İçeriğe Yönlendir

Scirocco 1.4 Tsi 160 Ps Su Eksiltme

Nihat Palolu

Recommended Posts

Nihat Palolu

Pompa elektrikli değil süperşarjın tahriki için manyetik kavrama var. Gaz pedalına basıp devir 1000 gibi olunca manyetik olarak süperşarj kasnağını kavrıyor. 3500 gibi bırakıyor.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
2 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

İkinci pompa?

Hocam o pompaya baktım ama bulamadım, ya ben bulamadım ya da benim arabada yok.

Servis devirdaimi ses nedeniyle değiştirecek, su eksiltmeye ayrıca bakacak.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

var da muhtemel bozuk değildir. Turbo devresini araç durunca soğutmak için çalışıyor 10 dk daha.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Varmış hocam, motorun ön tarafında katalitik konvektörün sağ tarafındaymış.

grQW7R.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Gök
On 8.04.2019 at 19:42, Mehmet Göktürk yazdı:

Acil bir durum yok. Bagajda 5Litrelik şaşal suyu ile gezin. bırakın artsın. 

Motor kucaklamak icin birebir yöntem 👍

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
39 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Motoru kucaklayanlar sıcaklık yukselince idare eder deyip surmeye devam edenlerdir.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
43 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Soğutma suyu ikazı varsa hiç bir sorun olmaz. Bayram arefesinde yolda su ikazı yandı. Çektim baktım, alttan su akıyor, genleşme kabında hala su var. Aradık, sorduk derken 10-12 km gitmem gerekiyor usta için. İki bidona su aldım yanıma, doldurdum, ne zaman lamba yandı tekrar doldurdum. Böylece sıkıntısız gittik. Tabi su biter, hararet yükselirse 1 m bile gitmemek lazım, o zaman kucaklarsın.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
3 saat önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Soğutma suyu ikazı varsa hiç bir sorun olmaz. Bayram arefesinde yolda su ikazı yandı. Çektim baktım, alttan su akıyor, genleşme kabında hala su var. Aradık, sorduk derken 10-12 km gitmem gerekiyor usta için. İki bidona su aldım yanıma, doldurdum, ne zaman lamba yandı tekrar doldurdum. Böylece sıkıntısız gittik. Tabi su biter, hararet yükselirse 1 m bile gitmemek lazım, o zaman kucaklarsın.

Sensor sadece belli bir seviyenin altina dustugunu soyler. Kacan olan yerden fazla kaciracagi tutarsa bosaltir ne varsa

hatta su bitince hararette yukselmez tahminimce gostergede

3 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Motoru kucaklayanlar sıcaklık yukselince idare eder deyip surmeye devam edenlerdir.

Su biten arabada hararette yukselmeyebilir

Suyu eksik arabada basinc yapip daha fazla su bosaltadabilir 

Su eksilten arabaya bagajda bidonla gez  acil durum yok demek bence dogru bir oneri degil

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
7 saat önce, Ali Gök yazdı:

Hararet göstergesi, su uyarısı ve yağ sıcaklığını görebiliyorsun vw'lerde.
Bu 3 seçenek önünde varken ve motordada su eksiltme sorunu varken umursamaz davranırsan söylediğiniz olur ancak.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
20 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

Hararet göstergesi, su uyarısı ve yağ sıcaklığını görebiliyorsun vw'lerde.
Bu 3 seçenek önünde varken ve motordada su eksiltme sorunu varken umursamaz davranırsan söylediğiniz olur ancak.

Gostergeye guvenen üzülür...

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
2 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Gostergeye guvenen üzülür...

Bu olay araçtan araca değişiyor. VW’de gösterge yanıltmaz. Ama mesela Ford’dan çok örnek veriyordu tamirci arkadaşım. Araç hararet yapıyor ama göstergede hararet yükselene kadar conta çoktan gidiyor diye.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
49 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Bu olay araçtan araca değişiyor. VW’de gösterge yanıltmaz. Ama mesela Ford’dan çok örnek veriyordu tamirci arkadaşım. Araç hararet yapıyor ama göstergede hararet yükselene kadar conta çoktan gidiyor diye.

Marka onemli degil mb dahil yanilabilir

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

arkadaşa selam, su yoksa hararaet ibresi de markaya bakmaksızın  göstermez, ölçebileceği su yoksa focus1 hariç. o kendisi motoru bile kapatıyor

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
12 saat önce, Ali Gök yazdı:

Su eksilten arabaya bagajda bidonla gez  acil durum yok demek bence dogru bir oneri degil

Mehmet hocanın önerisi kaçağın az, düzensiz ve nereden kaçtığı belli olmadığı için.

Artarsa kaçak yapan yeri bulabilirsin diyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
11 dakika önce, Nihat Palolu yazdı:

Mehmet hocanın önerisi kaçağın az, düzensiz ve nereden kaçtığı belli olmadığı için.

Artarsa kaçak yapan yeri bulabilirsin diyor.

Evet aynen. Neyse sorun çözüldü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Arabayı aldım, devirdiam değişti, gitmişken yıllık bakımı da yaptırdım. Yıllık bakım 824 TL tuttu. Motor yağında %16 diğer parçalar ve işçilikte %30 indirim uyguladılar.

Geçen bakımda ön taraf alt takımda değişmesi gereken parçalar var demişlerdi. Dışarıda ön düzencime baktırdım idare eder deyine yaptırmamıştım.

Bu sene yine karşıma çıktı, ilaveten aks körüğü de yırtılmış. Bunu duyunca tamam yapın dedim.

Arabayı bitirince tekrar aradılar, arka tarafa da baktık, amortisör takozları deforme olmuş, amortisörleri söküp baktık onların da durumu da iyi değil değişelim mi dediler.

Parçalar stoklarında yokmuş yaptırmadım, 900-1100 arası bir masrafı var. Muhtemelen yaptıracağım.

Sonuç olarak iki adet aksesuar siparişiyle birlikte 6000 TL tuttu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Geçmiş olsun.
Yıllık bakımı uyguna yapmışlar. Genelde 1000 tl veya üzeri fiyat çıkartıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...