyip bir süre kullandım ve sonuç = yağ akıntısı kesildi. Parçanın üst kısmında oyuk olan yere çok kalın olmayacak şekilde bir oring alıp takın geçmiş olsun herkese

Ben de ki havalandirma cubuğun da oring çikmadi,değiştikten sonra kisa bir süre yağ kaçırdı ama yaklaşik 2 aydir yağ sizintisi yok kontrol ettirdim yağ seviyesi normal denildi. Haftaya uzun yola cikacağim sıkıntı olur mu ? Oring'i tam olarak neresine göre en üst kısım mi ?

tarihinde Mehmet İnci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yasin Aygün
Mehmet İnci yazdı:

Ben de ki havalandirma cubuğun da oring çikmadi,değiştikten sonra kisa bir süre yağ kaçırdı ama yaklaşik 2 aydir yağ sizintisi yok kontrol ettirdim yağ seviyesi normal denildi. Haftaya uzun yola cikacağim sıkıntı olur mu ? Oring'i tam olarak neresine göre en üst kısım mi ?

Mehmet bey naptıysam fotoğraf ekleyemedim en kalın kısımda oringi andıran yapı var parçanın üzerinde. Onun yanındaki yivin içine takacaksınız. Benimki baya akıtıyordu önce conta monta patladı sandım. Az önce uzun bi sürüşün ardından kontrol ettim çok şükür sorun yok. 

Yorum bağlantısı
Mehmet İnci
Yasin Aygün yazdı:

Mehmet bey naptıysam fotoğraf ekleyemedim en kalın kısımda oringi andıran yapı var parçanın üzerinde. Onun yanındaki yivin içine takacaksınız. Benimki baya akıtıyordu önce conta monta patladı sandım. Az önce uzun bi sürüşün ardından kontrol ettim çok şükür sorun yok. 

Özelden yazdim size. 

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Serkan Çeliktaş
Özelden yazdim size. 
Aynı sorun benim aracımda da var yağ akması ne kadar sürdü bende o tapa sağlam duruyor
Yorum bağlantısı
Mehmet İnci

Onun için de oring var onu değiştirin,fazla yağı o kısımdan atiyor sonra kesiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Çeliktaş
Onun için de oring var onu değiştirin,fazla yağı o kısımdan atiyor sonra kesiliyor.
Oring nereden temin ediliyor kendim monte edebilir miyim
Yorum bağlantısı
Mehmet İnci

Oringciler de bulabilirsin ya da parçacılara da bakabilirsin,kendin değişim yapabilirsin ama aküyü sökmen gereliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...