İçeriğe Yönlendir

2019 Adac Testleri

Evren Erakçora

Recommended Posts

Evren Erakçora

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2019_Sommerreifen_Test_185_65_R15.aspx

185- 65- 15 ebat. Birbirlerine yakın sonuçlar almışlar. Bizden Petlas da testte bu sefer. Hiç biri kötü sayılmamış.

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2019_Sommerreifen_Test_215_65_R16.aspx

215-65-16 ticari lastikler. Hepsi kötü !

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
(düzenlendi)

Continental beklediğimden kötü puan almış. 

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

İşte beklediğimiz testler bunlar. Alacaksak ta testlerini görüp alırız.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
9 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Bizden Petlas da testte bu sefer. Hiç biri kötü sayılmamış

kuru ve ıslak zeminde zayıf denmiş onun haricinde ne yazsınlar daha?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Sonuç puanı var, çok kötü değil yani.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

puanlarda yüksek rakam yani ortalama altında

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Petlas kuş serisi, broadway gibi araçlar için lastik.

En büyük 15" lastiğini 40 yılda bir arabasına binen çok yavaş kullananların arabalarına fln alınabilir

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Çin lastikleri gibi tavsiye edilmez değil, orta puan almış ,tamam bir conti değil ama fiyat düşünülürse fena değil. İlginç olan bir zamanlar birinci olan Pirelli Verde düşük puan almış.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Lastik tercihi yaparken sadece testlere bakmak bence yeterli değil. Testler, lastiklerin yeni hali ile verdiği sonuçlardır. 2 yıl sonra ya da 20-30 bin km sonra nasıl tepki vereceğini ölçemezler. Testte çok iyi puan almış lastik, 20 bin km sonra tamamen zıt karaktere bürünebilir. Bu sebeple kullanıcı yorumları, her ne kadar subjektif olsalar da, iyi yorumlanırsa lastik tercihi için bir kriterdir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 08.03.2019 at 11:16, Evren Erakçora yazdı:

ama fiyat düşünülürse f

problem de orada, çok da ucuz değil, ben daha ucuza toyo alıp taktım, misli güzel bir lastik mesela. kış için de viking takmıştım %40 kadar ucuzdu.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
problem de orada, çok da ucuz değil, ben daha ucuza toyo alıp taktım, misli güzel bir lastik mesela. kış için de viking takmıştım %40 kadar ucuzdu.
Testlerdeki sonuçlar ilginç oluyor, toyo nun sonuncu olduğu veya Viking in kötü olduğu testler de vardır. Testlerin tarafsız olduğunu var sayarsak ebada göre, yıla göre, üretim yerine göre, hamura göre vs sonuçlar çok değişebiliyor.
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cihan Erdoğan

dayton hakkında fikriniz nedir.4 lastik almak istiyorum.aracım focus.aylık ortalama 600 km yol yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

50lastikten 30 35.falan oluyor. Çin lastikleri kadar zayıf değil ama çok iyi de değil. Türkiye de birisa fabrikasında üretiliyor.

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

2018 model lastiğin yanları çatlamaya başladı yazsınlar mesela. git ikinci el michelin al daha iyi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...