Dogan Arsiray

Türknet, Eski Modem ve Şişen Bağlantı

Recommended Posts

Dogan Arsiray

ttnet kullanıyorduk. genel olarak bağlantı iyiydi. wifi da nadiren kopmalar oluyordu. modem ttnetin veridiği zyxel markalı bir vdsl modemi ve en az 5 senelik.

turknet e geçtik bağlantı hızı aynı hatta daha iyi. ancak wifi da kopmalar oluyor bu gün. modemi resetleyip yeniden kurdum ve bu durum düzeldi. oysaki ilk kurduğumda da düzgündü.

acaba diyorum modem mi miyadını dolduruyor?

ilk kurduğumda akşam hız testinde 30 mbps civaı hız ve 30 ms ping alıyordum. bu akşam 10 mbps ve 40 ms ping vardı. reset den sonra 32 mbps ve 34 ms ping alıyorum. olay nedir? reset neyi düzeltmiş olabilir. kanal ayarı filan mı?

asus modemlerdeki gibi belli saatlerde restart yeteneği olsa ne müthiş olurmuş... 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Alpay Sumer

Modemler her ne kadar problemsiz gorunsede zamanla problem yasatabiliyor..Bence modemi yenilemekte fayda var..

Mesajı paylaş

Mesajın linki
İbrahim Arslan

Modeli aynımıdır bilmiyorum.

TTnetin bana verdiği saklı antenli Zyxel modem 2 sene içerisinde çöpe gitti.

Sorun wifi idi.

En son 2 mt. ye kadar düşmüştü kapsama alanı.

TT den modeminiz bozuldu yenisini verin diye istedim, vermediler.

Asus aldım kurtuldum.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Önder Özcan

Superonline ın modeli 4. yılında wi fi sorunu çıkarttı. Yıllardır çalışan wi fi kopmaya sinyal düşüklüğüne başladı, kabloyla bağlayınca çalışıyordu. Aradım değiştirttim sorun çözüldü.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Dogan Arsiray

Zaten kablo ile bagli digiturk ip tv den canavar gibi calisiyorken wifi daki baglantilarin tamami takiliyordu.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Kemal Korkmaz

Bu modemlerin ekonomik ömrü ne kadar?

Bizim evdeki modem 4 yıl falan oldu  internette de sıkıntı olmaya başladı değiştirmek gerekir mi?

Mesajı paylaş

Mesajın linki