İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Şimdi, Metin Akbal yazdı:

Lpg. Benzinde araba kullanmam :)

Bir gun benzindede denersen paylaş abi. Umuyorimki merakta etmissindir. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bizim yatan Cruze, bugün 160 km yol yapti. Çekmeköy Ağva arasi problemsiz seyehat ettik. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu arabayi ilk defa bu kadar uzun kullandik. Bu hava emis sesi, dusuk devirde başka, yuksek devirde baska cikiyor. 2000 devire kadar kalin bir ton ses ile hava emerken yuksek devire ciktigi anda ses aniden tizleşiyor. Çok hoşuma gitti. 

Opelin twinport, hyundai vis dedigi sistem bu olsa gerek. :)

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Twinport olsa idi plastik boğaz kelebekleri ile başınız dertte demek olurdu.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bir tuyo. Alpay sende dene belki vardir.

Marsi bas birak yapin otomatik aliyor. Calisana kadar kontagi cevrili tutmayin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
5 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Evet aliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Evet Cruze’da var röle. Bas bırak yap kendi çalışıyor. Benim start düğmesiyle çalışan Focus’ta bile yoktu..

6 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Hadi bir tuyoda benden😁

Arac stop edip kapiyi acmadan herhangi bir tarafa sinyal verin.O tarafin hem sis fari hem stop lambasi yanacaktir.Metin hocam sende dene belki sende de vardir 😁

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Hadi bir tuyoda benden[emoji16]
Arac stop edip kapiyi acmadan herhangi bir tarafa sinyal verin.O tarafin hem sis fari hem stop lambasi yanacaktir.Metin hocam sende dene belki sende de vardir [emoji16]
[emoji23] Bu mars olayini 3 sene sonra ogrendim ben.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
22 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Evet Cruze’da var röle. Bas bırak yap kendi çalışıyor. Benim start düğmesiyle çalışan Focus’ta bile yoktu..

Focus 3‘te en baz donanımda bile var o özellik

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bana bu mars olayini yetkili bayideki satis elemani bile soylemedi hatirliyorum o da araba calisana kadar marsi ceviriyordu.

Dayioglumda Cruze var ona da dedim dun oda bilmiyormus.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Pazar günü sürüşünden paylaşabildiklerim :) 

Cezamız 100 kmde 8,6 litre benzin. Ama yaşadıklarımız muazzam. Araba öğle yemeğinde yaptığımız masrafdan çok daha az meblağa bizi getirip götürdü :) . 

Agvanın yeni sosyal tesisleri çok güzel olmuş. Ayrıca Kilimli Koyu mazzam. :) 

YQ1ynE.jpg8aGOqW.jpgDYL1zm.jpggrNgdN.jpgP1Rd88.jpg

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

İşte yine mükemmel bir paylaşım, 

A16XER yada F16d4 adıyla bilinen LXV 1.6e motorun güç bandı 

Opel_J_A16XER_charakteristika.jpg

Opel_J_A16XER.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba 
Yeni aldığımız Benzinli 1,6 LS için çeşitli araştırmalar yaptım. Bunların Yağ soğutucusu, trigeri, devir daim pompası gibi sıkıntılı parçaları var. Bu sebeble her ne kadar araçta şu an kusur görmeksekte, (termostat haric) hepsini aşama aşama yenilemek istiyorum. Sorum şu bir parçayı sökerken başka parçalarıda söktüklerinden, nasıl gruplar halinde revizyana gideyim. Mesela yağ soğutucusu contalarını değiştirmek istersem, manifolda komple sökülüyor. Bunun içinde ekstra manifold contası gerekecek. Yine motor yağı boşalıcak. Motor yağıda lazım olcak. Bu tip revizyonlar için nasıl bir gruplandırma yapmalıyım Benim aklımdaki gruplama şöyle, eksik varsa ekleyin. 
1- Aks körükleri ile Şanzıman keçelerini aynı tamiratta değiştireceğim. Şanzıman yağını değiştireceğim. 
2- Termostat, devir daim pompasi, Triger seti , motor suyu yenilemesi . 
3- Yağ soğutucusu oring değişimleri, egzost manifold contası, motor yağı yenilemesi, motor suyu boşaltımı, yağ kanal temizliği.

