İçeriğe Yönlendir

Xenon Far Ampulü (D1S D2S D3S D4S D5S) Tavsiyeleri

Melih Bozkurt

Recommended Posts

Selçuk Keleş
On 20.12.2016 at 02:31, ilker yazdı:

Opel astra mercekli farlı aracıma xenon ampülü almam gerekli osram marka 3 seçenek arasında kaldım. Biri standart olan xenarc original olan 100 tl gibi adet fiyatı var diğerleri ise  XENARC NIGHT BREAKER UNLIMITED ve XENARC COOL BLUE INTENSE bu ikisinin adet fiyatı da 200 tl civarında kısaca 200 tl olanları alsak arada ki farka değer mi ve hangisini önerirsiniz. Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim iyi forumlar . 

Tabii ki değmeyecek, daha iyi aydınlatma için farın optiğinin de çok iyi olması lazım. Standart xenarc zaten yeterince iyidir.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Konu eski ama başka konu bulamadım

Çakma d2s ampül kullanıyorum ve performans ile kesilme çizgisinden memnun değilim, orijinal ile denemek istiyorum, uygun fiyatlı orijinal bir d2s nereden temin edebilirim? Tek alıp deneyeceğim önce.

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Balastlarda çakma ise Oem ampul ilede çok iyi sonuç alamayabilirsiniz.Lakin çizgi ve odak düzelecektir.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Gen 3 denilen balast lazım diyorsunuz yani, o zaman fiyat d1s ye doğru gidiyor :)

-Orijinal

-Şuan kullandığım mercekli ve cakma d2s ampül ve balastli sistem

-Birde kararmış mercekli ve h7 den bozma çakma xenonlu dağınık haldeki olmak üzere 3 far takımı var elimde ama verim yok tabi (iki farı farklı zamanlarda işi öğrenmek için aldım ama uğraşamadim)

Ne önerirsiniz bana, toplamda 700-800 lira harcamış oldum keşke başta d1s far yaptırsaydim diyorum şimdi.

Yorum bağlantısı
Gokhan Akdemir

Oem balastlar illa d1s olucak diye birşey yok d2s oem balastlar da mevcut. İlanlar bölümüne yada sahibinden e bir bakın isterseniz d2s balast bulabilirsiniz. Oem d2s ampulde aldıgınız zaman aydınlatma ciddi ölçüde artacak tabi.odaklama da düzeleceği için kesilme çizgisinde de düzelme olacaktır.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Onu biliyorum ama fiyat fazla olduğu için d2s OEM balast alacağıma sistemi d1s ye çevirmek daha mantıklı olur sanırım diyorum.

Orijinal olduğundan emin olacağım bir yer önerebilir mısınız d2s ampül için.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Balastların kaliteliyse tekli denemene gerek yok çift al devam et. reyondanal.com

Yorum bağlantısı
Gokhan Akdemir

Herkese selam. Megane 3 lerde kullanılan xenon ampul hangi marka ve model bileniniz varmı ? Bugun otoparkta gordum aydınlatması hosuma gitti

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
On 21.01.2017 at 11:58, Selçuk Keleş yazdı:

Balastların kaliteliyse tekli denemene gerek yok çift al devam et. reyondanal.com

D2S ampül yok maalesef o sitede.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Ben baktığımda vardı diye hatırlıyorum yoksa yazmazdım. Arayıp sorun.

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Verilen sitede hala d2s d1s çeşit xenonlar mevcut.Dserisi diye başlık var onun altında.

D2s için elinizdeki balastlar yan sanayi ise d1s sisteme geçmek daha doğru olur.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Emin mısınız? İlk mesajda da dediğim gibi orijinal ürün arıyorum.

D1S fara sığar mı bilmiyorum, mercek durumu da çok iyi değil sanırım, 600-700 ampül değişimi için vermek istemiyorum şimdilik. Dağınık halde bir takım daha far var yanık mercekli, ona komple D1S sistem yaptıracağım ilerde.

http://www.reyondanal.com/d-serisi-pmk7?ob=4&marka=Osram&marka=Philips

Yorum bağlantısı
Yunus Emre Andaç
9 saat önce, Sırrı Polat yazdı:

110 tl ye orjinal sıfır d2s ampül olmaz , ya orjinal değildir yada sıfır değildir.

