İçeriğe Yönlendir

2011 Renault Kangoo Yakıt Tüketimi

Coşkun Basan

Recommended Posts

Coşkun Basan

Nerede tırak orada bırak şeklinde depo dolduruldu ve 945 km şehir içi gidildi . Henüz yakıt ışığı yanmadı depoda kalan yakıt ibrede görülüyor . Fotoğraf sonrası akşam İçerenköy den Tuzla ya döndüm akşam trafiği ile ve yaklaşık 980 km oldu kalan 170 yazıyor nasıl sizce ?2c8d1796bd63b9b89a1ac2975ca0b293.jpg5b402715ea7053c964e33055d0e3742f.jpg

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Yakıt gayet iyi.
Yağ bakımı da gelmiş [emoji4]
9. Ayda hatırlatmaya başladı [emoji4]
Teşekkürler
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Coşkun Basan yazdı:

9. Ayda hatırlatmaya başladı emoji4.png
Teşekkürler

Bu kadar erken hatırlatmıyor. Bir yanlışlık olmasın? 1 ay kala hatırlatmaya başlıyor. KM gelmiş olmasın?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Coşkun Basan yazdı:

Nerede tırak orada bırak şeklinde depo dolduruldu ve 945 km şehir içi gidildi . Henüz yakıt ışığı yanmadı depoda kalan yakıt ibrede görülüyor . Fotoğraf sonrası akşam İçerenköy den Tuzla ya döndüm akşam trafiği ile ve yaklaşık 980 km oldu kalan 170 yazıyor nasıl sizce ?

Resimdeki hiz anlikmi yoksa genelde böyle gitmediniz sanirim,sali günü izmire gidecegim 20 binkm'yi aştık bakim zamani geldi,bende bir ölçüm yapayim bakalim ne yakacak? bakimdan sonra

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Resimdeki hiz anlikmi yoksa genelde böyle gitmediniz sanirim,sali günü izmire gidecegim 20 binkm'yi aştık bakim zamani geldi,bende bir ölçüm yapayim bakalim ne yakacak? bakimdan sonra
Keşke hep böyle gidebilsek ama İstanbul trafiği buna müsaade etmiyor burası kartal -- Cevizli köprüsü arası E5 burada yol geniş ve trafik genelde olmuyor km 185.000 e burada denk geldi [emoji4]
Km anlık değil ortalama tüketim ekranı
Bu kadar erken hatırlatmıyor. Bir yanlışlık olmasın? 1 ay kala hatırlatmaya başlıyor. KM gelmiş olmasın?
Motul yağın bakım kartına yazmıştım orada tarih var yaklaşık 12.000 km olmuş ve 9ay oldu bakım yapılalı
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Gebze civarı şehir içi 1000 1100 benim kango. Triger değişimi ile yakıtı muazzam düştü. 90.k boyunca sente bir diş avanslı gezmişim. Kaç servis bakım bulamamıştı sesin nedenini. Parçaladım kendimi trigere bakın diye 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Coşkun Basan yazdı:

Motul yağın bakım kartına yazmıştım orada tarih var yaklaşık 12.000 km olmuş ve 9ay oldu bakım yapılalı

Yağ tamam mı? İlk çalıştırmada koldaki tuşlarla kontrol ettiniz mi?

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Yağ tamam mı? İlk çalıştırmada koldaki tuşlarla kontrol ettiniz mi?
Evet 1 çentik eksik görülüyor ekranda . Yağ çubuğundan kontrol edince de yağı üst çizgiye yakın duruyor
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

iki depoyu fullersem bile anca 1200 km yol yapıyorum. Kango iyi gidiyor. :) 

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
iki depoyu fullersem bile anca 1200 km yol yapıyorum. Kango iyi gidiyor. [emoji4] 
1.5 DCI ekonomi odaklı motor . Siz kullansanız 1300+ rahat gider
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
3.2 altını görmüyor. 
Abi senin bi video vardı demi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Erdem Bozkurt

VIg4xQ.jpg

VIgZws.jpg

VIgmkn.jpg

Uzun zaman sonra ilk defa bu rakamlar çıktı en büyük fark hız sabitleyiciyi kullanabildiğim kadar bu kez çok kullandım,bodrum-izmir arası hız 90-100 km arası,ilginçtir giderkken 13,30lt yakan arac gelirken 12lt civarı yaktı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aynı hattı bir ara sınırlayıcı ile kullan. 

