İçeriğe Yönlendir

Kuga - Araca Sonradan Opsiyon Ekletebilir miyim?

Baran Polat

Recommended Posts

Baran Polat

Merhaba, Yeni Titanium Kuga aldım standart donanımıyla. Opsiyon olarak aslında ekletmek istediğim pek bir şey yok. Co-Pilot falan bana gereksiz geliyor şu aşamada. Ama açıkçası panoromik cam tavan içimde kaldı. Arabayı garanti dışı bırakmadan Ford'un bize böyle sunduğu bir hak var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Cam tavan ile olmayan araçların rollbar yapısı farklıdır. Orta taşıyıcıya dokunmadan çift cam yapılır ama kaporta garantisi kesin gidecek. Çokta maliyeti yok. Hepsinden öte kimin içi el verir dekopaj ile tavanın kesilmesi. 

Ben kestim ve taktım ayrı :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
8 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Neyi, ne zaman? :)

Yorum bağlantısı
Baran Polat
8 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Cam tavan ile olmayan araçların rollbar yapısı farklıdır. Orta taşıyıcıya dokunmadan çift cam yapılır ama kaporta garantisi kesin gidecek. Çokta maliyeti yok. Hepsinden öte kimin içi el verir dekopaj ile tavanın kesilmesi. 

Yani mümkün ama çok sağlıklı bir işlem değil mi? Garantisi gidecekse şu an dokunmam zaten.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
15 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

Neyi, ne zaman? :)

2005 yılı seat toledo signo, 2007 yılı starex. Starex çift sunroof idi 

14 dakika önce, Baran Polat yazdı:

Yani mümkün ama çok sağlıklı bir işlem değil mi? Garantisi gidecekse şu an dokunmam zaten.

Herşey mümkün. Garantiyi unutun. 

Yorum bağlantısı
Baran Polat
(düzenlendi)
2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

2005 yılı seat toledo signo, 2007 yılı starex. Starex çift sunroof idi 

Herşey mümkün. Garantiyi unutun. 

İnternette birçok araştırma yaptım fakat birçok sıkıntı açacağı yönünde yorumlar var bir o kadar da ''ben yaptırdım kaç senedir kullanıyorum sıkıntısız'' tarz yorumlar var. Aracın kendi servisinde var mıdır böyle bir işlem?

tarihinde Baran Polat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Tavan kestirmek için Servet Aydın olmak lazım :)

Ben cesaret edemem, sıfır arabaya kıymam, mükemmel şekilde yapacak birini bulmakta imkansıza yakın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baran Polat
3 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

Ben cesaret edemem, sıfır arabaya kıymam, mükemmel şekilde yapacak birini bulmakta imkansıza yakın.

Webasto diye bir marka duydum ama bilemiyorum ben de.  Kullanalım bakalım böyle :) Son bir şey daha sormak istiyorum cam tavan hariç diğer opsiyonlar eklenebilir mi sonradan? (koltuk ısıtma, co-plot vs. gibi)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
Şimdi, Baran Polat yazdı:

Webasto diye bir marka duydum ama bilemiyorum ben de.  Kullanalım bakalım böyle :) Son bir şey daha sormak istiyorum cam tavan hariç diğer opsiyonlar eklenebilir mi sonradan? (koltuk ısıtma, co-plot vs. gibi)

Her şey paraya bakar,

MONEY TALKS

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bir saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Şablonu var. O kadar kolay ki 

Bir saat önce, Baran Polat yazdı:

Toledoya webasto marka takmıştım. Tavan iç döşeme dahil geldi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Bizde babama 2017 de sıfır kuga alırken cam tavan olsun demiştik. 5 bin tl fark vardı. Şöyle bir sıkıntı olmuştu cam tavansız 122 bin anlaştık cam tavan ekleyince aracın vergi dilimi değişiyordu, bir üst dilime geçiyordu 5 binlik cam tavan 12 bine falan mal oluyordu, aksesuar olarak kayıtlara geçin v.s dediysek de olmadı ve 2 ay da araç bekleyecektik. dolayısıyla vazgeçmiştik. Cam tavanı ben çok beğeniyorum dezavantajları olsa da (araç içi fazla ısı, ses gibi) görsel olarak ve araç içi ferahlağı açısından çok iyi. ancak dediğiniz gibi sonradan yaptırma işine ben olsam girmezdim. piyango tarafı var biraz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

garantinin gitmesini istemeyen biri nasıl tavanı kestirip cam tavan koyduracak:)

satıp cam tavanlısıını almak daha kolay olur

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
55 dakika önce, Emre Öğüt yazdı:

garantinin gitmesini istemeyen biri nasıl tavanı kestirip cam tavan koyduracak:)

satıp cam tavanlısıını almak daha kolay olur

İşte daha ilk mesajda yazılması gereken cümle bu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
10 saat önce, Baran Polat yazdı:

bütçe varsa fordda kullanılan tüm donanımlar eklenir uğraşınca yapılamayacak şey yok en önemli olan boş zaman ciddi özveri  şema okuyabilme aktivasyon için hex kod bilgileri ve cash :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cam tavan için komple tavan yapısı değişir heralde. 

Sunroof yapılabilir. 

Dip not: Cam tavan 10 bine falan takılır muhtemelen.  

Yorum bağlantısı
Ali Gök

sonradan sunruf takılmış arabalar hep şahin gibi oluyor. yakışacağını sanmam

ne kadar kullanıacak bu donanım oda önemli. benm yazın hep kapalı perdesi. kışın da sadece perdesi açık camını açtığım sayılıdır heralde çok lazım bi donanım değil sanırım

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

En güzeli aracınızı satın yapacağınız masrafı üstüne koyarak cam tavanlı 2.el bir araç alın.Maceyara gerek yok yani.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
2 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Alti ustu bir cam tavan için , arabayi doğramak bana sacma geliyor. 

Bana da 3krş az yakmak için motoru mundar etmek saçma geliyor biliyon mu 

3 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

İşte daha ilk mesajda yazılması gereken cümle bu.

Düşünemedik bak :). Kesitirip atmak kolay. 

• Beğen 2
  • Mutlu 3
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Dip not: Cam tavan 10 bine falan takılır muhtemelen.  

ne zamandır sanayiye gitmedin?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
27 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Bana da 3krş az yakmak için motoru mundar etmek saçma geliyor biliyon mu 

Düşünemedik bak :). Kesitirip atmak kolay. 

Hiç bişey olmaz abi merak etme sen :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...