İçeriğe Yönlendir

Turknet Üyeliği

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Emin Onuk

bende türknet kullanıyorum. 10 tl fark ile 75mpbs kullanıyorum. fiber altyapısı yok. 75 mpbs de bana yetiyor. şimdiye kadar memnunum.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Bugün başvuru yaptım Evrak imzası vereceğim tek o kaldı bakalım durum ne olacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Köksal Yılmaz

Selam abiler dostlar,

Eylül ayında tt sözleşmem bitiyor, şu anda 24 mb fibere 112 tl veriyorum, 126 tl den aynı hızda devam edebiliyorum(işimi görüyor), 35 mb için 140 tl diyorlar 2 yıllık taahhüt için, 2 gün sonra arayın dedim. Türknet sitesine baktım 100 mb 100 tl diyor taahhütsüz şekilde. Kullananlar memnunlar mı? Neler düşünüyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Köksal Yılmaz yazdı:

Selam abiler dostlar,

Eylül ayında tt sözleşmem bitiyor, şu anda 24 mb fibere 112 tl veriyorum, 126 tl den aynı hızda devam edebiliyorum(işimi görüyor), 35 mb için 140 tl diyorlar 2 yıllık taahhüt için, 2 gün sonra arayın dedim. Türknet sitesine baktım 100 mb 100 tl diyor taahhütsüz şekilde. Kullananlar memnunlar mı? Neler düşünüyorsunuz?

Ben türknete geçiş yapacaktım ama fiyatı bana yüksek geldi. O kadar mb ihtiyacım olmadığından süperonline a geçtim 20 mb ilk yıl 89 sonraki yıl 99 lira 2 yıl taahhütlü. Belki fikir olur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ben türknete geçiş yapacaktım ama fiyatı bana yüksek geldi. O kadar mb ihtiyacım olmadığından süperonline a geçtim 20 mb ilk yıl 89 sonraki yıl 99 lira 2 yıl taahhütlü. Belki fikir olur :)
Alternatiflere de açığım tabi, superonline dan memnun musun ne kadar oldu kullanalı?
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
(düzenlendi)
Köksal Yılmaz yazdı:
Oğuzkan Erışık yazdı:

Alternatiflere de açığım tabi, superonline dan memnun musun ne kadar oldu kullanalı?

Köksal abi 2011den beridir baba evinde kullanılıyor. Büyüğümle beni emekli etti evden, babam hala kullanıyor bir şikayetimiz yok. 10 yıl aynı modemden alt komşumuzla beraber kullandık. Sorun yaşamadık.

Kendi evimde 1 ay dolmadı daha. Oturduğumuz sitenin %55 60 ı kullanıyor. Bağlantı ile alakalı bir şikayetimiz yok. Netflix yoğun kullanılıyor bizim evde. Kopma donma kalite düşmesi yaşamıyorum. Sadece wifi sinyalinden şikayetimiz oluyor dip odada. Evin bir ucunda modem  diğer ucunda ben olunca duvar ve mesafe de uzak olunca haliyle sinyal azalıyor. 

Ben öneriyorum.

Buraya taşınmadan önce kiraya çıkmıştım. Orada sadece TT vardı o yüzden onu kullanmak zorunda kalmıştım. 

tarihinde Oğuzkan Erışık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Süleyman Can

Merhaba,

Uzun süren TTNet köleliğinden sonra turknet’e geçmek istedim. Ön kayıt aşamalarını hızlıca yaptım sonrasında alt yapı desteğini ‘’ ne yazık ki’’ TTNet sağladığı için aktivasyon için geldiler. Evime gelen tek kablo olan DSL kablosuna alet bağlayıp tamam sinyal geliyor deyip çıkıp gittiler. Sonrasında turknet’in anlaşmalı olduğu bir adam geldi başvuru formunu alıp internetin çalışıp çalışmadığını test etmek amaçlı. Vdsl modemim olmadığı için internetten sipariş ettim yoldaydi kargo bekliyordum, o yüzden malum arkadaş yanında getirdiği modemi taktı ve bütün ışıklar sabitlendi tamam sorun yok deyip ( buraya dikkat) ucuna dsl portunu bağladığı kabloyu pense ile lak diye kesip hadi eyvallah dedi. Ben de öyle kalsaydı neden kestiniz modemim gelince aynı işlemi tekrar yapmak zorunda kalacağım dedim, kesmiş olduğu ucuna port takılı kabloyu önüme attı, al sen baglarsin o zaman deyip çekip gitti.

