İçeriğe Yönlendir

Eski Akıllı Telefonu Değerlendirmek

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Harun Kocaçalışkan

Arkadaşlar elimde Samsung Galaxy S3 Mini modeli bir telefon var. Kardeşimin eski telefonuydu uzun zamandır kenarda duruyordu çalışmıyor diye. Ben de telefonu formatladım vs. düzeldi şimdi. Bataryası az gidiyor ama olsun batarya alır takarım. Bu telefonu şimdi nasıl amaçlarla değerlendirebilirim fikirlerinizi alayım dedim.

Telefonda GPS, WIFI, Bluetooth ve SD Kart özellikleri var.  Android 4.1  yüklü.

İnternette araştırdım hep genel şeylerden bahsediliyor. İşte ev kamerası yapın, dijital resim çerçevesi yapın, müzik çalar yapın vs. Orjinal bir fikri olan varmı diye merak ettim. 

Öncelikle amacım arabada kullanmak ama daha iyi bir fikri olan varsa öyle de kullanabilirim :biggrin:

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Döngüsel kayıt yapan program ile araç kamerası olarak kullanılabilir hemde navigasyon olarak kullanılabilir.

Ben olsam letgodan satardım başkasının işi görülsün :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

kenarda durmaya devam etsin 1 hafta önce arabanın turboyu takerken not5 telefonumun ekranı kırıldı halen telefonsuzum.

Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Temizse bana satın. Anneme vereyim. Üstüne birşeyler koyar ihtiyacınız profesyonelce halletmiş olursunuz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
2 saat önce, Erdoğan Temur yazdı:

Döngüsel kayıt yapan program ile araç kamerası olarak kullanılabilir hemde navigasyon olarak kullanılabilir.

Ben olsam letgodan satardım başkasının işi görülsün :)

Çeşitli uygulamalar ile araç kamerası şeklinde kullanılır diyecektim bende... 

Güvenlik kamerası olarak da kullanılır ip cam şeklinde, mp3 player olur teybe...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Obd aparatı ve Torque programı ile veri izleme yapılabilir. Mevcut telefonumu yenilediğim zaman eskisini bu amaçla kullanacağım. 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Sanirim mhl destegi var o cihazda. Kablo ile televizyona baglanarak akilli televizyon gibi kullanabilirsiniz. Su anki mevcut akilli tvlerden daha hizli olur muhtemelen.

Arac konumu izlemek icin kullanilabilir. En ucuz internet paketi alinip, telefon arac icinde bir yere gizlenebilir. Bir yerden de sarj olmasini saglamak gerek tabi

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin
On 16.04.2019 at 18:41, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Çeşitli uygulamalar ile araç kamerası şeklinde kullanılır diyecektim bende... 

Güvenlik kamerası olarak da kullanılır ip cam şeklinde, mp3 player olur teybe...

Araç kamerası olarak cihaz çok ısınıyor. Küçük diye kullanmadığım s4 mini yi bu iş ićin rezerve etmiştim ancak ćok fazla ısındığını gördüm. Batarya kapağı sökülüp üzerine bir fan  takılabilse belki bu sorunun üstesinden gelinebilir.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
28 dakika önce, Celalettin Süğürtin yazdı:

Araç kamerası olarak cihaz çok ısınıyor. Küçük diye kullanmadığım s4 mini yi bu iş ićin rezerve etmiştim ancak ćok fazla ısındığını gördüm. Batarya kapağı sökülüp üzerine bir fan  takılabilse belki bu sorunun üstesinden gelinebilir.

Bir de goruntu sabitleme olmadigi icin titrek bir goruntu oluyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
13 saat önce, Celalettin Süğürtin yazdı:

Hocam yazınca aklıma geldi, araç içinde bu cihazı değerlendirmenin de riskini düşünmek lazım, cihaz kendi başına çalışamayacağı için sürekli şarj olması gerekecek ve bu da ciddi ısınma hatta yanma olaylarına sebebiyet verebilir, yaz aylarında aracın içindeki ısı ve bide cihazın kendi ısısı istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Ev veya bina ortamında değerlendirmekte fayda var. Kısaca üç kuruş iş yaptıracağım diye riske girmemek daha mantıklı olacaktır. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin
11 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Hocam yazınca aklıma geldi, araç içinde bu cihazı değerlendirmenin de riskini düşünmek lazım, cihaz kendi başına çalışamayacağı için sürekli şarj olması gerekecek ve bu da ciddi ısınma hatta yanma olaylarına sebebiyet verebilir, yaz aylarında aracın içindeki ısı ve bide cihazın kendi ısısı istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Ev veya bina ortamında değerlendirmekte fayda var. Kısaca üç kuruş iş yaptıracağım diye riske girmemek daha mantıklı olacaktır. 

Haklısınız. Yalnız ısınma sorunu bir fan yardımıyla çözülebilirse seyir halinde kullanilabilir. Zaten çoğumuz seyir halinde ugrayabileceģimiz maduriyetlerimize delil olabilsin diye güvenlik kamerasına yöneliyoruz. Hic bir arac guvenlik kamerası park halindeyken çalıstırılmıyor. (Yoksa bana mı öyle geliyor 😊 )

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...