İçeriğe Yönlendir

W140 S Serisi Alınır mı?

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray

arkadaşlar şu tank görünümlü eski S serisi benz hakkında ilk elden bilgisi olan var ise paylaşabilirmi?

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bende W140 alınıp gerekirse restore edilip yıllarca saklanır mı diye konu açayım mı açmayayım mı diye düşünüyordum. Tevafuk. 

Ben bu işi ciddi ciddi düşünüyorum. Bu sene içinde bi jazz almayı planlıyorum. 2. araba olarak. Şehiriçi kullanacağım. Elim ayağım olacak. Sonrasında Alican ‘ı bir başka E39 ile yada E60 ile değiştirmeyi düşünüyorum. Alıcan ‘ın üzerine birşeyler ekleyeceğim öyle olursa. Belki de bi W140 S320L alıp onu keyif arabası yapmayı düşünmüyor da değilim. Tam bu noktadayken acaba altından kalkabilirmiyim diye araştırmaya başlayacağım. Bu konu süper oldu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Yaş 50 olmadan binilirse gazinocu muamelesi görülecek araç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

W140 tekil kullanıcı için sanki pek uygun değil gibi bence. Çook büyük, makam şoförü ister o araba :D

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

W140 yaklaşık 1 sene sahip oldum, hiç lpg takılmamış S320 short 1998 modeldi, buzdolabı ve webasto hariç full idi. 

1- ön takım, arka cam gibi mesela inanılmaz pahalı bazı parçaları var. 

2- Mtv ödemesine katlanırsanız S320 almayın derim, S500 yada S600 ki S600 V12 ve biraz modifiye ile muhteşem güçler emrinizde.

3- Yakıt km'de benzinde karma en az 14lt yakıyordu, gazlayınca içiyordu s320 

4- Eğer alacaksanız bakanlık çıkmalarından uzak durmalısınız muayene öncesi kmleri sıfırlanıyor.

5- yine alacaksanız arka koltuk hareketli olanları ve Long kasa olanları tercih edin

6- vakum ve cam kapı motorları en çok arıza veren kısımları, alırken azami dikkat etmelisiniz.

7- şanzıman çok güzel 5g tronic var.

8- 1995-1998 arası olan kasaları almanızı öneririm, motor ve donanım farklılıkları var. 

Bu kasalarda arka çamurluklarla inip kalkan park çubukları yok onun yerine normal park sensörleri var.

buzdolabı ve webasto çok az araçta gördüm ama vakum, koltuk ısıtma, sunroof özellikleri rahat bulunuyor. Yine söyleyeceğim S500 en az bakın bence yaktığı kadar gidiyor hic değilse onlar hem v8 motor daha kolay parçası bulunuyor, 320 otobanda keyifsiz aracın ağırlığından dolayı. Kazadan dolayı herkes korkuyla bakıyor, bazen rahatsız edecek kadar ilgi oluyor Ferrari'ye biniyor gibi hissiyat oluyor. 

Kronik kaportada pakoların çizgilerinde paslanma ve çürüme sorunu var. Kapı bitimleride aynı şekilde. Boyaya hiç takılmamak lazım alırken, müzik sistemi hiç güzel değildi araç ilk sahibinden alınmış olmasında rağmen, komple kapılar falan sistem kurmak ister bence. Arka otomatik perde, kafalık falan olmalı satarken zorlanmamak için. Aklıma gelenler bunlar şimdilik,  ne olursa olsun ciddi bir restorasyon için sadece parçalar bile deli para tutuyor ve satarken zarar etmeniz kuvvetle muhtemel.

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Ha bu arada 5 metre boyuna göre akılalmaz bie direksiyon turu var, imkansız dediğiniz yerde tek turda dönüp gidebiliyorsunuz.

bide arka koltuklar ne kadar

konforluysa ön koltuklarda bir o kadar sopa gibi bu yüzden Long almak şart bence. Short'ta arka diz mesafesi daha az, sunroof cam olanları daha makbul piyasada, bendeki sactı. Çift yön hareketli vs. 

S320'de iğrenç bir egzos sistemi vardı, resmen araba gidemesin diye yapmış mihendisler, kaç susturucu kaç katalitik vardı otur say o derece

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

600 olanları efsane motordur... Yürüyen uçaktı 😛  

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bekar olsam ben alırdım bir tane 600 l . 

Ama bekar olunca 600 long kasa alıp ne yapacağım bilmiyorum. 

Önermeyi değiştiriyorum. Mekanik ve teknik kabiliyetim olsaydı, kendime bir tane alırdım. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

97 98 işin zirvesi o kasada. 320  ağır takılmak için yeter hızlı gangster olcak olsam : P 500 bakardım fiyatlar aynı vergiden vs dolayı

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Düzgün  bakılmış ve bir süredir binen sahibinden bir araba bakmak gerekir. Zaten alınacak araç 97 98 filan olmalı herhalde. Long istemem şahsen. 40 45 bin tl ye o kadar sağlam ve büyük ve F segmenti araba bulunmaz herhalde. temiz bir e38 BMW 740 bulma ihtimali çok daha düşüktür bunlara göre. O kesin.

10 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Yaş 50 olmadan binilirse gazinocu muamelesi görülecek araç.

gazinocu olmaya razıyım o problem değil. nasılsa gazinocuların oranı, beyefendi olanlara oranla daha fazla. arka cama da bir tuğra yapıştırdımmı tamamdır :P :P

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bunları gördükçe Önder abinin ne kadar doğru bir seçim yaptığı aklıma geliyor:)

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Fiyatı kafadan yazıyorlar ilana, gerçekten satmaya niyeti varsa bir şekilde orta yola gelmesi lazım.

97-98 baktım ben bir de, makyajlı olduğu için.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

buyur hocam daha iyiside var. fiyat ise ateş ediyor forum tabiri ile.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahibinden-kazasiz-degisensiz-orjinal-7.40i-emsalsiz-trde-tek-673167205/detay/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ben de tam bu makyajsızlara bayılırım. gek gör ki fiyat çok ama çok fazla. daha düşük olsa ciddi ciddi almayı düşeneceğim bir araç idi. sonuçta fiyatı 2004 model 745 fiyatı.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Vaktiyle kırmızı plakalı, kadife koltuklu bir ‘92 600SEL’e binmişliğim var. Motorun kükremesi halen kulaklarımda. Otomotiv endüstrisinin altın çağları bunlar. W140, W124 vs. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

w140, otomobil tarihindeki geliştirme masrafları en yüksek olan araçmış. temiz bir tane bulup sahip olmak isterim doğrusu.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
On 5.04.2019 at 15:26, Murat Atagenç yazdı:

100 küsür bin kmlerde 140 kasa bir elin parmak sayısı kadar ancak vardır, onlarda sahibindene düşmez kolay kolay.

Geçmişi temiz, düzgün makinaydı son iki sene içinde bozmadılarsa ki pek ellememişler gibi duruyor...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-koleksiyonluk-7.40i-bmw-672069582/detay

mM9XG1.jpg

16ApYp.jpg

zjzGm6.jpg

Bu leylek gibi havada. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
7 saat önce, Selim Bilgin yazdı:

Vaktiyle kırmızı plakalı, kadife koltuklu bir ‘92 600SEL’e binmişliğim var. Motorun kükremesi halen kulaklarımda. Otomotiv endüstrisinin altın çağları bunlar. W140, W124 vs. 

Volantisi kulağımda çınlar. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...