İçeriğe Yönlendir

Ev İçin Hava Temizleme Cihazı Tavsiyesi

Ersen Tapan

Recommended Posts

Ersen Tapan

Malum hava kirliliği oldukça arttı. Özellikle de Bursa'da kabuledilebilir seviyelerin çok üstünde seyrediyor uzun zamandır. Hem evdeki havanın kalitesini biraz daha arttırayım hem de evdeki toz dan kurtulayım istiyorum. 
Önereceğiniz tavsiye edebileceğiniz ürünleri paylaşırsanız sevinirim. 

Biraz araştırırken Bu ürüne denk geldim fiyatı oldukça uygun.
https://www.hepsiburada.com/premier-pap-3680-45w-hepa-filtreli-hava-temizleyici-p-HBV0000085XAD

İş görürmü yoksa daha üst seviye cihazlaramı yönelmeli ?

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Mutfaktaki aspiratörüm 485 m3/h kapasiteli tam kapasitede çalıştırdığımda dahi  mutfaktaki yemek kokusunu yok edemiyor (karbon filtreli olanını da denedim) . Bu cihazın çok fayda sağlayacağını düşünmüyorum. Buna benzer su tanklı hava nemlendirici kullanmıştım çocuklar küçükken onun gözle görünür faydası vardı. Linkteki cihazın özelliklerini incelediğimde harika görünüyor ama inanıp almam.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Evdeki havalar bile kirlendi temiz yaylalara göçmenin vakti geliyor..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Bu ürünler için düşüncem... İlk etapta görevini yerine getirebilir ama daha sonra filtreleri düzgün temizlenmez bakımı iyi şekilde yapılmaz ise faydadan çok zararı olacağı yönünde... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Air weldness  marka kullandım. Memnundum, tüm evi temizleme iddialı bir söylem. İnandırıcı da değil. Sigara içilen bir oda varsa ,fayda eder. Sigara kokusu olmuyor. .Bende onun için kullandım. Filtreleri  sık değişmek gerekiyor ki, oldukça maliyetli. Zaten artık filtrelerinde bulamıyorum. Atıl kaldı.Kısaca sigara içilen bir oda için uygun. filtrelerde açtığınızda baya toz toplamış oluyor ama sağlıklı hava temizliyor mu derseniz ? . Filtreleri  bulunabilen, tanınmış bir model tercih edin.  Kap kaç modellerin,  bir süre sonra kendisi de, filtresi de  bulunmuyor piyasadan çekilmiş oluyorlar. Filtre fiyatlarınada bakın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

X camın bir yerine açılır kapanır şekilde karbon filtre konur. Y camının oraya da karbon filtre ve dışarı çekiş fanı. Günlük havalandırma ile işlem tamam 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
22 saat önce, Kemal Korkmaz yazdı:

Evdeki havalar bile kirlendi temiz yaylalara göçmenin vakti geliyor..

İnsanın ayak bastığı yerin sağ kalması mümkün mü abi? :)

