İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

İlkay Başaran
Ali Darbaz yazdı:

Ön park farını temin ettim. Ama elim girmiyor çok zor. Havalarda soğuk uğraşamıyorum.  İkinci defa 100 lük benzin aldım. 5,5 litre benzin verdi. Bir önceki 100 liralıkda 4,9 litre benzin almıştım. İbre yukarı kalkmıyor. Ülke ekonomik krizi beni çok etkilediği için artık depo fulle yemiyorum. Fulle yemediğim içinde araba 7,2 litre benzin yakar oldu. 

Bu kısmı anlayamadım. Fulleyince tüketim mi değişiyor. Sinek yağı hesabı yaparsam depo dolarsa daha çok yakar o da ayrı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Şirket yol masrafına zam yapmadı mı ?

Haftalık sadece 750 lira veriyor. Arabanın bakımınamı vereyim, benzinemi vereyim bilemedim. 

İlkay Başaran yazdı:

Bu kısmı anlayamadım. Fulleyince tüketim mi değişiyor. Sinek yağı hesabı yaparsam depo dolarsa daha çok yakar o da ayrı.

7,5 litreden > 7,2 litreye düşüyor. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Darbaz yazdı:

Haftalık sadece 750 lira veriyor. Arabanın bakımınamı vereyim, benzinemi vereyim bilemedim. 

Doldurunca mı, boşken dolu haline göre mi?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
İlkay Başaran yazdı:

Doldurunca mı, boşken dolu haline göre mi?

yahu işte depoda 8 litre benzin var. O şekilde sürünce 7,2 litreye düşüyor. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Darbaz yazdı:

yahu işte depoda 8 litre benzin var. O şekilde sürünce 7,2 litreye düşüyor. 

Öyle bir yazıyorsun her anlam çıkıyor ondan sordum.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Kartın %20 ödeye ödeye birikti.. Limit kalmadı. 

Kurum için: En sevdiğimiz müşteri tipi

Senin için büyük hata

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Köksal Yılmaz yazdı:

Senin için büyük hata

Valla, bende böyle olsun istemezdim. Ama evin eksikleri ve çoçuğun talepleri yetişemiyorum. Tek maaş olunca zor. Hanım iş bulunca kapatırız artık.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ali Darbaz yazdı:

Valla, bende böyle olsun istemezdim. Ama evin eksikleri ve çoçuğun talepleri yetişemiyorum. Tek maaş olunca zor. Hanım iş bulunca kapatırız artık.

Yaşadıkça eksik bitmez ama eskiler boşa dememiş ayağını yorganına göre uzat diye. O kadar malım mülküm var(King in beyanı :D ) delik çorapla geziyorum hadi bakalım :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Köksal Yılmaz yazdı:

Yaşadıkça eksik bitmez ama eskiler boşa dememiş ayağını yorganına göre uzat diye. O kadar malım mülküm var(King in beyanı :D ) delik çorapla geziyorum hadi bakalım :D 

Geçen sene 2 defa tatile gitmiştim. Bu sene tatile gitmek naisp olmayacak. Sadece yancı olarak babama ve yiğene gidecem. 

Bunun dışında şirket 1615 liralık yakıt desteği vericek. Onunla arabanın kaskosunu yapabilirsem ne ala. Yapamazsam çok sıkıntı olacak. 

babamın yeni evine yapacağı masrafdan dolayı kirayı kesti. Hanımda işsiz. Arabanın masraflarının bir çoğu yeni ev işinden dolayı bana kaldı. 

Bilmiyorum bakacaz. Kaskoyu ve tatili bu sene iptal etmek zorunda kalacak gibiyim. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ali Darbaz yazdı:

Geçen sene 2 defa tatile gitmiştim. Bu sene tatile gitmek naisp olmayacak. Sadece yancı olarak babama ve yiğene gidecem. 

Bunun dışında şirket 1615 liralık yakıt desteği vericek. Onunla arabanın kaskosunu yapabilirsem ne ala. Yapamazsam çok sıkıntı olacak. 

babamın yeni evine yapacağı masrafdan dolayı kirayı kesti. Hanımda işsiz. Arabanın masraflarının bir çoğu yeni ev işinden dolayı bana kaldı. 

