İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Yok yahu. Astra da değişim yapanlar çok memnun. Bende niyeyse onlara denk geliyorum demek ki ustaları iyi emoji4.png

Subabım yanık olsa ltft değeri anormal olması gerekmezmi. Ortalama %1,5 çıkıyor. 14.7 : 1 afr gösteriyor.

Liqui molly Pro line manifold temizleyici alıp denemek lazım. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Subabım yanık olsa ltft değeri anormal olması gerekmezmi. Ortalama %1,5 çıkıyor. 14.7 : 1 afr gösteriyor.
Liqui molly Pro line manifold temizleyici alıp denemek lazım. 
Ben supap yanık demedim ki sen düzen tutmuyor dedin onaydı cevabım [emoji4]

Yağ soğutucudan sonra benim araba epey sessizleşti rahatladı sarsıntı azaldı. Yağ kanalları temizlenmiş vs dedi usta. Belki de yağ soğutucu arızalanmıştır.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Cruze krank mili kasnağı, aynı zamanda balansı. Üstünde belli noktalarda ağırlık azaltmak için delikler var. Gün ışığında gördümki hafif yalpalıyor. Sökülüp temizlendikten sonra tork ile sıkılması lazım. 

images?q=tbn:ANd9GcSNgQmgG47vQ14kEhQG1Ex

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

Rolantide mi Titreme sadece

Rölantide yük yaratan bir durum oluşursa titreşim oluyor

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Günaydınlar. 

Arabayı 1 hafta kadar yatırdık. Bu sabah kullanmak nasılda zevkli geldi. Trafik fazla değildi, yatmanın etkisi ile araba elime çok çok yumuşamış geldi. İş yerine kadar 25 km sürdükten sonra birde baktım ne göreyim, Bu sakin trafiğe ve benim kadife sürüşüme rağmen 9,7 litre benzin yakmaz mı :( Ortalama hızım 20 km çıkıyor. :( . Çok ilginç. Oysaki daha hızlı sürdüğümü sanıyordum :( 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

akü voltajı çok düşük bekledi ise ortalamalar resetlenir ve sadece o sürüşe ait ortalama çıkar.mesela  tsi larda her soğuk marşta otomatik yapar bunu

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

akü voltajı çok düşük bekledi ise ortalamalar resetlenir ve sadece o sürüşe ait ortalama çıkar.mesela  tsi larda her soğuk marşta otomatik yapar bunu

Abi arabayı yatırmadan önce benzin alıp kendim tüketimleri resetleyip arabayı yatırmıştım. Yani akülük bir durum değil.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

kendim tüketimleri resetleyip arabayı yatırmıştım

bunu baştan bilsek, resetledikten sonra nasıl rakamlar görmeyi bekliyordun diye sormazdık :) ama soralım beklenti ne idi

Ali Gök yazdı:

akü demesen iyiydi

elimizdeki veri tabanı ile anca bu kadar oluo

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Bitik akü şarj oldu. Normal

7.5 litre ile eve geldim. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

ya sev ya terk et kasa. ben beğenirim, içi oldukça ferahtır, koltukları yatırınca bot bile taşınır. rakam oldukça iyi gib? iyice baktırmalı

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

7.5 litre ile eve geldim. 
Tamam işte. Kısa mesafe sürüş olan araçlara solar panel olsa akü ömrü uzun yakıt daha az olur
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ali Darbaz yazdı:

Eski bir idea kullanıcısını çağırayım.

@Cavit Çırakoğlu

Servet Aydın yazdı:
Tamam işte. Kısa mesafe sürüş olan araçlara solar panel olsa akü ömrü uzun yakıt daha az olur

14V lik panel komple tavanı kapatır mı yoksa 5 tane 2.7v güneş panelini seri bağlarsak yeter mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Gerçek İstanbul trafiği şartlarında Cruze en az 10 litre yakar normali budur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Arabanın son zamanlarda yakıt tüketimini bilinçli olarak artırıyorum. Çünkü arabaya zararı olabileceğini düşündüğüm bazı teknikleri uygulamayı bıraktım. Arabanın arıza yapıp masraf çıkarması bana yakıttan daha fazla maliyet çıkartıyor. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
14V lik panel komple tavanı kapatır mı yoksa 5 tane 2.7v güneş panelini seri bağlarsak yeter mi?
5watt panel kafi gelir. 13.8v ideal
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:
Metin Akbal yazdı:

5watt panel kafi gelir. 13.8v ideal

park halindeki bir chevy e dışardan voltaj vermek istemezdim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Hiçbir araca birşey olmaz doğru voltaj sınırı ile.

cruze... ezber bozar

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Mert Gulkokan yazdı:

Boş yolda 1900 devir ile gidiyor 7.4 diyor
O yolda 1.2 tsi en fazla 5.5 yakar

Nerdeyse yogunda onu goruyor mert. tsi' a Acimasızlık olmus bence 😉

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...