5 ileri dimi araç? 

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Aynı hattı bir ara sınırlayıcı ile kullan. 

5 ileri dimi araç? 

Malesef ahh bu muhendisler yapıştırın 1 vites daha ne güzel olurdu 6 vites ileri,2500-2600 devir çeviriyor 100km ile giderken...sınırlayıcıyı denemedim hiç ilk fırsatta denerim :) 

VIezSA.jpg

tarihinde Erdem Bozkurt tarafından düzenlendi
eksik
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Renault'un 6. vitesi kesinlikle ekonomi için tasarlanmamış. Dişli oranının 5'ten pek farkı yok.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Sani Gerşon yazdı:

Renault'un 6. vitesi kesinlikle ekonomi için tasarlanmamış. Dişli oranının 5'ten pek farkı yok.

en azından 100-120 km arasında daha az devir çevirebilseydi ne ala,70'e varınca 5 istiyor 90'a gelince 6 ballı kaymak olurdu...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Erdem Bozkurt yazdı:

Malesef ahh bu muhendisler yapıştırın 1 vites daha ne güzel olurdu 6 vites ileri,2500-2600 devir çeviriyor 100km ile giderken...sınırlayıcıyı denemedim hiç ilk fırsatta denerim :) 

Sani Gerşon yazdı:

6.vites 2000 dd 100, 5 vites olanlarda 90. Uzun yolda daha az tüketim oluyor. Kısa mesafede farkı yok ancak 

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
VIg4xQ.jpg
VIgZws.jpg
VIgmkn.jpg
Uzun zaman sonra ilk defa bu rakamlar çıktı en büyük fark hız sabitleyiciyi kullanabildiğim kadar bu kez çok kullandım,bodrum-izmir arası hız 90-100 km arası,ilginçtir giderkken 13,30lt yakan arac gelirken 12lt civarı yaktı...
Araç kurumunu atıp rahatladı galiba [emoji1]
6 ileri 105 lik ile 2200 devir gibi 110 sabit gidiliyor hem ekonomik hemde sessiz yolculuk yapılıyor 1055 km min ortalaması 5.7 içinde Çarşamba günü yaptığım Kartepe kayak merkezi tırmanışı da var hanım ve çocuklar üşüdü diye 45 dakika da rölanti de araçda oturdular soğuk motor fakat araç ısıtıcı sayesinde sıcacık idi [emoji4] edcac6003e2344c94004d443d90aa982.jpg
Kangoo nun 5 ilerisi ile 6 ileri çok farklı
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Coşkun Basan yazdı:

Araç kurumunu atıp rahatladı galiba emoji1.png
6 ileri 105 lik ile 2200 devir gibi 110 sabit gidiliyor hem ekonomik hemde sessiz yolculuk yapılıyor 1055 km min ortalaması 5.7 içinde Çarşamba günü yaptığım Kartepe kayak merkezi tırmanışı da var hanım ve çocuklar üşüdü diye 45 dakika da rölanti de araçda oturdular soğuk motor fakat araç ısıtıcı sayesinde sıcacık idi emoji4.png edcac6003e2344c94004d443d90aa982.jpgKangoo nun 5 ilerisi ile 6 ileri çok farklı

kurum aklıma gelmedi ama bu seyirde hız sabitleyici farklı oldu sadece,aracım henüz 20 bin km'de kurum oluşurmu hemen bilmiyorum genelde 1500-2500 devir bandında vites değiştiriyorum,kangoolar malesef hem ağırlıktan hem kasa yapısından dolayı yakıt konusunda bu kadarını yapabiliyor 200 nm tork 90 bg motor hantallaşıyor, şehir içiyle şehir dışında aynı sürüşle tüketim taş çatlasın 0,5 lt-1 lt fark ediyor buda gerçekten şaşırtıcı.ama 6.viteste 100km ile giderken 2200 devir bandında gitmekte gerçekten hem ekonomik hem rahat olurdu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

1 Depoyla 830 km yaptım şuan çeyrek depo yakıt kaldı normalde yakıtın buralara inmesi beklemem merak ettim kırmızı ışık kaç km kalınca yanıyor? focusta 90'km kalınca yanardı...

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Ortalama tüketime bağlı değişir bende genelde 100 km üzeri gösterirken yanıyor ışık yandıktan kısa süre sonra kalan km yi göstermiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...