İçeriğe Yönlendir

Muayeneden Geçmek

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhabalar; 

yeni üye oldum. gerçekten çok faydalı bir ortama sahip.. bu yönden çok memnun kaldım. 

sorum şu nisan ayının ilk haftasında muayeneye gireceğim. aracımın genel olarak bir problemi yok . tüm aksamları sorunsuz bir şekilde çalışıyor. 

kafama takılan yağ karterinin terleme yapmasından ve hidrolik pompasının terlemesinden dolayı muayeneden kalırmıyım. ben kalmayacağımı düşünüyorum. herhangi bir kaçak ve eksilme yok.

hidrolik pompasının etrafı yağ içinde araba uzun süre yerinde kaldığında baktığım zaman herhangi bir damlatma yok. her gün  kontrol ediyorum.

bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum. 

teşekkürler. 

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Büyük harf düzenlemesi
Yorum bağlantısı
ibrahim Olkun

Merhaba eskisi gibi o kadar ciddi bakılmıyor artık  ben ilk dönemlerde Far ayarından muayeneden geçemeyip  yanmıştı. 2. üçreti verdin onunlada zar zor muayeneden  geçti yoksa yine yanacaktı şimdi bakıyorum farlar hafif kusurl olarak  geçmekte ilk yardım seti bile hafif kusur oldu sadece lambalarını kontrol et yanmayan olursa ağır kusur oluyor stop sinyal gibi v.s.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Arac altında yag kacagı varsa yag kacagı var dıye yazıp gecerler arac altında kaporta şase çürüklerine , fren hortumları çatlagına , el frenı kıtlemesıne kıtlemesse muayeneden kalıyor dırek ,fren vs lambalara ve 3 uncu fren lambasına o yanmassa bırakıyorlar :))

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Karter ve şanzıman  yağ kaçakları hafif kusur olarak geçiyor. Direksiyon kutusunda kaçak olduğu zaman ağır kusur sayıyorlar. Yağ eksiltme yok ise direksiyon kutusunun olduğu bölgeyi muayene öncesi oto yıkamacılara yıkatıp gidin. Muayene öncesi hem kontrol hemde kendi güvenliğiniz için aracın ön düzenini ve alt takımlarını kontrol ettirin.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
54 dakika önce, Mustafa YILDIRIM yazdı:

Karter ve şanzıman  yağ kaçakları hafif kusur olarak geçiyor. Direksiyon kutusunda kaçak olduğu zaman ağır kusur sayıyorlar. Yağ eksiltme yok ise direksiyon kutusunun olduğu bölgeyi muayene öncesi oto yıkamacılara yıkatıp gidin. Muayene öncesi hem kontrol hemde kendi güvenliğiniz için aracın ön düzenini ve alt takımlarını kontrol ettirin.

bilgi için çok teşekkür ederim. 

11 saat önce, Erkan Işık yazdı:

Arac altında yag kacagı varsa yag kacagı var dıye yazıp gecerler arac altında kaporta şase çürüklerine , fren hortumları çatlagına , el frenı kıtlemesıne kıtlemesse muayeneden kalıyor dırek ,fren vs lambalara ve 3 uncu fren lambasına o yanmassa bırakıyorlar :))

çok şükür saydıklarınızda problemlerim yok 

12 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

En fazla hafif kusur yazarlar. Sorun olacağını sanmıyorum ben de.

inşallah sorun olmaz  olsada artıkın bakacaz çaresine teşekkür ederim. 

15 saat önce, ibrahim Olkun yazdı:

Merhaba eskisi gibi o kadar ciddi bakılmıyor artık  ben ilk dönemlerde Far ayarından muayeneden geçemeyip  yanmıştı. 2. üçreti verdin onunlada zar zor muayeneden  geçti yoksa yine yanacaktı şimdi bakıyorum farlar hafif kusurl olarak  geçmekte ilk yardım seti bile hafif kusur oldu sadece lambalarını kontrol et yanmayan olursa ağır kusur oluyor stop sinyal gibi v.s.

yürüründe sıkıntı yoksa zaten artık bazı şeytleri esnetiyorlar  şimdilik ilerde ne olur bilemeyiz 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
55 dakika önce, Ahmet Kiriş yazdı:

aa5038f30632b98420af1666f7fb08de.jpg

Hafif kusurla bu hafta hallettik. Sorun olmaz.

