İçeriğe Yönlendir

W204 C180 Lastik Basınç Uyarısı

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray

araç 2009 model. yeni lastik taktık, standart ebat. barum marka. 225 45 17, kışlıklar da aynıydı ebattı. belki dişlerden ötürü azıcık büyüktür bilemiyorum. kırmızı ekran uyarısıyla lastik basıncını söyleyen bir uyarı geliyor. resetlesekte geri geliyor. jantlarında özel bir senösr de yok bu arabalarda hatırladığım kadarı ile. Sorun ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

ABS sensörü dönüş hızından ölçüyor diye hatırlıyorum. En azından 2012 ML350 de böyle mesela. süpaplarda sensör yok. Bir de aynı dönemin grand cherokee sindeki sistemde lasitklerde ayrı ayrı sensör varken, sensör arızalandığında yada dahili pil bitince basınç kontrol sistemini servise gösterin gibi birşey çıkıyordu. Burada sistemi yeniden başlatmak gerekli diyor, başlatıyorsun yine geri geliyor.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Akü kutup başını söksek :D

Valla benim aklıma direk sensörün zarar görebileceği yönünde idi yeni lastik değişti yazmıssın üstad.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Lastik havalarını kontrol edin hepsi aynı olsun. Sonra tekrar kalibrasyon yapın. 

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş
Lastik havalarını kontrol edin hepsi aynı olsun. Sonra tekrar kalibrasyon yapın. 
Bu kış başıma geldi. Aynen bu şekilde yapınca uyarı gitti. Araba hareket etmeden uyarı silindi yani.
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

esp yada abs faal. zaten bunun aksine bir uyarı yok. daha önce de lastik değişince bu geliyordu şimdi kaybolmuyor. yeniden lastik havasına bakıp, resetleyip rapor edeyim.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

assist plus ı sıfırlıyorum geri geliyor. düzgün bir yerde basınçları tektek kontrol etmem lazım sanırım.

geçen gün tiguan ın lasitklerini 32 ye şişirdim, bugün rotçuya gidip ön düzen kontrolü yaptırdım lasitklerin hepsi 28 psi çıktı. kalibrayon bozukmuş şişiren alette.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Lastigin inik olmasindan ziyade aralarindaki basinc farkinin fazla olmasindan dolayi da uyari verebilir. Orn. bir lastik 40 psi iken digeri 30 psi ise uyari verebilir ancak hepsi 30 oldugunda ya da 40 oldugunda uyari vermez. Lastik sogukken havalari tekrar kontrol edin. Dogru basinc orani yakit depo kapaginda yaziyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...