İçeriğe Yönlendir

Araba Satın Alacağız Önerileriniz Nelerdir?

Yusuf Özdemirr

Recommended Posts

Yusuf Özdemirr

Merhaba değerli büyüklerim. Ötv indiriminden faydalanarak araba satın alacaktık ancak fiyatları görünce şaştım kaldım doğrusu teneke egea'ya bile 110 bin ₺ fiyat çektiler bu fiyat üzerinden indirim yaptılar. Tabiki hal böyle olunca 2. el araç almaya karar verdik. 30.000₺ civarında bir araç önerebilir misiniz acaba? Citroen c-elysee serisinden 2015 model bi araç buldum ama 26.000₺ kazalı olduğunu görünce nasıl bir araç bulmam gerektiği konusunu birdaha düşündüm. Fiat haricinde önerilerinizi bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar

merhabalar konuyu okudum ama tam olarak anlayamadığım noktalar oldu 0 km araç alacaksanız neden 2. elde 30 bin bütçe ayırıyorsunuz 0 araç için ayrılan ortalama 70 ile 100 bin liraya çok güzel 2. el araç alınabilirdi , bahsettiginiz egea 62 binden başlayıp 130 bine kadar çıkıyor maksat az paraya 0 araç almak idi ise neden 62000 olan baz donanım seçmediniz ,  buldugunuz c-elysee ile aynı donanıma sahiptirler muhtemelen. Şahsi görüşüm 30 bin civarına alınacak 2015 model c-elysee 301 linea egea gibi araçlar macera aramaya gebedir (temizi 50 civarı başlıyor) sahibi oldugum 2011 linea bile 38-40 civarı ediyor , son olarak 30 binim olsa focus alırdım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

30 bin limit ile ya mantık dinlenip, focus, mondeo, accent gibi araçlar alınır parça vs bol gibi, yada kalbinizi dinleyip, w124 mercedes felanda alınabilir :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sıfır egea ya tekene deyip 26binlik araba bakmak ilginç değil mi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ben defalarca, 1,4 Egea almak için düşündüm. 62500 tl fiyatı ile şahane bir seçenek. Siz sanırım 1,6 multijet 2 ve otomatik modellere bakıyorsunuz. Paranız çıkışmıyor ise neden 110 bin tllik versiyona bakıyorsunuz anlayamadım. 

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

bana da ilginç geldi sıfır araç bakıp birden 30 bine düşmek, hadi 70-80 aralığı denseydi mantıklı gelecekti ama 30 bine düşmesi mantık dışı :D 30 bine zaten çok bi seçenek yok, trameri ve km si fazla japon yada alman bakacaksınız başka alternatif yok,diğer hepsi mekanik ve kaporta olarak sıkıntılı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

30 bine 2000 Megane 1 satıyor akrabam 150 bin km. Kocaeli de.

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
18 dakika önce, Mesut Eyibil yazdı:

bana da ilginç geldi sıfır araç bakıp birden 30 bine düşmek, hadi 70-80 aralığı denseydi mantıklı gelecekti ama 30 bine düşmesi mantık dışı :D 30 bine zaten çok bi seçenek yok, trameri ve km si fazla japon yada alman bakacaksınız başka alternatif yok,diğer hepsi mekanik ve kaporta olarak sıkıntılı olacaktır.

muhtemelen arkadaş kredi kullanırım vs diye borçlanıp alıcaktı maliyet hesabı yapınca kredi faizlerinden dolayı borçlanmaktan vazgeçti...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

superb mi satıp şu durumda ben de sıfır almam keza 2 sene önce ötv'siz d segmenti aldığım fiyata bu sene C segmenti veriyorlar. 1 segment düşmek yerine mk3 mondeo alır toplardım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
5 saat önce, Erdem Çağla yazdı:

superb mi satıp şu durumda ben de sıfır almam keza 2 sene önce ötv'siz d segmenti aldığım fiyata bu sene C segmenti veriyorlar. 1 segment düşmek yerine mk3 mondeo alır toplardım.

seneye b verecekler diye korkuyorum bende :(

Yorum bağlantısı
Ali Gök

yahu peşinatı var üzerine kredi çekip iyi bir araba aliyim demiş arkadaş sonrada vazgeçmiş borçlanmadan olanı alim diyor.