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Bilinen bir markanın yıkanabilir özellikli filtresi olanından alıp kullanmak faydalı olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Konuyu biraz canlandıralım. 6-7 ay kadar önce bir kedi sahiplendik. Aldığımız tedbirler sayesinde tüy dökümü oldukça az ancak yine de nadiren de olsa bazen havada uçuşan yada bir cihazın, koltuğun yada konsolun üzerinde küçük bir tüy görebiliyoruz. Hem bunu biraz daha önlemek hem de havadaki kirleticileri azaltmak için hava temizleyici almaya karar verdim. Bolca araştırma ve yorum vs okumadan sonra Xiaomi Air Purifier 4 Lite modelinde karar kıldım. Cihazın kurulumunu yapıp ilk denemelerde şunu gördüm ki, Aydın'ın dört bir tarafında bulunan Jeotermal Elektrik Santralleri (JES)'nin 24 saat boyunca durmaksızın havaya saldığı o buhardanmıdır bilinmez PM2,5 değeri sürekli 22-23 microgram çıkıyor. Özellikle sabahları daha yüksek. 35 microgram bile gördüm. Kışın bu değer kaça çıkacak bakalım. Forumlarda bu cihazlardan alıp, evinde cihaz açtığında 5-10 mikrogram gibi değerler görenleri okudukça Aydın'ın havasının gerçekten kirli olduğunu düşünüyorum.  Aydın gibi bir şehirde yazın özellikle saat 11-12 den akşam 19-20'ye kadar klimasız durmak neredeyse imkansız,  sabah ve akşamları ise cam, kapı, pencere heryer açık. Hatta bir çok kişi müsaitse balkonda yatar. Hava temizleme cihazını şimdilik belli aralıklarla yemek yemeden önce mutfakta yada klima çalışırken kullanıyoruz. 20 microgram üzeri sarı olan gösterge 20'nin altında yeşile dönüyor. Sonuç olarak kapı, pencere açıkken çalıştırmanın bir işe yarayacağını sanmıyorum ama kışın çok faydalı olacağını düşünüyorum. Tüm bu konuları araştırırken PM2.5 ve PM10 değerlerinin insan sağlığı için ne kadar önemli olduğunu ve bu değerlerin ülkemizde, Dünya Sağlık Örgütü'nün belirlediği değerlerin 3-4 kat üzerinde olduğunu da öğrenmiş oldum. Cihaz ile ilgili sormak istediğiniz bir soru olursa yardımcı olmaya çalışırım.

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Köksal Yılmaz

Konuya bir güncel çekelim, var mıdır kullanan, tavsiye edecek?

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Şaşomi 4 pro almıştım ben geçen sene, filtresi bitti uyarısı veriyor 1 aydır (görsel olarak temiz, dışını da süpürdüm.) ama hiç bir yerde orijinal filtresini bulamadım internette. Bir daha alsam daha servis ağı olan bir marka tercih ederdim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Selim Bilgin yazdı:

Şaşomi 4 pro almıştım ben geçen sene, filtresi bitti uyarısı veriyor 1 aydır (görsel olarak temiz, dışını da süpürdüm.) ama hiç bir yerde orijinal filtresini bulamadım internette. Bir daha alsam daha servis ağı olan bir marka tercih ederdim.

Orjinal olmayan filtrelerin hepasına güven olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Köksal Yılmaz yazdı:

Orjinal olmayan filtrelerin hepasına güven olmaz mı?

Bilmiyorum ki, deneyecektim ama hangisini alacağımı bilemedim. Model isimleri filan çok karışık, pro var, 4 var, 4 pro var, klasik Çin işi. :) 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Selim Bilgin yazdı:

Bilmiyorum ki, deneyecektim ama hangisini alacağımı bilemedim. Model isimleri filan çok karışık, pro var, 4 var, 4 pro var, klasik Çin işi. :) 

Faydasını görmüş müydün?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Köksal Yılmaz yazdı:

Konuya bir güncel çekelim, var mıdır kullanan, tavsiye edecek?

4köşe mukavva içine bir pc fanı etrafına da filtre

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Köksal Yılmaz yazdı:

Faydasını görmüş müydün?

Evet, malum evden çalışıyorum çoğunlukla, alerjim de var. Çalıştığım odada çalışıyor sürekli. Tütün mamülümsü bir şeyler içersen de koku bırakmıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Çağlar Bayur yazdı:

4köşe mukavva içine bir pc fanı etrafına da filtre

Hepa filtreli elektrik süpürgesi var, düşük hızda çalıştırsak?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Hava temizleyen cihaz nemi de alıyor mu? Su çıkarıyor mu yani

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Harun Kocaçalışkan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hava temizleyen cihaz nemi de alıyor mu? Su çıkarıyor mu yani

Hayır o başka bir cihaz. Ben şimdi onunla alakalı konu açacağım :D

Ben hava temizleme cihazı kullandım 1 gün sonra iade ettim. Bizim evde bir işe yaramadı. Havamız temiz çıktı. Aldığım model Bosch air 4000 mi ne öyle bir şeydi. Filtreleri cihazdan pahalı bunların. Arabadaki polen filtresi gibi bir şey zaten. Havayı hepa filtreden geçirip geri veriyorlar o kadar. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...