Arabamızı çok sevdik, komple restore etmek istiyorum. Aklımızdaki kondisyona ulaştırmak için kafamda oluşturduğum aşama aşama bakımlar bunlar. Sizinde tavsiyeleriniz varsa eklemek isterim :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
22 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

İşte yine mükemmel bir paylaşım, 

A16XER yada F16d4 adıyla bilinen LXV 1.6e motorun güç bandı 

Opel_J_A16XER_charakteristika.jpg

Opel_J_A16XER.jpg

Şair burda ne anlatmak istemiş, vites oranlarını da bulursun sen :)

39 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Merhaba 
Yeni aldığımız Benzinli 1,6 LS için çeşitli araştırmalar yaptım. Bunların Yağ soğutucusu, trigeri, devir daim pompası gibi sıkıntılı parçaları var. Bu sebeble her ne kadar araçta şu an kusur görmeksekte, (termostat haric) hepsini aşama aşama yenilemek istiyorum. Sorum şu bir parçayı sökerken başka parçalarıda söktüklerinden, nasıl gruplar halinde revizyana gideyim. Mesela yağ soğutucusu contalarını değiştirmek istersem, manifolda komple sökülüyor. Bunun içinde ekstra manifold contası gerekecek. Yine motor yağı boşalıcak. Motor yağıda lazım olcak. Bu tip revizyonlar için nasıl bir gruplandırma yapmalıyım Benim aklımdaki gruplama şöyle, eksik varsa ekleyin. 
1- Aks körükleri ile Şanzıman keçelerini aynı tamiratta değiştireceğim. Şanzıman yağını değiştireceğim. 
2- Termostat, devir daim pompasi, Triger seti , motor suyu yenilemesi . 
3- Yağ soğutucusu oring değişimleri, egzost manifold contası, motor yağı yenilemesi, motor suyu boşaltımı, yağ kanal temizliği.

Arabamızı çok sevdik, komple restore etmek istiyorum. Aklımızdaki kondisyona ulaştırmak için kafamda oluşturduğum aşama aşama bakımlar bunlar. Sizinde tavsiyeleriniz varsa eklemek isterim :)

Gruplama doğru bilenler de yorumlar. Cruze fiyat performans aracı, yakıt haricinde binilir yeni yenidir :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
7 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Şair burda ne anlatmak istemiş, vites oranlarını da bulursun sen :)

Gruplama doğru bilenler de yorumlar. Cruze fiyat performans aracı, yakıt haricinde binilir yeni yenidir :)

Abi çoktan vites oralarını çıkardım. Ama araba Astra J altyapısına sahip. Şanzıman olarak ne farklılıkları var yorum yapamıyorum. 

Ayrıca, el kitabında önerilen devir bandını bulamadım. Aynı motoru kullanan lacettide yazan ise 2000 - 3000 arası kullanın denmiş. 

3000 devirde yaptığı hızları aşağiya cıkardım.

pb7rna.png

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bu arabanın avantajı 3000 rpm de 110 km yapıyor. Yakıtta etkili, ama gel gör ki yine yakıyor :D

Şunu da ekleyeyim. Cuma akşamı iftara yetişmek için biraz abandım 10 15 km kadar lpg de 200 e yaklaştım diyeyim :) Bu arabada bu hıza hiç çıkmamıştım, gidiş çok stabil. Araba şu an alt devirlerde sanki canlandı mı ne anlamadım daha atikleşti gibi. Daha kolay devirleniyor. Yağ 10 bin km oldu 5 bin km sonra değişcez.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
8 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Bu arabanın avantajı 3000 rpm de 110 km yapıyor. Yakıtta etkili, ama gel gör ki yine yakıyor :D

Şunu da ekleyeyim. Cuma akşamı iftara yetişmek için biraz abandım 10 15 km kadar lpg de 200 e yaklaştım diyeyim :) Bu arabada bu hıza hiç çıkmamıştım, gidiş çok stabil. Araba şu an alt devirlerde sanki canlandı mı ne anlamadım daha atikleşti gibi. Daha kolay devirleniyor. Yağ 10 bin km oldu 5 bin km sonra değişcez.

İ10 varken yaktığı yakıtı dert etmiyom abi. İçi boş iken yakarsa zaten dert olur içime. Ama içinde 4 kişi seyehat ediyorsa 60 kuruş yaksada dert değil. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Bu vesileyle Ağva'yı araştırdım, ilk fırsatta KA ile gidiyorum :)

Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
15 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

Bu vesileyle Ağva'yı araştırdım, ilk fırsatta KA ile gidiyorum :)

Teşekkürler.

Ağvaya gidecekseniz, Mutlaka sahil yolunu takip edin. Sakın uzun yoldan gitmeyin. Çok bozuk ve uzun . 

Sahil yolu temiz sayılır. üstelik yoluda kısaltır. Rahat 10 km fark vardır. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...