İçeriğe Yönlendir

DSLR Makine İle Çekilmiş Fotoğraflar

Murat Gedik

Recommended Posts

Murat Gedik

Bir lens almadan önce o lens ile çekilmiş fotoğraflara bakmalısın. Çok örnek fotoğraf var. Tabi aslında en güzeli bulabiliyorsan bir gün denemek. 

24 70 gerçekten çok güzel bir lens. Her profesyonel fotoğrafçıda bi tane olur.

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Lens zoom aralığı yüksekse kalite düşük denebilir. 24 70 çok iyi aralık. 24 105 tak gez lens. 18 35 manzara. Ama 18 100 küsür zoomlara çıkarsa o lens tat vermez. Markalar önemli. Birde bazı lensler bazı aralıklarda çok başarılı. Yani 10 bin tl yerine 5 bin tl ye canon yerine aynı lensin tamron olanı alınabilir. Her türlü teknik destek verilir.:))

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Bütçe oluşturmam yakın gelecekte imkansız gibi duruyor ama piyango çıkarsa sigma 50-500 almak istiyorum [emoji1]

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Gün batımı ve macro örnekleri.

bccddcb35de1d05c1280adbc40d11e08.jpg

bc949856e16f75ac87d5e42bf1a27a25.jpg

• Beğen 17
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Murat tebrikler.
Ben 5 te kalkıp gidemediğim için hiç göremedim bu balonları :)

Cihaner Öztürk yazdı:
Gün batımı ve macro örnekleri.

bccddcb35de1d05c1280adbc40d11e08.jpg

Abi eline sağlık. Çok güzel.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Teşekkür ederim Mehmet abi. Erken kalkmak zor ama kesinlikle görülmesi gereken bir güzellik. Keşke biraz ucuz olsa da biz de binebilsek.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

@Murat Gedik kardeşim bi 24-70 örneği daha vereyim sana. 

Dıkıldat full çözünürlükte bak. 

48049773283_b426e7c2f0_k.jpg

Mehmet Ozyurek yazdı:

Abi eline sağlık. Çok güzel.

niye hayvanın heryeri net değil demiyorsun? Hı ? Çok ırkçısınız bıyıklı beyfendi :D :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hakan Tarım yazdı:

niye hayvanın heryeri net değil demiyorsun? Hı ? Çok ırkçısınız bıyıklı beyfendi :D :D

Makronun yorumlanacak bir yeri yok.. Muhteşem zaten..  :)

Bu fotoğrafı sen mi çektin.. 

Nerde çektin.. ?

Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Hakan Tarım yazdı:

Çok güzel. İşte ekipman farkı. 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bu fotoğraflarda sonradan herhangi bir müdehale var mı?

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Belki biraz ışık, doygunluk ve keskinlik müdahalesi olabilir. Çünkü ben yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Murat Gedik yazdı:

Belki biraz ışık, doygunluk ve keskinlik müdahalesi olabilir. Çünkü ben yapıyorum.

Tesekkurler cevap icin. Ben de yapıyorum ama acaba yukarıdaki ekipmanları kullansam direkt olarak boyle mi çıkar diye merak etmistim

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Mehmet Ozyurek yazdı:

Makronun yorumlanacak bir yeri yok.. Muhteşem zaten..  :)

Bu fotoğrafı sen mi çektin.. 

Nerde çektin.. ?

He ben çektim, hem de tükkanımın önünde çektim :D 

Eren Gökmen yazdı:

Bu fotoğraflarda sonradan herhangi bir müdehale var mı?

Ham format çekip, sonradan ayarlamaları kendim yapıyorum. 

Çok abzurt oynama tabiki olmuyor, misal arka bokeh oynaması vs pek yapmadığım şeyler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hakan Tarım yazdı:

He ben çektim, hem de tükkanımın önünde çektim :D 

O yaratığı nerden buldun ?

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Mehmet Ozyurek yazdı:

O yaratığı nerden buldun ?

Geziyordu adam omzunda, hop hop dedim dur sevem biraz :D Az sevdim, sonra da fotoğrafladım. 

