İçeriğe Yönlendir

Astra K 1.6 136Hp Yorumlar

Onur Demirci

Recommended Posts

Onur Demirci

Arkadaslar selam 2017 focus sedan 1.5 120hp dizel otomatik ve Astra K 1.6 136Hp dizel otomatik arasinda kalmis durumdayim.Astra cok hosuma gidiyor ancak kullanma firsatim olmadi ,kullanan arkadaslarin fikirlerini merak ediyorum çok yakiyor diyenler var yakit tuketimi iç yaşam alani şanzuman vs arac hakkinda yorumlariniz nelerdir 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Onur Demirci yazdı:

Arkadaslar selam 2017 focus sedan 1.5 120hp dizel otomatik ve Astra K 1.6 136Hp dizel otomatik arasinda kalmis durumdayim.Astra cok hosuma gidiyor ancak kullanma firsatim olmadi ,kullanan arkadaslarin fikirlerini merak ediyorum çok yakiyor diyenler var yakit tuketimi iç yaşam alani şanzuman vs arac hakkinda yorumlariniz nelerdir 

ic yasam alani bana dar geldi.Ayrica yakit tuketim degerleri dizel de benzinliye nazaran daha dusuk.Ama tasarim olarak gercekten benimde hosuma giden bir yapiya sahip...

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

1.6 136 hp J kasada muadillerinden 1 2 litre fazla yakiyor sehir ici dogrudur. Ama 1400 1500 kilo. K kasada bu durum duzeltildi sanirim 1300 kiloya kadar dustu. Buda 1 litre az yakit demektir ama yinede muadillerinden fazla. Ic ve dis tasarim olarak Focustan daha hos.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Ben olsam tork konvertörlü sanzımanı olan Astrayı tercih ederim, başınız ağrımaz. Cift kavrama 2. elde risk. 

Yorum bağlantısı
Onur Demirci
13 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

ic yasam alani bana dar geldi.Ayrica yakit tuketim degerleri dizel de benzinliye nazaran daha dusuk.Ama tasarim olarak gercekten benimde hosuma giden bir yapiya sahip...

Gorunusu gercekten guzel duydugum kadariyla sanzuman tam otomatik oldugu icin sorunsuzmus tek aklima takilan dizel oldugu halde şehir ici cok yakiyor demeleri 40kurustan asagi yakmiyor diyenlerde var 30 kuruş yakiyor diyenlerde..

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Astra kullanmadım ama Focus kullandım. Önde oturduğum zaman bir nebze rahat ediyordum ama arkada kesinlikle kapalı, basık ve dar bir ortam var. Önde yok mu derseniz önde de var. Bir başka araçta bu kadar olmayacağını düşünüyorum. Yukarıda Alpay hocam Astra için de dar demiş. Eğer ki iç yaşam alanı birinci önceliğinizse bu iki seçenekten de uzak durun. Tolere edilebilir diyorsanız Hakan hocamın dediği gibi tam otomatik olanına yönelin.

Yorum bağlantısı
Onur Demirci
13 saat önce, Metin Akbal yazdı:

1.6 136 hp J kasada muadillerinden 1 2 litre fazla yakiyor sehir ici dogrudur. Ama 1400 1500 kilo. K kasada bu durum duzeltildi sanirim 1300 kiloya kadar dustu. Buda 1 litre az yakit demektir ama yinede muadillerinden fazla. Ic ve dis tasarim olarak Focustan daha hos.

Aynen metin bey K kasada biraz daha hafifletilmiş ic dizayn ve gorunusu cok dikkatimi cekiyor yakiti cok diyenler var bide kullanip çok sert diyenlerde var aklim karisti test surusu en mantiklisi olucak en azindan konfor yol tutusu acisindan aklimdaki soru isaretleri silinir

Şimdi, Gökhan Albayrak yazdı:

Astra kullanmadım ama Focus kullandım. Önde oturduğum zaman bir nebze rahat ediyordum ama arkada kesinlikle kapalı, basık ve dar bir ortam var. Önde yok mu derseniz önde de var. Bir başka araçta bu kadar olmayacağını düşünüyorum. Yukarıda Alpay hocam Astra için de dar demiş. Eğer ki iç yaşam alanı birinci önceliğinizse bu iki seçenekten de uzak durun. Tolere edilebilir diyorsanız Hakan hocamın dediği gibi tam otomatik olanına yönelin.

Merhaba Gokhan bey,onceligim hatcback ve az yakmasi tabiki yalitimida onemli :) clio kullaniyordum makül seviyede bana yetiyordu astra daha genis bir arac tek aklima takilan 1 yakiti idealmi 2 sanzumanin kronik bir sorunu varmi ..Tork konvertorlu sanzumalar daha uzun omurlu buna kesinlikle katiliyorum

Yorum bağlantısı
Onur Demirci
9 saat önce, Hakan Gürsu yazdı:

Ben olsam tork konvertörlü sanzımanı olan Astrayı tercih ederim, başınız ağrımaz. Cift kavrama 2. elde risk. 

Kesinlikle haklisiniz.Cift kavramada titreme silkeleme sorunu gozumu korkutuyor.Tork konvertörlu daha uzun omurlu ve sanirim 1 2 litre fazla yakiyor Astra k nin uzun yol ve sehir icinde yaktigi yakit litresini cok merak ediyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Dün Ankara’da bir bayii ile görüştüm. 1.4 otomatik enjoy paketi 113 bine bırakıyorlardı.

Bende baya bir inceledim ama bagaj küçük olduğu için eledim gibi.

Görünüş focustan daha iyi.

Yakıt konusunda YouTube videoları izledim. Uzun yol fena değil ama şehiriçi biraz yüksek

Sizinki dizel olacağı için aman aman fark olmaz bence

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
26 dakika önce, Onur Demirci yazdı:

Aynen metin bey K kasada biraz daha hafifletilmiş ic dizayn ve gorunusu cok dikkatimi cekiyor yakiti cok diyenler var bide kullanip çok sert diyenlerde var aklim karisti test surusu en mantiklisi olucak en azindan konfor yol tutusu acisindan aklimdaki soru isaretleri silinir.

Valla ben VW Bora dan sonra Astra J aracımı sıfır aldım. VW ye göre süspansiyon sert. Daha önceki aracın veya kullanmakta olduğun bir araç varsa belki bizde kullandı isek kıyaslama yapabilirim. Ama yol tutuş muazzam. K da sert mi değil mi bilmem ama daha önce kullanmak nasip oldu Astra G H J kasa sert süspansiyona sahip olduğunu biliyorum :)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Opellerin genetiginde fazla yakma var.Ama k kasa bayagi agresif oldugundan bence kullananlar tasartuf modlu kullanmiyorlar.Denemek lazim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
2 saat önce, Onur Demirci yazdı:

Kesinlikle haklisiniz.Cift kavramada titreme silkeleme sorunu gozumu korkutuyor.Tork konvertörlu daha uzun omurlu ve sanirim 1 2 litre fazla yakiyor Astra k nin uzun yol ve sehir icinde yaktigi yakit litresini cok merak ediyorum..

2 litre yakmaz olsun olsun düz vitese göre max 1 litre, Astra J kasa ağırdı o yüzden fark vardı emsallerine göre Astra K 150 kg zayıfladı. Ben şu an tork kpnvertörlü bi sanzıman kullanıyorum, aynı şartlarda düz vites göre 0.8 daha fazla yakıyorum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...