temiz accent era belki dizel olabilir

Yorum bağlantısı
Yusuf Özdemirr
2 saat önce, Ali Gök yazdı:

yahu peşinatı var üzerine kredi çekip iyi bir araba aliyim demiş arkadaş sonrada vazgeçmiş borçlanmadan olanı alim diyor.

temiz accent era belki dizel olabilir

2 saat önce, Mehmet Cihat yazdı:

seneye b verecekler diye korkuyorum bende :(

7 saat önce, Erdem Çağla yazdı:

8 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

muhtemelen arkadaş kredi kullanırım vs diye borçlanıp alıcaktı maliyet hesabı yapınca kredi faizlerinden dolayı borçlanmaktan vazgeçti...

9 saat önce, Metin Akbal yazdı:

30 bine 2000 Megane 1 satıyor akrabam 150 bin km. Kocaeli de.

9 saat önce, Mesut Eyibil yazdı:

9 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Ben defalarca, 1,4 Egea almak için düşündüm. 62500 tl fiyatı ile şahane bir seçenek. Siz sanırım 1,6 multijet 2 ve otomatik modellere bakıyorsunuz. Paranız çıkışmıyor ise neden 110 bin tllik versiyona bakıyorsunuz anlayamadım. 

10 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Sıfır egea ya tekene deyip 26binlik araba bakmak ilginç değil mi?

10 saat önce, Ersin Özkaya yazdı:

Egea 62 bine hurda teşvikli fiyat değil mi? 

11 saat önce, Talha Bilgi yazdı:

30 bin limit ile ya mantık dinlenip, focus, mondeo, accent gibi araçlar alınır parça vs bol gibi, yada kalbinizi dinleyip, w124 mercedes felanda alınabilir :)

13 saat önce, Emrah Taşpınar yazdı:

merhabalar konuyu okudum ama tam olarak anlayamadığım noktalar oldu 0 km araç alacaksanız neden 2. elde 30 bin bütçe ayırıyorsunuz 0 araç için ayrılan ortalama 70 ile 100 bin liraya çok güzel 2. el araç alınabilirdi , bahsettiginiz egea 62 binden başlayıp 130 bine kadar çıkıyor maksat az paraya 0 araç almak idi ise neden 62000 olan baz donanım seçmediniz ,  buldugunuz c-elysee ile aynı donanıma sahiptirler muhtemelen. Şahsi görüşüm 30 bin civarına alınacak 2015 model c-elysee 301 linea egea gibi araçlar macera aramaya gebedir (temizi 50 civarı başlıyor) sahibi oldugum 2011 linea bile 38-40 civarı ediyor , son olarak 30 binim olsa focus alırdım.

Çoğu kişi madem 100.000₺ paran var neden 30.000₺ düştün birden şeklinde yorum yapmış, nedenini açıklayayım. 130.000₺ -140.000₺ civarında  güzel bir araç düşünüyorduk. Örneğin superb gibi. Uzun zamandır piyasaya bakmadığımız için araç fiyatlarından haberimiz yoktu. 130-140 bin₺ araçlar aşağı yukarı 80bin₺ geliyordu. Kalan paramızla bir araç daha alacaktık. Ablam memur oldu ve ulaşımı olmayan bir yere atandı. Bu nedenle oraya hizmet götürebilmesi için ve insanlara yardımcı olabilmesi için bir şekilde oraya gitmesi gerekiyor. Gitmesi gereken yer 50km uzaklıkta ve dağda. Bu düşünceyle hem kendimizee hemde ablama bir araç alalım, sıfır araç bizde dursun diğeride ablamda dursun dedik. sıfır araç mevzusunu şuanlık rafa kaldırdık ve sadece 30 bin ₺ civarında araç arıyoruz. Gecenin 3'ünde yazınca biraz mantıksız birşeyler yazmışım oraya :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

[emoji1787][emoji1787] Tamam iste ben yadirgamamisim arac onermisim [emoji23]

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

günlük kullanacaksan 1.2 tdi polo al ,1,3 corsa al 1.5 fıesta al yakıt hesaplamassın 

10 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

sen i 10 kıyamassın 

Yorum bağlantısı
Harun Pınar

Opel Corsa, Ford fiesta, hundai Accent, Peugeot206,306 Megane1, bunlara bi bakabilirsiniz üç aşağı beş yukarı dediğiniz fiyat bandında olan arabalar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