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Londra Doğal Tarih Müzesi tarafından bu yıl 55. kez düzenlenen 'Yılın Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı' Yarışması'nın kazananları, müzenin Hintze Salonu’nda düzenlenen ödül töreninde açıklandı.

'BİR AN'

100 ülkeden yaklaşık 50 bin fotoğrafçının katıldığı bu yılki yarışmanın Baş Ödülü'nü, Çinli fotoğrafçı Yongqing Bao ‘Bir An’ isimli çalışmasıyla kazandı.

ggu_6324.jpg

KAYNAK

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Arif Aykın
Cihaner Öztürk yazdı:

Bunlarda benden.6de8c37e721d52203ca1fc8b5858868f.jpg

Çulluğa bu kadar nasıl yaklaşabildiniz tebrikler.

Böyle konu olduğunu farketmemişim. Bende de Canon 1100D - 18-55 lens Macro 0.25m/0.85ft mevcut.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu da mı sizin orda Hakan ?

AYnen abi, bende hayvan çok, iki ayaklı dört ayaklı konuşan türkçe bilen hepsi var :D

Şaka bir yana müşterimin bu, omzunda gezdiriyordu baya bi oynaştık eşşek sıpasıyla 😛

Arif Aykın yazdı:

Çulluğa bu kadar nasıl yaklaşabildiniz tebrikler.

Böyle konu olduğunu farketmemişim. Bende de Canon 1100D - 18-55 lens Macro 0.25m/0.85ft mevcut.

Büyük ihtimalle 500 mm civarı bir lensle çekilmiştir bu kare :D

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

x7o65c.jpg

8uIBXJ.jpg

Bu hafta Ankara'ya gitmiştik Anıtkabir ziyaretimiz esnasında çekmiştim. İlk aldığımda çok meraklıydım tam 8 yıl önce :) Şu anda işten güçten ev hallerinden fırsat bulamıyoruz tabi. Bu sebepten ötürü ayarları falan ayarlayarak çekmiyorum bile fotoğrafları :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Orjinallerini yüklemeyi deniyorum ama resmim.net sayfasında resmi hep 90 derece dönüş vaziyette çıkartıyor :(

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

flickr.com kullanın. Hiçbir zaman ne silinir ne de başka birşey olur.

Arif Aykın yazdı:

Orjinallerini yüklemeyi deniyorum ama resmim.net sayfasında resmi hep 90 derece dönüş vaziyette çıkartıyor :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

450D almıştım ikinci el. 28-55 gibi bir lens vardı galiba çok kötüydü. Sonra 18-105 emin değilim 135 de olabilir, usm lens aldım epey kullandım. Bir sürü fotoğraf çektim. Ama çok da güzel değillerdi. Düğünümde kullanırız diye 50mm aldım, sadece düğünde kullandık desem yeridir. Elime doğru düzgün bir lens geçmediği için en başarılı fotoğraflarım portre oldu. Kimin fıtoğrafını çeksem Facebook profil resmi yaptı. 8-9 yıldır halen aynı profil fotoğrafını kullanan akrabalarım var 😬

Fotokritik gibi sitelerde profilim vardı. Oradaki en beğenilen fotoğrafları canon ixus 70 ve 75 ile çekmiştim. O zamanlar için güzel fotoğraflar yakalamıştım..

50mm bir örnek, istiklal caddesi

R5w2Ls.jpg

sizlerin çektiklerinizi çok beğendim. Belki bir gün yine başlarım, sizin seviyenize gelmek için çok çalışmam gerekiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Arif Aykın yazdı:

x7o65c.jpg

8uIBXJ.jpg

Bu hafta Ankara'ya gitmiştik Anıtkabir ziyaretimiz esnasında çekmiştim. İlk aldığımda çok meraklıydım tam 8 yıl önce :) Şu anda işten güçten ev hallerinden fırsat bulamıyoruz tabi. Bu sebepten ötürü ayarları falan ayarlayarak çekmiyorum bile fotoğrafları :)

Ali' mi o ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...