İçeriğe Yönlendir

2000-2003 Freelander 2.5 V6 Nasıl Bilirsiniz?

A. Yıldırım Yıldız

Recommended Posts

A. Yıldırım Yıldız

Merhaba. Boyle bir aracla takas teklifi geldi letgodan. Fakat benim freelanderla ilgili tek bildigim Servet abinin bu marka araci oldugu. Hepsi o kadar. :-) Her haftasonu koye hidiyoruz ve koy girisinde asfalt yok. Hos gidene kadarda pek guzel yol yok oda ayri. Focusla giris cikis epey problemli oluyor. Bu sebepten bir suredir aracin birini jeep tarzi bir aracla degistirma dusuncem vardi ama kimseye soylemedim sadece ilan verdim. Dun aksam boyle bir arac icin takas teklifi gelince bilgim olmadigi icin biraz vakit istedim. Sahibinden uzerinden baktigimda bunlarda hep yari otomatik goruyorum. Tam otomatikleri varmidir? Yakit tuketimleri kagit uzerinde yuksek ama lpg ve sakin kullanimda can yakmaz denebilir mi? Genel yurutme maliyeti anlaminda nasildir? Niyetine girersem nelere dikkat etmem lazim? Uzattim her zamanki huyum, kisaca Bilale anlatir gibi anlatacak kimse varmi? :-)

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Bilgisi olan vardir en azindan diye dusundum. :-)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Al al. 25bin motora göm. 50 metre garantisi veren olursa öp başına koy. 

Lr1 ya M47d dizel olacak ya da hiç olmayacak. 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Al al. 25bin motora göm. 50 metre garantisi veren olursa öp başına koy. 

Lr1 ya M47d dizel olacak ya da hiç olmayacak. 

Anladim. Hic sormadim sayip sivismam lazim anlasilan. :-) Peki 2.0 dizellerin hepsi M47d mi abi?

Bunu hatirliyorum ama bu arac oldugunu bilmiyordum. Ogrendigim iyi oldu. :-)
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
18 dakika önce, A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Anladim. Hic sormadim sayip sivismam lazim anlasilan. 🙂 Peki 2.0 dizellerin hepsi M47d mi abi?
Bunu hatirliyorum ama bu arac oldugunu bilmiyordum. Ogrendigim iyi oldu. 🙂

2002 sonrası m47 kondu galiba. Zaten iki seri var dizel. Birisi kendi motoru 2.0 di geçiyor, ötekisi m47. 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/BMW_M47

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1 sene falan önce arabalar ucuz iken hediye etseler kimse almazdı, şimdi tümü kıymete bindi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
1 sene falan önce arabalar ucuz iken hediye etseler kimse almazdı, şimdi tümü kıymete bindi

Sorma abi. Onceden herseyden once boya degisen soranlar simdi en son sormaya basladi. Hatta hic sormayanlar var. Hal boyle olunca acaba hic kipirdamasammi diye dusunmeye basladim.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

Tek kapı arka tavanı çıkan olursa hayır demem, yüeütürüm bir şekilde 1.8 olabilir mesela

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
3 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

1.8 her çamur sonrası segman takarsın artık 

kumsalda gezecem, sahilde buzlu limonata eşliğinde, ne işim olur bi dağın başında 5 sap....

7132253f8652118e3c7250dfb4e54430.jpg

hislerimin tercümanı temsili

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
54 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Bu 1.8 değil cnm. Dizel yokki alalım 

Bi dakka plaj denmiş 

konforlu benzinli tabikii, kumsal da ki martıları güneş batımında kaçırmasak takır tukur mazotlu ile

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
56 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Elektrik çevrimlere eninde sorunda izin verecekler. 

Keşke 

18 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

konforlu benzinli tabikii, kumsal da ki martıları güneş batımında kaçırmasak takır tukur mazotlu ile

Pastırma balyası ile çıktım yola 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
kumsalda gezecem, sahilde buzlu limonata eşliğinde, ne işim olur bi dağın başında 5 sap....
7132253f8652118e3c7250dfb4e54430.jpg
hislerimin tercümanı temsili

Bekar olsam buna bende ayarim ama coluk cocukla olmuyor abi. Ama guzel. :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...