İçeriğe Yönlendir

WK 3.0CRD OM642 Motor Yağ Soğutucusu Kaçakları

Doğan Arşiray
Çözüme git Selim Bilgin tarafından,

Recommended Posts

Çağlar Bayur

ML olsa 270 altı üstü konuşulurdu

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

dun agac tasimistim, rezistansi kopartmisim onu lehimledim gazlı havya ile. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şöminen mi var dertin var mirim

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Hala bakıyorum wk lara s limited alabilirim 2011 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

şöminen mi var dertin va

(: dikmek icin... 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

(: dikmek icin... 

şömine çevresine dekor? o da olur

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Doğan Arşiray yazdı:

bütün oringleri değiştirdik. geri dönüş akıntısı giderildi. yağ kaçakları da giderilmiş gibi görünüyor. akan birşey kalmadı. para da kalmadı.

ancak soğuk motorda marş daha uzun sürüyor. 2 sn de ateşleyecekse 5 sn de ateşliyor gibi. kapatıp tekrar basınca hemen çalışıyor 2 sn de.

enjektörlerde bir problem mi oluşmaya başladı acaba da, dönüşe yansıyan normalden yüksek basınç bazı oringlerden kaçırmaya neden oluyordu...

5sn cok iyi. Forumda yasli bi abinin 5 silindirli dizel merso su 15sn de calisiyor 😂

hava kac derece? Bujiler saglam mi? 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

6 silindir olsa demekki 18 sn sürecek.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Doğan Arşiray

yine şelale... bu sefer iki adet mercedes oringi aldim tanesi 127 tl den. ultra zengin basligina yazar gibi. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

düzen tutmaz yiğenn

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bir tane cascade valve diye bir çek valf var pompada, servis kitabinda bu bozulursa donus hattina basinc verir diyor...

Screenshot_20240329_141519_com.opera.browser.jpg

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Doğan Arşiray

inanılmaz, ama muayeneden motor kaçakları filan olmadan geçmeyi başardım... ama motor nosunu okuyamamışlar. madem okunamaması sorun değil, bir araca bir başka motor takabiliyormuyuz? :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ümit Türk
Doğan Arşiray yazdı:

inanılmaz, ama muayeneden motor kaçakları filan olmadan geçmeyi başardım... ama motor nosunu okuyamamışlar. madem okunamaması sorun değil, bir araca bir başka motor takabiliyormuyuz? :)

Tebirkler. Normalde kaçak varmıydı ? 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

yakit kacagi vardı. eski yag kalintilarini cozuyordu. yag kacaklarini halletmistim oncesinde 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Doğan Arşiray yazdı:

Aslında okuyabiliyorlar da, okuyup da değişik olduğu ortaya çıkarsa polis işin içine girmeli. İnanılmaz bir prosedür çıkıyor karşılarına. O uğraşı almak istemiyorlar :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...