Şimdi buraya kadar zaten gelişmeler ofsayt. Hafiften ayar olmadım değil. Neyse çektim içimden (tamamen 100mbit internet hatrina) aldım dsl kablosunun bir ucunu eve gelen kabloya bağladım (zaten Toru topu iki renk kablo). Modemim kargodan geldi. Modemin marka modeli tplink td-w9970v3. Vdsl 2 destekli 300 mbps ye kadar hız veren bir modem. Kabloyu bağladım ama DSL ışığı önce yavaş sonra hızlı hızlı yanıp söndü fakat bir türlü sabitlenmedi. Su an hala yanıp sönüyor.

En az 3-4 defa arıza kaydı oluşturdum. 4-5 gün boyunca kimse gelmedi. Sonrasında bir mail ulaştı, 08.01 cumartesi gelecekler ‘Genel Ariza’ var dediler. Cumartesi günü bütün işlerimi iptal ettim ellerimi de dizimin üstüne koyup akşam 3 e kadar bekledim. Ne gelen var ne giden. Burası küçük bir şehir olduğunu için TTNet teknik destek binasını bastım. Bastım diyorum kapılar kilitliydi zorla açtırdım. Içeride Ahmet adında üzerinde fiber yazılı mont giyen bir arkadaş yardımcı olalım bari dedi adresimi sordu. Su mahalle su sokak su apartman dedim. Adam ne dese beğenirsiniz? Bu sokakta bizim arizamiz bulunmamakta her şey sorunsuz çalışıyor. Git kimden aldıysan interneti ona danış biz bakmıyoruz.

Eve bin bir sinirle donup Turknet’i aradım. Durumu anlattim. Çok hızlı bir şekilde yeni bir arıza kaydı açtılar. Dedim ki artık acmayin. Siz milyon tane de açsanız gelip bakmıyorlar. Arıza var diyorsunuz arıza yok diyorlar. Tek yaptığınız sadece kayıt oluşturmak. Eğer müşterilerinizi TTNet in gazabından koruyamiyorsaniz bizler de başka ISP leri tercih ederiz Eğer çözülmezse kullanmaya baslayamadigim 100 mbit interneti iptal ettireceğim dedim.

Sonuc olarak dostlar, müslüman mahallesinde salyangoz sattirmiyorlar. Bulunduğum binada TTNet 16 mbit interneti 24 ay taahhüt sözüne 95 TL para istiyor. Elin turknetine 100 mbit interneti taahhütsuz 99.90a sattirirlar mi hiç?

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Bu tür davranışlar karşısında ben sessiz kalamazdım. Peygamber sabrı varmış sizde.

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Bunu bilerek yapıyorlar. Ama ülkede adelet olmadığı için hak idaae edemez haldeyiz. Tabi kendisi 100 MB interneti 200 300 TL den yapıştırarak ya. Umrunda olmaz. Ha diğer firmaya gelince onlarında çok umrunda değil. Çalışırsa çalışır. Calismazsa en fazla iptal ederiz orada da 100 200 TL işlem ücreti yapıştırarak sıyrılıp çıkar. Mesela TT net bana cayarsan 3000 TL indirim yaptık. Onu alırız diyorlar. mahkeme kararı var. İlk sonundaki sonraki yılların indirimini alamazsınız diyorum alırız diyorlar pişkin pişkin. Valla ülkede kalacak olursam emekliliğe yakın avutkatlik okuyup hep bu şekil davalar açmak için can atıyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vakayı okudum , b,r dah aokudum, karakolluk vaka bu, art niyet ile mala zarar vermiş

Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Erhan Doruk yazdı:

Basitten başlayalım , Modemin ayarlarını yaptınız mı?

Modeme müşteri temsilcisi eşliğinde 4 defa reset atılıp sıfırdan kurulum yapıldı. Modem içi ayarlardan turknet'in verdiği kullanıcı adı şifre girildi. Sonuç dsl sabitlenmiyor. İnternet yok.

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

BTK ya bunu şikayet edebilirsiniz. Turktelekom malesef turknet i duyunca hiç yardımcı olmuyor.

