İçeriğe Yönlendir

1.4 TSI 160 HP mi Yoksa 150 HP mi?

Öztürk BÖKE

Recommended Posts

Öztürk BÖKE
(düzenlendi)

2015 model cc 1.4 160 HP mi yoksa 1.4 150 HP act motorlu arkadaslar bu konuda passat in olduğu sayfaya yazdim bilgilerinizi bekliyorum

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

ACT motor silindir kapatma özelliğinden dolayı daha tasarruf ehli bir motor. Performans olarak bir tık düşük olsa da hissedilebilir bir fark yok. Ben de tercihimi ACT den yana kullanırdım. 

Yorum bağlantısı
Öztürk BÖKE
7 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

ACT tercih ederim. 

15 dakika önce, Cem Dilmen yazdı:

ACT motor silindir kapatma özelliğinden dolayı daha tasarruf ehli bir motor. Performans olarak bir tık düşük olsa da hissedilebilir bir fark yok. Ben de tercihimi ACT den yana kullanırdım. 

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Bir saat önce, Öztürk BÖKE yazdı:

Teşekkür ederim.

Yurtdışı forumlara da bak 1.4 tsi act için herhangi olumsuz durum varmı 160 lık olanları cok tercıh etmıyorlar cc de bende act dıyorum act daha yenı bır motor 

Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

1.4 tsi 160 hp çift charge lı motorlarda yüksek sıkıştırma durumu var.tüketimi şehir içinde yüksek.

Çok gürültü çalışıyor ve aynı zamanda birçok piston kafası kırma vakası mevcut. Kronik bir sorun,vw bunu kabul ediyor ve doğuş oto iyi niyet garantisinde,araç yetkili servis bakımlıysa,sadece işçilik ücreti ödeyerek motor rektefiye yapıyor.

tabi işçilik ücretini kullanıcıdan istiyor.

alacağınız aracın motoru böyle bir işlemden geçmediyse her an böyle bir risk söz konusu.

1.4 tsi 150 hp act tek turbo,hem sessiz,hem az yakıt tüketimine sahip.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öztürk BÖKE
4 saat önce, Erkan Işık yazdı:

Yurtdışı forumlara da bak 1.4 tsi act için herhangi olumsuz durum varmı 160 lık olanları cok tercıh etmıyorlar cc de bende act dıyorum act daha yenı bır motor 

Özel Servisi aradım 1.4 160 lık alin diyolar

4 saat önce, Kutluay Selçuk yazdı:

1.4 tsi 160 hp çift charge lı motorlarda yüksek sıkıştırma durumu var.tüketimi şehir içinde yüksek.

Çok gürültü çalışıyor ve aynı zamanda birçok piston kafası kırma vakası mevcut. Kronik bir sorun,vw bunu kabul ediyor ve doğuş oto iyi niyet garantisinde,araç yetkili servis bakımlıysa,sadece işçilik ücreti ödeyerek motor rektefiye yapıyor.

tabi işçilik ücretini kullanıcıdan istiyor.

alacağınız aracın motoru böyle bir işlemden geçmediyse her an böyle bir risk söz konusu.

1.4 tsi 150 hp act tek turbo,hem sessiz,hem az yakıt tüketimine sahip.

Anladım kutluay bey yani yetkili bakimliymis en son bakımı disarda yaptırmış 

Ben gotursem vw anlarmi disarda yapilmis diye

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Niçin 160 lık almalıymışız anlatı mı?

32 dakika önce, Öztürk BÖKE yazdı:

Anladım kutluay bey yani yetkili bakimliymis en son bakımı disarda yaptırmış 

Ben gotursem vw anlarmi disarda yapilmis diye

Yapılmadı kabul edin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öztürk BÖKE
11 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Yapılmadı kabul edin.

Haklisiniz... soyle soyledi alacaksiniz 160 hp alın yani motor olarak 150 den daha performansli ve yakit olarak ta pek fazla fark yok dedi usta

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
1 saat önce, Öztürk BÖKE yazdı:

Para kazanalım istemişlerdir. :)

Güzel motor, performanslı, alt devirleri çok güzel. Ama riskli, sorun çıkaracak parçası yok, şehiriçinde yeni motordan fazla yakar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öztürk BÖKE

Haklisiniz... soyle soyledi alacaksiniz 160 hp alın yani motor olarak 150 den daha performansli ve yakit olarak ta pek fazla fark yok dedi usta

27 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Para kazanalım istemişlerdir. :)

Güzel motor, performanslı, alt devirleri çok güzel. Ama riskli, sorun çıkaracak parçası yok, şehiriçinde yeni motordan fazla yakar.

Anladım peki istanbulda kucukcekmece taraflarına yakın bir noktada ekspertiz merkezi vw servisi varmıdır bilginiz varmi acaba

Yorum bağlantısı
Öztürk BÖKE
2 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Yapılmadı kabul edin.