Bende osramları 100TL'ye almıştım D2S ve sıfırdı.Opel parçacısından aldım sahte olduğunuda pek düşünmedim ama bu mesaj bende şüphe uyandırdı.

Yorum bağlantısı
Sırrı Polat
29 dakika önce, Yunus Emre Andaç yazdı:

Bende osramları 100TL'ye almıştım D2S ve sıfırdı.Opel parçacısından aldım sahte olduğunuda pek düşünmedim ama bu mesaj bende şüphe uyandırdı.

umarım çakma değildir , zira ayırt etmek çok zor , bir gün büyük bir sanayide parçacının birinde yanlışlıkla arka odalardan birine girdim 3 personel onlarca sıfır balasta hella etiketi basıyordu , sıfır orjinal diye satıyorlar maalesef

Yorum bağlantısı
Yunus Emre Andaç
9 saat önce, Sırrı Polat yazdı:

umarım çakma değildir , zira ayırt etmek çok zor , bir gün büyük bir sanayide parçacının birinde yanlışlıkla arka odalardan birine girdim 3 personel onlarca sıfır balasta hella etiketi basıyordu , sıfır orjinal diye satıyorlar maalesef

Çakma olduğu aydınlatma kuvvetinden mi yoksa ampül ömründenmi anlarız ? Birde böyle çok güvenilir bir site yok  xenon ampüller için 

Yorum bağlantısı
Yunus Emre Andaç
On 04.02.2017 at 11:28, Mahmut Akbulut yazdı:

Ampülleri takmadan önce bakmak aklıma gelseydi keşke.Bu konuyu daha önce gördüm ama ampül takılı iken anlaşılma durumu nasıl olur acep :) 

Bu xenon işinde sahte ürün çok fazla,keşke piyasa böyle olmasa :( 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen
On 02.02.2017 at 13:47, Sırrı Polat yazdı:

110 tl ye orjinal sıfır d2s ampül olmaz , ya orjinal değildir yada sıfır değildir.

Haklısınız sanırım, Amazon da 30€ ki buda 115 lira yapıyor, Türkiye de daha pahalı olması gerek. Online yada İstanbul da elden alacağım güvenilir bir yer bulamadım hala.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erdem Çay

Merhaba arkadaşlar.2011 model E87 BMW 1.16i aracımın orjinal xenon farları diğer aracım olan 3.20i ED 2014 Sportline aracıma göre oldukça zayıf kalıyor.Bunu geliştirebilmek için ne yapabilirim derken Amazon.de den Osram D1s Cool Blue Intense ampüllerden 2 adet sipariş verdim.Ne yazık ki bu siteyi geç keşfetmekle birlikte aracımın ampül çeşidini çok araştırdım tam emin olmyarak D1S olarak buldum.

Şimdi sorularım;

1)Aldığım ampül aracıma uygun mudur?

2)Aracımın üstündeki 6 yıl ve 125bin kmlik ampüllere göre iyi bir fayda sağlar mı?(xenon ampül çalıştıkça performansı düşer mi*)

3)Xenon değiştirirken çarpılmamak için ne gibi önlem almak lazım?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.Aydınlatma konusunda böylesine bilgi sağlayan Türkçe bir site bulabilmek ne güzel.

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut
3 saat önce, Erdem ÇAY yazdı:

1)Aldığım ampül aracıma uygun mudur?

2)Aracımın üstündeki 6 yıl ve 125bin kmlik ampüllere göre iyi bir fayda sağlar mı?(xenon ampül çalıştıkça performansı düşer mi*)

3)Xenon değiştirirken çarpılmamak için ne gibi önlem almak lazım?

Erdem bey merhaba hoş geldiniz :flowers:

1 -  BMW serilerinde genelde D1S kullanıyor , mercek olarakta Valeo D1S / D2S 

2 - Sorun ampul kaynaklı olabileceği gibi mercek kaynaklı da olabilir , Valeo merceklerde en sık yaşanan sorun reflektör kararmasıdır . OEM xenon ampuller genelde uzun ömürlüdürler ama çok uzun süreler çalışması ömrünü kısaltıyor ...

3 - D1S te çarpılmazsınız ama güvenlik için farlar kapalı konumda olmalı hatta kontak anahtarı bile takılı olmamalı ...

Sorun ampul kaynaklı değilse yeni ve güncel bi-xenon mercek değişimi ile sorun çözülür ...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...