İçeriğe Yönlendir

Yerli ve Elektrikli

Hakan Gürsu

Recommended Posts

Hakan Gürsu

Videoyu izlerken ağzım açık kaldı diyebilirim, tabiki herzamanki gibi Türkiyeden destek bulamyıp dışarı yönelmişler ve şu anda Çinle ortak çalışıyorlar ama bütün altyapıyı burda üretiyorlar. D.M.A yı biliyordum ama kendilerini Elektrikli araç konusunda bu kadar geliştirdilerini bilmiyordum. Özellikle teknik veriler şarj süresi menzil vs muazzam. 

• Beğen 11
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Budur, çok güzel olaylar bunlar,  böyle insanlara ve bu tarz bir hevese sahip bir millet olmamız lazım .....

milli araba derken devletin duruma nasıl müdahil olması gerektiğinide güzel açıklamış, devlet üreticiye sadece vergide vs. yardımcı olacak, işe karışmayacak, devlet esas tüketiciye destek olacakki üreticilerde güçlerini kullansın, parayi üreticiye verirsen kısaca yer harvurup harman savurur diyor ki bencede doğru....

sonuç: demekki yazılım donanım olayında biz bayağı iyi durumdayız, demekki bu konuda altyapı süper,  motor ile pil ortada olay bu ikisini birleştirecek sistemi kurmakta, işte bu konuda çok ilerideymişiz, buna harbiden çok sevindim işte, şimdi yapılması gereken ülkemizde gerekli parçaları üretecek firmaları kurmakta, bizde üretim yok, o yüzden çinde vs. de üretiyor adamlar, bunu içeri almamız lazım, hemde hemen....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Derindere iflas etmisti diye biliyorum? Toyota Plaza nin sahipleri idi ve kendileri Çorumlu oluyorlar.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
8 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Budur, çok güzel olaylar bunlar,  böyle insanlara ve bu tarz bir hevese sahip bir millet olmamız lazım .....

milli araba derken devletin duruma nasıl müdahil olması gerektiğinide güzel açıklamış, devlet üreticiye sadece vergide vs. yardımcı olacak, işe karışmayacak, devlet esas tüketiciye destek olacakki üreticilerde güçlerini kullansın, parayi üreticiye verirsen kısaca yer harvurup harman savurur diyor ki bencede doğru....

sonuç: demekki yazılım donanım olayında biz bayağı iyi durumdayız, demekki bu konuda altyapı süper,  motor ile pil ortada olay bu ikisini birleştirecek sistemi kurmakta, işte bu konuda çok ilerideymişiz, buna harbiden çok sevindim işte, şimdi yapılması gereken ülkemizde gerekli parçaları üretecek firmaları kurmakta, bizde üretim yok, o yüzden çinde vs. de üretiyor adamlar, bunu içeri almamız lazım, hemde hemen....

videoyu izleyince bende çok heycanlandım ama iş hep dönüp dolaşıp devlete geliyor, resmen ülkedeki beyinler oluk oluk yurtdışına akıyor. Bugün çin malı die burun kıvırdığımız çinin yaptığı teşvikler ve bataryada hakim lider olması adamların aslında özünde dünyanın en akıllı milleti olduğunu gösteriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

abimizin Türkçesi mükemmel :)  plaza Türkçesinin hakkını vermiş,elektirikli araba işini bitirdikten sonra şu Türkçe konuşmayıda hallederse seviniriz :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

1200 km giden elektrikli minibüs yaptık diyor. 20 dk, 6 dk şarj diyor. diyor da diyor. Benim tecrübem var, fakat arayan soran olmadı da diyor. Mecburen suyun başını tutan Çin e gittim diyor. 8 metrelik Elektrikli otobüs diyor. Devlet üretene değil tüketene destek olsun diyor. Yok yok ben umutlanmayacağım. Öpülmeden elektrikliye binmek bize haram olur.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Devletin tek yapması gereken şey çok sıkı anti damping uygulamak. Bir babayiğit çıkar bir şekilde üretir. Tekelin elemanları çıkar onun 10'a ürettiğinin alternatifini iflas ettirene kadar 8 e satar. Bu kadar basit.
Marketlere gittiğinizde deterjanların arkasına bakın alayında UNILEVEL yazar. Bu gibi firmalar 50 ülkede satışta ise 51. ülkeye girdiğinde maliyetin altında satmaya başlar taki o ülkenin üreticilerini iflas ettirene kadar yada bir rakip peydah olduğunda daha ışıyamadan yok eder.

tarihinde Mehmet YILDZ tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Bir saat önce, Bülent Tarakçı yazdı:

1200 km giden elektrikli minibüs yaptık diyor. 20 dk, 6 dk şarj diyor. diyor da diyor. Benim tecrübem var, fakat arayan soran olmadı da diyor. Mecburen suyun başını tutan Çin e gittim diyor. 8 metrelik Elektrikli otobüs diyor. Devlet üretene değil tüketene destek olsun diyor. Yok yok ben umutlanmayacağım. Öpülmeden elektrikliye binmek bize haram olur.

Elektirikli araçlardan umudum yok. Neden ?
Piller v.s. düzeldi 1000 km menzile 5 dakika şarjla gidebilecek hale geldi diyelim. Hemen vergi üstüne vergi, vergi üstüne vergi eklerler. Taki benzine yakın bir maliyet oluşana kadar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
26 dakika önce, Mehmet YILDZ yazdı:

Piller v.s. düzeldi 1000 km menzile 5 dakika şarjla gidebilecek hale geldi diyelim. Hemen vergi üstüne vergi, vergi üstüne vergi eklerler. Taki benzine yakın bir maliyet oluşana kadar.

Malesef kara geçtiğimiz bir alanda en fazla 3 ay barınabiliyoruz.. Hemen tepemize ötv biniyor.