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Eskiden uzunca süre ttnet kullandım.Sonrasında 2 yıl süperbox kullandım. parası yazın tuzlu gelince Türknete geçtim. 2 gün içinde bağlantım sağlandı. Hız da neredeyse söyledikleri kadar vardı. 2 kez kopmalar yüzünden müşteri hizmetlerine kayıt oluşturdum. gayet güzel bir şekilde ilgilendiler. Şaşırdım gerçekten.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

O kabloyu kesen arkadaşı ensesinden tutup tekrar tekrar bağlatmak lazımdı. Kapıyı kilitler rehin alırdım onu.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

sanırım 5-6 yıldır Türknet kullanıyorum.

Geçenlerde arıza oldu, arıza kaydı açtım, Türk Telekom çalışma yapıyormuş, dedikleri tarihte düzeldi.

Sonra hız yavaş diye kayıt oluşturdum, ertesi gün Türk Telekomdan arkadaş geldi, normalde bina girişine kadar kontrol ederler, evin içinde modeme giren kabloya kadar kontrol etmiş, bina girişi 88, evde modem girişi 49 imiş, Buraya dikkat, sağolsun modeme giren jakın ucunu kesmiş, biraz sağlam görmedim demiş, kendi yeniden basmış jakı ve fırsat bulursanız bina girişinden eve olan hattı yenilemeniz de fayda var demiş gitmiş.

Yani anlayacağınız bölgeden bölgeye , ekipten ekibe değişiyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

TTNet ten sonra türknetle çalıştığım oldu böyle bi sorun da yaşamamıştım. Şu an İstanbul'da fiber TTNet kullanıyorum lakin sözleşme olduğu müddetçe kimse art niyetli davranmaz bu tarz şeylerde. Ya modemde basit bir arıza var ya da türknetin o bölgeye bakan ekibinde bir aymazlık var. 

TTNet neden uğraşsın ki böyle bir şeyle? Hiç mantıklı gelmiyor. Siz türknete çökün. Sorun %99 onlarda. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Tam Türknete geçme arefesindeydim, okuyunca vazgeçtim. O kabloyu kesen adamı kabloyla boğarım ben, bide boşa suçlu oluruz...

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Sorun sokaktaki ana kutuda, ankastrede, eve gelen kabloda veya modem de dahi olabilir. Temel sorun TTNet veya turknet yetkilisi kimsenin gelip ilgilenmemesi. Önce genel arıza deyip sonrada arıza yok ki demeleri suçluyu afişe ediyor aslında. Ben arıza merkezini basarak turknet'e de yalan söylendiğini ispat ettim farkında olmadan.

Problem her ne ise maksimum 15 dklik iş olduğuna eminim. Neyse yarın öğlene kadar telefonum calmazsa millenicom ile görüşeceğim. 35 mbit kotasiz tahattusuz aylık 94.50TL. Bakalım millenicomun gücü yetecek mi yetkili göndermeye? 

Muhammet Ali Deli yazdı:

türknetin o bölgeye bakan ekibi

Anlaşma gereği TTNet altyapısına sadece TTNet personelleri müdahil olabiliyor. Turknet'in sadece bilgi alma yetkisi var.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

turknet abonesiyim 3 4 aydır.  turknetten arıyoruz diye digitürk pazarlayan arıyor  bedavaya digiturk kuracaz diyorlar. dikkat edin ardından fatura kesiyorlar

dayıma yaptılar iptalde etmiyorlar  cimere şikayet etti henüz çözüm yok

arayan kişi ciddi ciddi türknetten arıyorum diyor öyle pazarlıyor turknet diyorki aman ha biz aramadık . turknete bir arkadaş grubu olarak girdik herbirimizi 3 4 defa aradılar  tek diceğim o

arıza 1 defa yaşandı ondada gelip çözdüler sorun yaşamadım lakin aradığınızda çağrı merkezi yok sadece internetten şikayet kaydı oluşturabiliyorsunuz.  

Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Selçuk Keleş yazdı:

Coğrafya kaderdir

Sonuç olarak işaretledim. 😏

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Selçuk Keleş yazdı:

Coğrafya kaderdir

Şırnak da olup da, bu fikre katılmamak mümkün mü. 

Yorum bağlantısı
Burak Tokcan

Türk Telekom ekiplerinde gereksiz bir hassasiyet var. İç yüzü nedir bilmiyorum ama başka bir firmadan internet bağlattığınızda sanki size kızıyorlarmış gibi hissediyorsunuz. Yapacakları işi de yapmıyorlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...