İçeriğe Yönlendir

WK 3.0CRD OM642 Motor Yağ Soğutucusu Kaçakları

Doğan Arşiray
Çözüme git Selim Bilgin tarafından,

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Öyle deme öyle deme

bak hazır niyetlenmişim 3.0 a hurda demeseydim eyi idi

ben demedim hiç anlamam, diyen dio

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Biz erbab olacak seviyede değiliz daha.

Gerisi için Ciğer ve kedi ilişkisi diyebiliriz 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

bozuk ciğer mideye oturmasın sonra hurdadır diyeni duydum ben

Abi kim diyor niye diyor

Hurdaysa almayak 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Doğan Arşiray

bugün benim ustaya gittim, U demiri lastikleri eskimişti onları değiştirdim. süspansiyondaki tüm ses gitti. son derece basit parçalar.

defransiyel keçesi kaçırıyordu onu orijinal parça ile değiştirttim. 250 tl işçilik ödedim!  bugün için tam arkadaş işi.

kaçıran oringler az kaçırdığı için biraz öteledim, pompacıdan farklı çapta oringler alıp yine deneyeceğiz hava soğuyunca. şimdi az miktardaki mazor buharlaştığı için idare ediyor vaziyeti.

birde kaliper braketlerini temin etmem gerekecek eninde sonunda. kaliperin kaydığı pimlerin tamiri mümkün değilmiş ve körükleri yırtık.

usta diyorki gel beraber bir servis dükkanı açalımmı. olur açalım dedim, nasıl olacaksa.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Doğan Arşiray yazdı:

usta diyorki gel beraber bir servis dükkanı açalımmı. olur açalım dedim, nasıl olacaksa.

Belli olunca adresi paylasin da yanlislikla gitmeyelim 😂

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Kaliper kısmı mi hasarlı pim kısmı mi.

Burda tamir ediyorlar.hatta kasap işi yapılan kalipere pim bile yaptılar.

Ehil adamlar ben memnun kaldım 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Kaliper kısmı mi hasarlı pim kısmı mi.

Burda tamir ediyorlar.hatta kasap işi yapılan kalipere pim bile yaptılar.

Ehil adamlar ben memnun kaldım 

tanıdık bir yer ise denenebilir. pimi düzgün yapacak sonrada o körük kısmın yenileyecek. kaliperin pistonları sağlam zaten tamiri mümkün parçası var...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Usta müşteri ilişkisi var. Ama izledim  işçilik ve parça sıkıntısı yok.bosch  servis çatısı altında sanayiye fren tamir takımları da veriyor. Fiyatı biraz pahalı gibi ama garantili iş yapıyor. Benim w211 in bı taraf sorun yapmaya başlamıştı. Tamir etti ama tam olmadı. Olmama sebebi balatanin arızadan dolayı düzensiz olması idi. Kumpasla felan ölçüp baktı. Öyle karar verdi. Uğraştı. Direk balatadan diyip yollamadi. Sonra baktık olmadı balata ile deneyelim dedi geçerse  ister balata al ister eskisi ile biraz alıştır balatan yeni dedi. İki kere işçilik oldu ilave para almadan. Başından savmadan  ilgilenince beni kazandı.

Ender Bosch servis. Frenci kısmı. Dizel kısmı da var

https://www.enderotomotivbcs.com/bize-ulasin/

Parça tamir sor istersen

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Doğan Arşiray

parçaları amerikadan getirttim.1400 tl ödedim. raybestos marka.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

yag basinc musurunun dibinden sizinti tespit ettim. onu degistirmem lazim. bugun enjektor donus oringlerini pompacidam bulup degistirdik. bakalim olacakmi... amerikadan getirttigim kaliper pimleri ve koruklerini taktirdim frenler cok iyi oldu. bozuk yoldaki laliper tikirtisi da kayboldu. gecen sene degisen aks korugunu, yine bir baskasi ile degistirttim. koruk dahil ustaya 900 tl verdim. pimlerde 1700 tl tuttu. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

4 adet pim. kargo ve vergi zaten yarisi. 

o zaman burda tükkanda 5700 olur bunlar

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

tornacı tanesini 700 tl den yapacaktı...

körük, plastik yüksükler filan yok tabi. seti aldım geçtim. araba müthiş sessizleşti. demekki kaliperlerin titreşimi bile çok fazla metal sesine neden oluyor özellikle büyük ebatlıysalar.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Doğan Arşiray

Yağ basınç sensöründen kaçak yapıyordu, yukarıda biryerde bu parça. orijinalini piyasada bulamayınca aliexpress den bir tane buldum. taktık 3 haftadır problem yoktu, kaçak onarılmıştı. ancak yağ lambası yanıyor arada şimdi de... motor mercedes, ama mercedes otomobillerde orada sensör yok sadece aşağıda yağ seviyesi sensörü var. jeep de artı oalrak basınç sensörü yapmışlar ama basınç göstergesi yok eski mdoelelrdeki gibi.  tek kablolu saçma sapan birşey. plastik soketi yağlansa yine arıza verecek. iş çıktı yine iyimi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hazır yeri var ise basınç gösteren sensör alıp kokpite yağ saati bağlanamz mı? ciks olur

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

hazır yeri var ise basınç gösteren sensör alıp kokpite yağ saati bağlanamz mı? ciks olur

yeri yok. harici bir yağ basınç saatini bende düşünmüyor değilim. hem kırmızı uyarı ışığı olacak hemde analog olacak.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

tabi var, sensörü takıyoruz zaten oraya. arızalı olabilir diye düşünüyoruz ya? göstergenin kendisini takacak yer yok. olay o.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

göstergenin kendisini takacak yer yok. olay o.

kapılara 4 adet 20 cm bile takarım 4 cm gösterge her yere konur modifiye suç değildir

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

kapılara 4 adet 20 cm bile takarım 4 cm gösterge her yere konur modifiye suç değildir

birde turbo boost saati mesela (:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

birde turbo boost saati mesela (:

ufak tefek işlere bizim stajyer bakıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...