İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Selim Bilgin
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Kurban da gidicem. Yemek masasi felan götürecem gibi :) gelirken de malzeme olur illaki 2 depo git gel Erzincan

1- Senin araba gerçek hipermil motorlu.

2- Sen sürekli gidip geliyon, şerbetlisin.

3- 90'la gitmezsin. :D

Çağlar Bayur yazdı:

çiftlik villasının açılışına gidiliyor, bence sorunsuz gidilir, heyecan ve adrenail söz konusu , yani nereye ne için gidildiğine bağlı, motivasyon var

Ben genelde yola yavaş sakin gideceğim diye başlayıp, ilk yarım saat kafamda hızlı gitsem 100 km'de 2 litre fark etse 500 km'de 10 litre yapar, bir yemek parasıymış deyip gaza basıyorum. :D Ya da kendini hızlı sanan fındık motorlar artistlik yapana had bildirmek gerekiyor :whistle3:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

90 la gidebilsem 3.5 lara düşer.

Ben limit hizda gidiyom. 120 bölünmüş yol 130 otoban gibi.

5 5.5 yük durumuna göre gidiş. Dönüş yarim litre az yakıyor rakim nedeniyle 1900 leri görüyom çünkü  rakım

2e7gh5y.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Kasis olan yolda bu kadar az tüketim olur muydu? Cruze dan bile az tükettim TSI a yaklaştım hybrid platform dışı 😀

araba değil mi bizimki. Alla alla :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Dostlar pikniğe geldik. Araba yine code79 verdi. Ölçüm yaptım, 3400 km yolda 500 mililitre yağ akmış. Yağ değişimi yapacam.. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Dostlar pikniğe geldik. Araba yine code79 verdi. Ölçüm yaptım, 3400 km yolda 500 mililitre yağ akmış. Yağ değişimi yapacam.. 

yağ değişimi ile çözmeyi mi düşünüyorsun? 

kalın yağ koy. 10w40 falan 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
2500 emekli maaşı diyor şaka gibi
Benim pederde emekli ama yanında asker gibi bir takı var
Buraya emekli maaşını yazsam ortalık karışır
10 bin ustudur herhalde abi
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Ali Darbaz yazdı:

Çok yakmış. Yağı kartele koyalı ne kadar oldu 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

yağ değişimi ile çözmeyi mi düşünüyorsun? 

kalın yağ koy. 10w40 falan 

Kartere param kalmadı. 5 litre yağ  değişimini yapıp, filtremde var yola gideceğim. Karteri eldeki artan 500 ml yağ ile yettiği yere kadar kulkanırım. Yaz sonuda karter conta değişimi yapmış olurum. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Kartere param kalmadı. 5 litre yağ  değişimini yapıp, filtremde var yola gideceğim. Karteri eldeki artan 500 ml yağ ile yettiği yere kadar kulkanırım. Yaz sonuda karter conta değişimi yapmış olurum. 

Bu sızıntı karterden mi damlıyor, anlamadım? 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu sızıntı karterden mi damlıyor, anlamadım? 

Koray Demir yazdı:

Varyatörlü mü bu araç?

Varyatörlü, karterden yağ sızıyor. Arabaya usta daha önce baktı. İki farklı ustada karter contası sızıntısını tespit etti

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Daha önceden açıldı mı hiç? 

Ali Darbaz yazdı:

Varyatörlü, karterden yağ sızıyor. Arabaya usta daha önce baktı. İki farklı ustada karter contası sızıntısını tespit etti

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Daha önceden açıldı mı hiç? 

13 yıllık conta. hiç değişmemiş. Top yekun bakıma sokmam lazım. 2000 tl fiyat aldım. Bende o para şu an yok. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

konu karıştı ben anlamadım, yağ eksiltme sebebi karter contası mı?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

13 yıllık conta. hiç değişmemiş. Top yekun bakıma sokmam lazım. 2000 tl fiyat aldım. Bende o para şu an yok. 

problem. Kendi arabalarım da 10 yılı devirmişti. Hiç böyle bir şey görmedim. İlginç. Ben japoncuyu. Tabi. Uzun yolda bi bakmışsın motor yanmış. Pöffff. 

bence acil değiş. Eski yağı bile koysan en azından tekrar yeni conta yaptır

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

konu karıştı ben anlamadım, yağ eksiltme sebebi karter contası mı?

Yağ sızıntısı gördüğüm yerler. 

En çok karter contası, 

En az Kulbitör kapağı, 

Şüphelendiğim Krank keçesi, 

Azda olsa yağ seviye ölçer contası, 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bunların seyahat ile ilgisini kuramadım? bunlar yol öncesi kontrol kriteri olursa her yeni eve giderken yeni araba alman lazım? çok pahalıya çıkar o zaman

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Babamla beraber arabanın bagajı boşalttık, krikoya alıp lastikleri inceledik. Yağ kaçaklarını inceledik ve bir karar aldık. Para olmadığı için arabanın bakımını bir sonraki aya devrettik. 

Yedek lastik bsıncı 31 psi, olarak ölçtük. Depoya  34 litre benzin aldım. Yola cıkıcağımız zaman tekrar bir fulleme yapacağız. 1litre Castrol C3 motor yağı alıp yedeğime koyacam. Eğer yolda başımıza bişey gelirse artık yapacak bişey yok. 

AM-JKLVpqa-aGjJkovHDufjQcHlywK3EXy_0uT4n

Çağlar Bayur yazdı:

bunların seyahat ile ilgisini kuramadım? bunlar yol öncesi kontrol kriteri olursa her yeni eve giderken yeni araba alman lazım? çok pahalıya çıkar o zaman

Bende anlamadım demek istediğini abi. Araba yağ eksiltiyor. 12 saat yol sürceğim. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

3500km’de 500ml yağ şu videodakiler yüzününden eksilmez bence. Kalın yağ koyma zamanı gelmiş. Zaten normal motordan daha yüksek sıcaklıkta çalışıyor diyordun. 5-30 ince gelir o zaman. 10-40 koyup masraf yapmadan dene derim

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

3500km’de 500ml yağ şu videodakiler yüzününden eksilmez bence. Kalın yağ koyma zamanı gelmiş. Zaten normal motordan daha yüksek sıcaklıkta çalışıyor diyordun. 5-30 ince gelir o zaman. 10-40 koyup masraf yapmadan dene derim

O video ilk akmaya başladığında çekildi. Şimdi karter koruma üzerinde ıslak ıslak yağ katmanları var. Motor leş gibi yağ kokuyor . Çok daha fazla yağ akıyor . 

Bu arabaya göre 10 40 yağ yok.  

https://www.gmdexos.com/brands/dexos2/index.html

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Araba yağ eksiltiyor. 12 saat yol sürceğim. 

karter contasından vs. contadan 7000km de 1 lt yağ eksilmez. sıcak motorda sürekli sürüşte conta vb. kaçaklarında min miktarda eksiltir, ısınan metal genleşir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bu kilometredeki bir aracın bakım geçmişi bilinmiyorsa varyatörleri kesinlikle değişmeli. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...