İçeriğe Yönlendir

Kuga - 2020 Kuga Hibrit 1.5 Lt 3 Silindir

Cenk Özeren

Recommended Posts

Cenk Özeren

Merhaba arkadaşlar

Konulara baktım ancak bulamadım. O yüzden yeni konu açayım dedim. Yeni kuga nın test fotoğrafları yayınlanmış. Yeni kuga da 1.5 lt benzinli, 3 silindirli  150 ve 180 beygirlik versiyonları gelecek deniliyor. Bu versiyonlarda hibrit teknolojisi de olacakmış. 

Tasarım olarak kişisel görüşüm; hafif bir porsche macan havası var gibi sanki. İlk dikkatimi çeken tavan raylarının 3008 deki gibi dizayn edilmiş olması. (Ki final versiyona kadar bu değişebilir diye düşünüyorum) Tavan rayları dışındaki tasarım hoşuma gitti. 

https://www.autoexpress.co.uk/ford/kuga/102952/new-2019-ford-kuga-to-arrive-with-plug-in-hybrid-boost

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
21 dakika önce, Cenk Özeren yazdı:

Tasarım olarak kişisel görüşüm; hafif bir porsche macan havası var gibi sanki. İlk dikkatimi çeken tavan raylarının 3008 deki gibi dizayn edilmiş olması. (Ki final versiyona kadar bu değişebilir diye düşünüyorum) Tavan rayları dışındaki tasarım hoşuma gitti. 

Arkası da seat olmuş zaten ama ben beğendim.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Olmamış.

KUGA dediğin "boxy" "chunky" olmalı. bu ne böyle ojeli tırnak gibi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhammed Orak

5 4 3 diye 2 silindirli pancar motoruna geçecek arabalar.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Bende önünü Kia sportage ye benzettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
12 dakika önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

Bende önünü Kia sportage ye benzettim.

+Ya ödevi ben yapmadım senden bakarak yapsam olur mu?

-Tamam ama aynı olmasın hoca anlar.

:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

3 Silindir mi tövbee. 6 ufak geliyor denk gelse 8 ini alırım

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
22 dakika önce, Ali Gök yazdı:

3 Silindir mi tövbee. 6 ufak geliyor denk gelse 8 ini alırım

:) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

sevemedim, Kuga havası gitmiş bir yumuşamış sanki, yumuşama hoşuma gitmedi, Mehmet beyin Ojeli tırnak benzetmesi bence az bile....

motor zaten geçiniz, hem 3 silindir hemde gereksiz pilli....

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Butun tasarimlar giderek birbirine benziyor.

Ben benzetmeyeyim baska biseye, bu konuda meshurumdur 🙄

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Görünüm olarak ben beğendim, motor konusuna hiç girmeyelim  :D

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Kİa Ford u mahkemeye verebilir. Sportage ın çizgisinde olmuş.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

alayını biz verelim mahkemeye, hem hepsi artık daha tırt arabalar yapıyor, hem birbirlerine benziyor hemde uyduruk sonradan takma tablet görünümlü modeller çıkıyor, yetti be kardeşim :)

bizim ülkede zaten farketmez, artık sıfır alamıyoruz, battık...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

3 Silindir li araçlar tutmuyor ne kadar iyi olsada tutmuyor , heleki Tr de hiç. Focus 1,0 motor çıkarmıştı  4 5 ay önce serviste gördüm araca volan bulamıyorlardı şakak gibi :) bu da öyle olur bence gün geçtikçe

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
13 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

3 Silindir li araçlar tutmuyor ne kadar iyi olsada tutmuyor , heleki Tr de hiç. Focus 1,0 motor çıkarmıştı  4 5 ay önce serviste gördüm araca volan bulamıyorlardı şakak gibi :) bu da öyle olur bence gün geçtikçe

O fordun ayıbı..

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
54 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

41 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

O fordun ayıbı..

Aynen fordun ayıbı. Yada 3 silindiri satmayı berecereyen diğer firmaların ayıbı :) 

Satan satıyor 3 silindir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Cenk Özeren

Evet resmen tanıtıldı. 

9 cm uzamış

5 cm genişlemiş

2 cm alçalmış. 

Açıkçası fotoğraflarda küçük görünmüştü gözüme. Ancak videoyu izleyince büyüklük anlamında çok rahatsız etmedi. Tavan çıtalarının ufaklığı yüzünden alçak bir görünümü var. Ancak daha önce söylediğim gibi hafif bir macan havası da yok değil.  Yüksekliğinin az olması bence çekiciliğini kaybettirmiş. Biraz daha heybetli olmasını beklerdim. 

Sadece 96 kg hafiflemiş. Ben 150 kg civarında hafifleme beklerdim. Ancak hiç yoktan iyidir. 

Focus tan daha kaliteli geldi malzeme kalitesi. Tabi türkiyeye gelecek versiyonları görmek lazım. 

Direksiyon farklı. Koltuklar sanırım aynı. Arka koltukların raylı olma durumu var. Ama sanırım opsiyon olarak alınabiliyor. 8 ileri otomatik ile geliyor. Sync 3 olacak multimedyası. 

Sonuç olarak; Benim beklediğimi pek verdiğini söyleyemem. Makyajlanmış kugadaki albenisi pek kalmamış. Yükseltilmiş focus gibi. Suv kimliğini bırakmış. Mercedes GLA gibi ortada birşey olmuş. Suv desen değil. Binek oto desen değil. Keşke daha heybetli yapsalarmış.

https://tr.motor1.com/news/316338/2019-ford-kuga-resmi/

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Dışında ciddilik gitmiş, gayri ciddi bir durum var. Fiestayı böyle yapsalar olurdu ama Kuga'nın sınıfına uymamış gibi duruyor. İçten ise güzel. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

SUV değil artık, bu tiple olmaz, bunu SUV diye alırdım, süslü asfalt arabası alacağım sadece yüksek olacak (ki oda yok gibi), hadi canım sizdeeeee.....

Kuga da bitti....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...