Bilmiyorum bakacaz. Kaskoyu ve tatili bu sene iptal etmek zorunda kalacak gibiyim. 

Allah kolaylık versin Alicim, başın sıkışırsa www.xxx.com.tr de seni bekleyeceğim :D

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

Aylık asgari ücret kadar yol giderin var o zaman sübvanse etmek zor.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Arada toplu taşımayı kullanmak gerekebilir sanırım. Ama zor iş.

Biran önce faizden kurtulmaya bak, sonu gelmez

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Aylık asgari ücret kadar yol giderin var o zaman sübvanse etmek zor.

Aracımı şahsi kullanımdan kaldırdım. Şu an sadece şirket servisi vazifesi yapıyor. Aylık 1800 tl yakıt maliyetim var. :( aylık 1200 tl gibi bir rakam kalıyor .. Onlada 1 tane lastik bile alamıyorsun. 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Köksal Yılmaz yazdı:

Türkiye'deki kurumların kafa farklı çalışıyor heralde..

İşten çıkmış, geliri olmayan ve yurtdışına yerleşmiş birine sürekli kart limiti açıp, kredi ve mevduat faiz teklifleri gelirken, bilmem kaç kalem geliri olup, emekli ve çalışan kişiye kart limit talebine red veriyorlar 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

Koç grubunda çalışıp servis kullanmamak da ne bileyim. 

Şaka bir yana servis kullanamayıp yada kullanmayıp ücretini almak çok büyük bir nimet. Ben 2 yıl boyunca servis kullanamadım ve ücretinide vermiyorlardı. Oradan ayrıldım. Yeni firmamda servisin evimin yakınında geçmesi beni çok mutlu etti. Araç artık yatışta. Zamların etkisinde çok fazla olmayacağım. Aylık 650 TL artık cepte. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ümit Türk yazdı:

Zamların etkisinde çok fazla olmayacağım.

Yediğin yumurta ekmek falan nolacak abi? Düzeltelim. Zamlardan biraz çok az etkilenmeyeceksin 😊

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Oğuzkan Erışık yazdı:

Yediğin yumurta ekmek falan nolacak abi? Düzeltelim. Zamlardan biraz çok az etkilenmeyeceksin 😊

Konu araç olunca araç ile ilgili zamlardan bahsettim tabi kardeşim. Ben gıdalara para vermiyorum bu arada.  😬

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Ankara-Antalya güzergahını defalarca gidip geldim. Ankara’ya dönüşte rakımdan dolayı 1 litreye yakın daha fazla yakıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Ankara-Antalya güzergahını defalarca gidip geldim. Ankara’ya dönüşte rakımdan dolayı 1 litreye yakın daha fazla yakıyor.

Ben İstanbul'dan Antalyaya gitmiştim. 5,7 litre yakmıştı araba. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Fabrika değeri 5.5 zaten minimize şartlarda normaldir.

O fabrika verisi düm düz yol için doğru, Ama Türkiye çok dağlık ve tırmanışlı. Hitler bile tanklarım çok yakar dağa bayıra girmiyem diye, Ukrayna üzerinden Hazar denizine ilerlemiş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu sabah bu yılın ilk rekoru geldi. Farsız ve klimasız ( ön cam buhu çözmek için açılıyor) 5,8 litre tüketimle işe gelmeyi başardım. 

Haftasonu 2 düğün vardı . 2 düğünde 200 tl benzini yaktık. arabada 5 kişi varken tüketim 8 litre ortalama verdi. Bir aydan fazla süredir Cruze  full depo görmedi. 

Boş depo ile gidiyor. Dururmumuz yok, daha doğrusu yakıt desteği ile doğalgaz faturasını ödediğim için depo fulleyecek bir bedel kalmıyor. 

Hem doğalgaz hemde benzin fiyatları beni çok fena köşeye sıkıştırdı. Ne yaparız bilemedik, kredi kartı ve arabanın benzin parasına yüklendik. Ev borcu bitene kadar bu durumu yaşayacaz. 

AM-JKLVtNvOEek_N_zTCb4nG5OYhgXq-4L_CIMnG

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...