Hocam merhabalar araci servise danıştım 2015 model araç 2016 yılında servise gitmiş 2017 de ve 18bde servise gitmemis ilerde sanzumanla ilgili sorunu olursa iyi niyet garantisini iptal ederlermi sizce?

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
53 dakika önce, Öztürk BÖKE yazdı:

Hocam merhabalar araci servise danıştım 2015 model araç 2016 yılında servise gitmiş 2017 de ve 18bde servise gitmemis ilerde sanzumanla ilgili sorunu olursa iyi niyet garantisini iptal ederlermi sizce?

Bildiğim kadarıyla birçok bayi 1 bakım(km veya yıl) aksatılmaya birşey demiyor. 2018'dede yani 2. bakımdır servise uğramadığı için sıkıntı yapma ihtimalleri yüksek.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Anladım peki istanbulda kucukcekmece taraflarına yakın bir noktada ekspertiz merkezi vw servisi varmıdır bilginiz varmi acaba

Küçükçekmece'ye yakın değil ama Maslak Atatürk Sanayi 2. kısım 8. sokakta Mekatronik oto Akif usta var, hem ekspertiz danışma için hem de bakım-onarım için tavsiye ederim. 

51 dakika önce, Öztürk BÖKE yazdı:

Normal şartlarda ederler, yıl bakımını atlayınca sıkıntı çıkartıyorlar.

Yorum bağlantısı
Öztürk BÖKE
46 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Küçükçekmece'ye yakın değil ama Maslak Atatürk Sanayi 2. kısım 8. sokakta Mekatronik oto Akif usta var, hem ekspertiz danışma için hem de bakım-onarım için tavsiye ederim. 

Normal şartlarda ederler, yıl bakımını atlayınca sıkıntı çıkartıyorlar.

Anladım ya bu araçların sanzumaninda problem ciktiginda yetkili servis iyi niyet garantisi kapsaminda degistiriyormus simdi ilerde olursa diye dusundum de hatta vw yi de aradim ona biz karar vermiyoruz almanya karar veriyor dedi sizce ne yapayim

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
14 dakika önce, Öztürk BÖKE yazdı:

Anladım ya bu araçların sanzumaninda problem ciktiginda yetkili servis iyi niyet garantisi kapsaminda degistiriyormus simdi ilerde olursa diye dusundum de hatta vw yi de aradim ona biz karar vermiyoruz almanya karar veriyor dedi sizce ne yapayim

Genelde çıkan arıza mekatronik ve kavramadır.

Biri 2bin diğeride 7bin tl cıvarı yapılıyordu(servis dışında)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
4 saat önce, Öztürk BÖKE yazdı:

10 beygir ve yakıt mıymış bildikleri?

Yorum bağlantısı
Öztürk BÖKE
11 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

10 beygir ve yakıt mıymış bildikleri?

Vallahi hocam öyle söylediler telefonla aradım bariz bi hatası yok dediler... ama genelde sanzumanda kavrama problemi oluyormuş sanırım bu araçlarda 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Karar sizin, alacağınız otomobil diğer açılardan düzgünse, olur da gerekirse 4-5 bin lira dsg'ye harcarım diyorsanız alın.

Yetkilide bakıma girmemiş ama bakımları düzgün yapılmış mı peki? 160'lık motorlar hassastır, yanlış bir yağ filan kullandılarsa sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Öztürk BÖKE

Arac

1 saat önce, Selim Bilgin yazdı:

Karar sizin, alacağınız otomobil diğer açılardan düzgünse, olur da gerekirse 4-5 bin lira dsg'ye harcarım diyorsanız alın.

Yetkilide bakıma girmemiş ama bakımları düzgün yapılmış mı peki? 160'lık motorlar hassastır, yanlış bir yağ filan kullandılarsa sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Arac 39 binde 2016 yilinda bakima girmis 2.sahibi agustos 2017 de almış yetkilide yaptırmamış 10 bin km dolmadan yaptırmış bakımı araci zaten kullanamiyoruz dedi. Km de yok yetkiliyle gorustum 2017 ve 18 yilinda gelmemis arac servise yagini da castrol 5 30 edge kullandim dedi sahibi

Yorum bağlantısı
Öztürk BÖKE

Yani kimse uzulmek istemez sahsen bende istemem focus baktım powershiftten uzak dur dediler vw bakiyorum dsg cok kotu diyolar anlmadim gercekten bu sanzumanlar neden boyle

Yorum bağlantısı
Öztürk BÖKE
53 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

DSG de Powershift de kötü değil, siz bakmayın onlara. :)

Hayırlısı artık çıktık bir yola imsaallah üzülmeyiz 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...