130-140 bin₺ araçlar aşağı yukarı 80bin₺ geliyordu.

engelli olayı mı?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

30 bine tek kişi kullanacaksa a veya b sınıfı araçlara bakılabilir.  Model yılı diğerlerinden yüksek olur en azından. Daha az sanayi görme ihtimali olarak geri döner.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Şayet günlük yapılacak km limiti bu şekilde fazla ise; yakıt avantajı olan, yürütme maliyeti düşük ve bayan sürücüye daha uygun araçlar seçilmeli. Misal Honda Jazz, Fiat Punto Multijet, Renault Clio 3, Hyundai Getz gibi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Özdemirr
22 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

130-140 bin₺ araçlar aşağı yukarı 80bin₺ geliyordu.

engelli olayı mı?

Evet Mehmet bey.

21 saat önce, Koray Demir yazdı:

Şayet günlük yapılacak km limiti bu şekilde fazla ise; yakıt avantajı olan, yürütme maliyeti düşük ve bayan sürücüye daha uygun araçlar seçilmeli. Misal Honda Jazz, Fiat Punto Multijet, Renault Clio 3, Hyundai Getz gibi...

jazz ve Getz mantıklı gibi geldi şuan

On 05.03.2019 at 19:49, Erkan Işık yazdı:

günlük kullanacaksan 1.2 tdi polo al ,1,3 corsa al 1.5 fıesta al yakıt hesaplamassın 

sen i 10 kıyamassın 

Bunlarda güzel tercih teşekkür ederim. Eski model volkswagen araca binilmez diye düşünüyorum. Zira hem sanayiden çıkartmıyor hemde parçası pahalı oluyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
5 dakika önce, Yusuf Özdemirr yazdı:

Evet Mehmet bey.

jazz ve Getz mantıklı gibi geldi şuan

Bunlarda güzel tercih teşekkür ederim. Eski model volkswagen araca binilmez diye düşünüyorum. Zira hem sanayiden çıkartmıyor hemde parçası pahalı oluyor.

Neyle karşılaştırınca?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yanlis dusunuyorsun. Yipranmis her arac sanayiden cikartmaz. Ayrica oyle parcalar oluyor ki yetkili servis piyasadanda ucuz olabiliyor VW icin. Parcasini kasapta bile bulursun ustad eski VW ci olarak yaziyorum default_smile.png

4.5 yil 85 bin km Bora ya bindim. 1 tane kalem bobin patlatti 1 tane de hararet musiri arizalandi onun haricinde sanayi yuzu gormedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Özdemirr
2 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Neyle karşılaştırınca?

1 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Yanlis dusunuyorsun. Yipranmis her arac sanayiden cikartmaz. Ayrica oyle parcalar oluyor ki yetkili servis piyasadanda ucuz olabiliyor VW icin. Parcasini kasapta bile bulursun ustad eski VW ci olarak yaziyorum default_smile.png

4.5 yil 85 bin km Bora ya bindim. 1 tane kalem bobin patlatti 1 tane de hararet musiri arizalandi onun haricinde sanayi yuzu gormedi.

2007 caddy vardı doblodan önce 230.000 civarında aldım 280.000 e geldi motor fişi çekti bunun öncesinde ise bir tofaş parası harcadım. caddy den önce toyota corolla 2004 model vardı 350.000 civarında aldım 500.000'de sattım. Sadece 12.000 de bir yağ, filtre değişimi yaptım ve her performans düşüşünde buji değişimi yaptım. Başka 1 kuruş masraf etmedim. Bu nedenle vw ye soğuk bakıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
40 dakika önce, Yusuf Özdemirr yazdı:

2007 caddy vardı doblodan önce 230.000 civarında aldım 280.000 e geldi motor fişi çekti bunun öncesinde ise bir tofaş parası harcadım. caddy den önce toyota corolla 2004 model vardı 350.000 civarında aldım 500.000'de sattım. Sadece 12.000 de bir yağ, filtre değişimi yaptım ve her performans düşüşünde buji değişimi yaptım. Başka 1 kuruş masraf etmedim. Bu nedenle vw ye soğuk bakıyorum.

Kaç yıldır araç kullanıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...