İçeriğe Yönlendir

Kuga - Yüksek Yakıt Tüketimi

şaban ünal

Recommended Posts

şaban ünal

Merhabalar arkadaşlar..11 mart 2019 itibarıyle ford kuga sahibi oldum. aracın yakıt konusunda cimri olmadığını biliyordum. Ancak dün akşam tüketim sayacını sıfırladım ve 80 km lik yolu 2000 deviri aşmayarak ortalama 100km hızla gittim cok az bir kısmı şehir içiydi, yolculuk sonunda ortlama yakıt göstergesi 12 litreyi gösteriyordu. bu durum normalmi görüşünüzü ve tecrübenizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Cenk Özeren

Kendi tecrübem yok ancak 1.6 turboların, 1.5 lere göre biraz daha fazla yaktığını her yerde duymuştum. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kesinlikle normal değil, 12 litre tamamen şehir içi sıkışık trafik olsa belki ama çoğu uzun yol dediğinize göre bu değer çok fazla. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Dizel mi bu araç, gerçi benzinli de olsa farketmez tüketim anormal. 100 km hızla o değerler çok fazla.

Yorum bağlantısı
Cenk Özeren

Bu arada 12 litre göstermesi dışında siz de üzerine benzin alarak bu değeri teyid ettiniz mi? Belki araç o kadar yakmıyor ancak gösterge veya yol bilgisayarında bir hata vardır. Bence en doğrusu yapılan km ile harcanan yakıt miktarı vasıtası ile ölçülen tüketim değeridir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Araç sıfırmış gibi algıladım. Eğer öyleyse ve 1.5 T ise bence ilk 1000-2000 km normaldir. Giderek düşecektir. Ancak yine de şehir içi 10 lt nin altını beklemeyin. Şehirler arası da ne kadar kassanız 6-6.5 civarında gezecektir diye düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ortağım 4 yıla yakındır kullanıyor. Pendik Gebze şehir içi e5 vs 10 litreyi geçmiyor. Şehir dışı 6 7 arası ki sakin kullanmıyor. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

2013 model 1.6 otomatik kullandığınızı düşünerek ortalamanın 10 litre civarında olması gerektiğini düşünüyorum. Aynı aracın 2014 modeli ile 90km'lik yolu %15'i şehir içi, diğer kısmı otobanda 130km sabit hızla kullanımda 10.5 - 11lt gibi bir tüketimim oluyor. Kış lastiği, lastik basıncı vs. gibi etkenleri de dikkate almak gerek. Araç otomatik mi anlayamadım ama öyle olduğunu varsayarak yazdım. Otomatik değilse, tüketim daha düşük olmalı tabii ki.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
1 saat önce, şaban ünal yazdı:

Merhabalar arkadaşlar..11 mart 2019 itibarıyle ford kuga sahibi oldum. aracın yakıt konusunda cimri olmadığını biliyordum. Ancak dün akşam tüketim sayacını sıfırladım ve 80 km lik yolu 2000 deviri aşmayarak ortalama 100km hızla gittim cok az bir kısmı şehir içiydi, yolculuk sonunda ortlama yakıt göstergesi 12 litreyi gösteriyordu. bu durum normalmi görüşünüzü ve tecrübenizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler

Yakar normal Jetta almadan önce kuga testıne gıtmısdım dumduz yolda 80 sabıt hızla 10 litre tuketim vardı bu burda boyle ykarsa dıye yakıt dan korkup alamamısdım yakıtı normal 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
4 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

Yakar normal Jetta almadan önce kuga testıne gıtmısdım dumduz yolda 80 sabıt hızla 10 litre tuketim vardı bu burda boyle ykarsa dıye yakıt dan korkup alamamısdım yakıtı normal  

Araç sıfırsa belki olabilir diye düşünüyorum ama ben uzun yola çıktığımda ceza yememek hız sınırlarına çok dikkat ediyorum, mümkün oldukça da sabitliyorum. 1.6 klasik otomatik 4x4 aracımda tüketim 7 litreye kadar düşüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
4 saat önce, Cem Dilmen yazdı:

Araç sıfırmış gibi algıladım. Eğer öyleyse ve 1.5 T ise bence ilk 1000-2000 km normaldir. Giderek düşecektir. Ancak yine de şehir içi 10 lt nin altını beklemeyin. Şehirler arası da ne kadar kassanız 6-6.5 civarında gezecektir diye düşünüyorum...

Profilde 2013 selective 1.6 yazıyor. Şehir içi 12 olsa ben kabul ederim. Işıktı dur-kalktı vs. Uzun yol için hiç ama hiç normal değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

12 lt rakam çok, pompa ölçümü yapılmalı, arabanın rakamları yanıltabilir.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

normal mondeo 2.0 dizel otomatikler  istanbulda 9 10 litre yakmıyormu zaten.

illaki mondeodan fazla yakar 

yalnz veri şehir dışı verisi ise çok fazla şehir içi istanbul olsa normal derim

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
3 dakika önce, Ali Gök yazdı:

normal mondeo 2.0 dizel otomatikler  istanbulda 9 10 litre yakmıyormu zaten.

illaki mondeodan fazla yakar 

yalnz veri şehir dışı verisi ise çok fazla şehir içi istanbul olsa normal derim

80 km lik menzil ve ortalama 100 km/h hız. yani uzunyol şekline düşünmek gerek. Şehiriçi olsa az bile, 19 yakanlar vardı bi ara :blush:

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
21 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

19 yakanlar vardı bi ara

Resmi arşivimde yerini koruyor :) 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
32 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

80 km lik menzil ve ortalama 100 km/h hız. yani uzunyol şekline düşünmek gerek. Şehiriçi olsa az bile, 19 yakanlar vardı bi ara :blush:

liberty genelde 17 yakıyor :D 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
27 dakika önce, Ali Gök yazdı:

liberty genelde 17 yakıyor :D 

Tüp de mi ?

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
56 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Tüp de mi ?

tüpünen 17 18

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
15 dakika önce, Ali Gök yazdı:

tüpünen 17 18

Sizin gibi müşterilere ben istasyonda " Gold Müşteri "kartı dağıtıyorum :) çay kahve yıkama hepsi free..

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
3 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Sizin gibi müşterilere ben istasyonda " Gold Müşteri "kartı dağıtıyorum :) çay kahve yıkama hepsi free..

araziden dönünce yıkatıyorsan arkadaşları yönlendirim sana :D 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
1 dakika önce, Ali Gök yazdı:

araziden dönünce yıkatıyorsan arkadaşları yönlendirim sana :D 

Kesinlikle... @Mehmet Ozyurek her arazi sonrası uğrar...

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

kuga poweshift değilmi? düz ile aynı yakar. hatta daha az bile yakar çünkü çok hızlı şekilde üst vitese geçiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
9 saat önce, şaban ünal yazdı:

İki yer arası rakım neydi? Neresi bu?

Yolculuk başında sıfırladınız mı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...