Eminim şunu diyorlardır.. 

"Ulen nasıl atladık biz burayı,  hemen bir kararname yayınlayalım, güzel vergi toplarız burdan" 

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Olay Tam bağımsız olmakta, değiliz bitti...

bizde köstek olan çok olur, en çokta kendi kendini vuran bir toplum olduk biz, ayrıca Vatan severlerin ülkeyi yönetmesi lazım, bu ne demek açayım, Devleti yönetecekler eğitimli ve İngilizler gibi hayatını bu uğurda harcayacak kadar kararlı olmalıki ülkemiz biryerlere gitsin..... adam 35 sene Karsta İmamlık yapıyor ve sonra maltada dedemi sorgularken karşısına dingiliz hakimi olarak çıkıyor, siz düşünün artık adamın idealini azmini,  bizim toplum için arşivmi arıyorsunuz, Osmanlı arşivi hikaye, detay arıyorsanız dingiliz konsolosluk arşivlerine bakın, bakın bakalım bu iş nasıl oluyormuş....... neyse....

bizde durum ise; neredeyse çoğu aşırı cahil, çıkarcı, tembel ve yozlaşmış bir toplum olmamız, ne yazıkki böyle, bu millet Cumhuriyetin ilk yıllarında üstte yazdığım vasıfta insanlar sayesinde büyük aşamayı kısa zamanda atlattı, o günden bugünede onların yaptıkları ve onlar gibi sayıları azalarak gelen insanlar sayesinde bugünlere kadar geldi bence, o bilince dönmediğimiz sürece kimse boşa hayal kurmasın, bu toplumla işimiz çoook zor, birde toplumu dahada geriletmek için uğraşanlar dışardan göçle gelenler vs. sayesinde sürekli el freni çekilerek zorlama durumu var, cahillik yayılsın sorgulama olmasın eğitim olmasın araştırmasın hesap sormasın hak aramasın bu toplum şeklinde bir plan bence yürütülüyor....

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)

Android ve İos da Plug Share diye bi uygulama var. Ben meraktan indirdim Türkiye ve dünyadaki tüm şarj istasyonlarını gösteriyor.

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Otomotiv onarım sektörü bile 50 yıl geride iken alternatif enerji kaynaklı araç imalatı ciddi sorun olur. Yapılmıyor olması isabet günümüzde 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
2 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Olay Tam bağımsız olmakta, değiliz bitti...

bizde köstek olan çok olur, en çokta kendi kendini vuran bir toplum olduk biz, ayrıca Vatan severlerin ülkeyi yönetmesi lazım, bu ne demek açayım, Devleti yönetecekler eğitimli ve İngilizler gibi hayatını bu uğurda harcayacak kadar kararlı olmalıki ülkemiz biryerlere gitsin..... adam 35 sene Karsta İmamlık yapıyor ve sonra maltada dedemi sorgularken karşısına dingiliz hakimi olarak çıkıyor, siz düşünün artık adamın idealini azmini,  bizim toplum için arşivmi arıyorsunuz, Osmanlı arşivi hikaye, detay arıyorsanız dingiliz konsolosluk arşivlerine bakın, bakın bakalım bu iş nasıl oluyormuş....... neyse....

bizde durum ise; neredeyse çoğu aşırı cahil, çıkarcı, tembel ve yozlaşmış bir toplum olmamız, ne yazıkki böyle, bu millet Cumhuriyetin ilk yıllarında üstte yazdığım vasıfta insanlar sayesinde büyük aşamayı kısa zamanda atlattı, o günden bugünede onların yaptıkları ve onlar gibi sayıları azalarak gelen insanlar sayesinde bugünlere kadar geldi bence, o bilince dönmediğimiz sürece kimse boşa hayal kurmasın, bu toplumla işimiz çoook zor, birde toplumu dahada geriletmek için uğraşanlar dışardan göçle gelenler vs. sayesinde sürekli el freni çekilerek zorlama durumu var, cahillik yayılsın sorgulama olmasın eğitim olmasın araştırmasın hesap sormasın hak aramasın bu toplum şeklinde bir plan bence yürütülüyor....

Bilinmeyen gizlenen karalanan tarih var. Atatürk döneminde en büyük atılım millileştirmedir. Biz sadece osmanlıda kapitilasyonları öğrendik. Oysa cumhuriyetin ilk yıllarında en önemli ve karlı sektörler ecnebiler de iken kamusallaştırılmış yada alternatif fabrikalar kurulmuştur. Yerli üretimi teşvik etmek için yurda sokulan ürünlere ağır vergiler konmuştur. Yani günümüzdeki uygulamaların tam tersidir.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bugün aynını yaparız, yeterki millette bunu yaptırcak iyi insanlar çıksın, Tv ye çıkıp ey millet, şunu şunu yapacağız ama bedeli ağır olacak ekonomi zorlanacak fakirleşeceğiz ama sonunda bitecek bu iş dese birisi, canı gönülden tabii, dürüstçe merttçe ve canını ortaya koyarak....

İnanıyorumki her tür yozlaşmada olsa bu millet onları destekler, yeterki harbi olsunlar, biz tarım ülkesiyiz, İnsanın derdi temelde yemek su oksijen, bunlar olduktan sonra biz altından kalkarız, onlar düşünsün, biz aç kalmayız nasılsa, çalışır başarırız, yeterki isteyelim bu gazı verecek Atatürk gibi birileri çıksın, birileri çıksınıda mecburen diyorum, doğrusu bu işi milletin kendi bilinciyle kimsenin gütmesine gerek kalmadan yapması ama biz öyle bir toplum değiliz ne yazıkki, henüz tabii, inşallah uyanacak sonunda bu millet....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...