İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Gene yeni birşey öğrendik. Alfa Romeo 159  1.8 motoru bizim Cruze motoru. Sadece silindir kafası değişik , 1,8 litre yükseltilmiş. :D

Ali Gök yazdı:

Hatırladım, arka yedek lastik kapağı olayıydı. Foruma yeni başladığım zamanlar. Çok ilginç bir durum. Haybiye araban 30 gün servisde yattı. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

Gene yeni birşey öğrendik. Alfa Romeo 159  1.8 motoru bizim Cruze motoru. Sadece silindir kafası değişik , 1,8 litre yükseltilmiş. :D

Hatırladım, arka yedek lastik kapağı olayıydı. Foruma yeni başladığım zamanlar. Çok ilginç bir durum. Haybiye araban 30 gün servisde yattı. 

Yan sanayisini aradılar parçaların

liberty ülkede kaç tane varki yan sanayi bagaj kağaüı stepne taşıyıcı va üreten olacak

sanarsın hyndai accent

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

@Selim Bilgin alternatörün öcünü mü alıyor ne 😁 küfreder gibi bir şey söyledi  😁

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

@Selim Bilgin alternatörün öcünü mü alıyor ne 😁 küfreder gibi bir şey söyledi  😁

😀 159’un zayıf tarafı GM platformu kullanması zaten. O 1.8 motor da tutulmayan ve kasayı taşımayan 1.8 mpi motor. Bir de 1.8 tbi Alfa motoru var ki o bayağı keyiflidir. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

😀 159’un zayıf tarafı GM platformu kullanması zaten. O 1.8 motor da tutulmayan ve kasayı taşımayan 1.8 mpi motor. Bir de 1.8 tbi Alfa motoru var ki o bayağı keyiflidir. 

Kaç tane motor kullanıldı bu arabada. Dizel de vardı sanırım :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Selim Bilgin yazdı:

kasayı taşımayan 1.8 mpi motor

yahu tek derdimiz bu olsun. Az arıza versin çok yakıp çok gitsin. Yokuşta rahat kalksın tamam, gerisine gerek yok. 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Dün ilk defa Cruze ile çok çok dik rampada kalkış yapmak zorunda kaldım. Işık kırmızı idi. Ben hiç el freni kullanmazdım. Kendime güvenemedim. 4lü ışıkları yaktım. EL frenini çektim. 

Yeşil ışık yandı, gaza basıp debriyajı kavrar kavramaz el frenini indirdim. Araba miss gibi yürüdü :D

Eskiden sıfır km Connect 110 hp arabam vardı. Çok büyük turbo lagı vardı, yokuşta kaldırma hele klima ile çok çok elzem bir işti. Rampada kalkış esnasında stop ettirir geri kayardı. Güç bela dururdum. 

Atmosferik arabanın gözünü seveyim. Lagı magı yok mis gibi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kaç tane motor kullanıldı bu arabada. Dizel de vardı sanırım :) 

4 benzin 2 dizel var bildiğim. 

Ali Darbaz yazdı:

yahu tek derdimiz bu olsun. Az arıza versin çok yakıp çok gitsin. Yokuşta rahat kalksın tamam, gerisine gerek yok. 

Alfa Romeo’dan bahsediyoruz. Öncelikler farklı. Mesela Motorun sesi tınısı güzel olmazsa tefe koyar Alfisti. 

Ali Darbaz yazdı:

Eskiden sıfır km Connect 110 hp arabam vardı. Çok büyük turbo lagı vardı, yokuşta kaldırma hele klima ile çok çok elzem bir işti. Rampada kalkış esnasında stop ettirir geri kayardı. Güç bela dururdum. 

Turbodizelde sorun olmaması lazım. Gaza yükleneceksin. 

tarihinde Selim Bilgin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Ali Darbaz yazdı:

Atmosferik arabanın gözünü seveyim. Lagı magı yok mis gibi :D

Bence burada bir hata var. Turbo dizel ise klima açıkken atmosferikten daha rahat kalkması lazım.

Bunu atmosferik benzinli sonrası hacimli turbo dizel kullanınca daha iyi anladım :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

çok yakıp çok gitsin.

güneşte çok kalmaya başladın endişleniyorum

Ali Darbaz yazdı:

Eskiden sıfır km Connect 110 hp arabam vardı. Çok büyük turbo lagı vardı, yokuşta kaldırma hele klima ile çok çok elzem bir işti.

bakımda orjinal parçe ve iyi usta şart

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Akşam yapılacak olan aile içi istişareye istinaden Aşağidaki Peugeot 306 satın almayı planlıyoruz. 

*190 bin km civarında. 

*3600 tl değerinde bakımını yaptırdım.

*Kapısı boyandı, 

*Yeni lastikler alındı. 

40000 tl fiyat biçtim. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Bu benim evimden pahalı :D . Babam 1+1 studya daire , kapısınada Nissan Qasqai istiyor. 

:secret:

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Dün ilk defa Cruze ile çok çok dik rampada kalkış yapmak zorunda kaldım. Işık kırmızı idi. Ben hiç el freni kullanmazdım. Kendime güvenemedim. 4lü ışıkları yaktım. EL frenini çektim. 
Yeşil ışık yandı, gaza basıp debriyajı kavrar kavramaz el frenini indirdim. Araba miss gibi yürüdü [emoji3]

Atmosferik arabanın gözünü seveyim. Lagı magı yok mis gibi [emoji3]
Rampanın türü ne olursa olsun (tabi abartı olmasın) el freni kullanırım. Acemilikten değil baskıya olan yükü hafifletmek için.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

Yeşil ışık yandı, gaza basıp debriyajı kavrar kavramaz el frenini indirdim. Araba miss gibi yürüdü emoji3.png

Atmosferik arabanın gözünü seveyim. Lagı magı yok mis gibi emoji3.png

Rampanın türü ne olursa olsun (tabi abartı olmasın) el freni kullanırım. Acemilikten değil baskıya olan yükü hafifletmek için.

Pejonun lpg kitini sökmek kaça maaliyeti olur. İkinci el kiti satılıyormu. Alan çıkarmı. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Pejonun lpg kitini sökmek kaça maaliyeti olur. İkinci el kiti satılıyormu. Alan çıkarmı. 
Sökmek nasıl olur bilmek de enjektör ecu regülatör yedek parça olarak satılabilir. Tankı bilemem.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

sökmesi: işçilik ve ruhsata işletmesi, sıfır kit takmak ile aynı olur. 1000 TL gibi diyelim

2. el kiti satamassın, zira montaj için faturalı ürün lazım. lakin sevabına hediye edilebilir

Ali Darbaz yazdı:

Akşam yapılacak olan aile içi istişareye istinaden Aşağidaki Peugeot 306 satın almayı planlıyoruz. 

pejo hayılrı olsun diye 3 hafta önce demiştik zaten? 3 müydü neydi

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bende var çıkma kit satayım :D
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Köksal Yılmaz yazdı:

Bende var çıkma kit satayım :D

Madem lpg sökmek pahalıya gelicek. Bende o lpgyi kusursuz hale getirmeye çalışayım. Sadece muayeneden muayene çalıştırırız. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Madem lpg sökmek pahalıya gelicek. Bende o lpgyi kusursuz hale getirmeye çalışayım. Sadece muayeneden muayene çalıştırırız. 
Sen mi kullanacaksın pecoyu?
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

dert dinleyecek bir lpg ci bulursan düzelir

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

dert dinleyecek bir lpg ci bulursan düzelir

Akşam olsun araba gelsin. İçinden resimler çeker atarım. O zaman anlarsın

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

foto ile lpg haritası düzenlenmez, cihaz falan lazım

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

foto ile lpg haritası düzenlenmez, cihaz falan lazım

Atikere ne ayar verirdim beee

Yol kalibresi devir devir yük yük

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

ellenmeiş uzun süredir kuracalanmaış güzel

Tam elini attığın yer elinde kalsın spec 😛

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...