Gözünüzaydın teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim muayeneden geçtim hafif kusur olarak yağ kaçakları şeklinde yazdılar çok şükür geçtik 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Kangal
On 30.03.2019 at 17:18, Ahmet Kiriş yazdı:

aa5038f30632b98420af1666f7fb08de.jpg

Hafif kusurla bu hafta hallettik. Sorun olmaz.

bende girecegim bu perşembe tekerler sıkıntı olur diye tereddüt deyim  bu arada yangın tüpü yok sorun olurmu acep

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
2 saat önce, Ali Kangal yazdı:

bende girecegim bu perşembe tekerler sıkıntı olur diye tereddüt deyim  bu arada yangın tüpü yok sorun olurmu acep

Yangın tüpü ve ilk yardım çantası hafif kusurmuş, geçen ay girdiğim muayene de öğrendim. Benimde olmadığını farkettim bi koşu gidip alayım dediydim ama adamlar gel gerek yok deyince öğrenmiş oldum.

Yorum bağlantısı
Ali Kangal
3 saat önce, Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Yangın tüpü ve ilk yardım çantası hafif kusurmuş, geçen ay girdiğim muayene de öğrendim. Benimde olmadığını farkettim bi koşu gidip alayım dediydim ama adamlar gel gerek yok deyince öğrenmiş oldum.

valla hepsini ayarladım konu komşudan  görecegiz bakalım nolucak

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Sizin aracınız yada bir başka araç alev almaya başladığında en önemli kusur Yangın Tüpü olacaktır. En azında yeni başlamış bir yangının söndürecek yada kontrol altına almamıza yarayacaktır.

Bence ihmal edilmemesi gereken bir cihaz.

Benim aracımda 1 kg lık yangın söndürücü var Ama bagajda değil ön koltuğun hemen arkasında duruyor.

Yangın söndürme tüplerini Muayeneden geçmek için değil tedbir amaçlı araçlarımızda bulundurmalıyız. 

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Bir saat önce, Mustafa YILDIRIM yazdı:

Sizin aracınız yada bir başka araç alev almaya başladığında en önemli kusur Yangın Tüpü olacaktır. En azında yeni başlamış bir yangının söndürecek yada kontrol altına almamıza yarayacaktır.

Benim aracımda 1 kg lık yangın söndürücü var Ama bagajda değil ön koltuğun hemen arkasında duruyor.

Yangın söndürme tüplerini Muayeneden geçmek için değil tedbir amaçlı araçlarımızda bulundurmalıyız. 

Kesinlikle haklısınız. Ben açıkcası muayeneye gidinceye kadar yangın söndürme tüpü var sanıyordum. Olmadığını orada farkettim. En kısa sürede alırım zaten. 

Yorum bağlantısı
Ali Kangal
2 saat önce, Mustafa YILDIRIM yazdı:

bu yorum için alıcam hocam muayenem yarın egzozu dışarda yaptırmıştım uyarı için sagol

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
47 dakika önce, Ali Kangal yazdı:

bu yorum için alıcam hocam muayenem yarın egzozu dışarda yaptırmıştım uyarı için sagol

Önemli değil

Araçta ve evde yangına karşı tedbirimizi almak gerekiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal

iyi akşamlar arkadaşlar bugün muayeneden geçtim kolay oldu sadece arka koltuk kemer tokası biraz sıkıntı ettiler1e92c18b2e80f0b147e0c91dae89b73d.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

iyi akşamlar arkadaşlar bugün muayeneden geçtim kolay oldu sadece arka koltuk kemer tokası biraz sıkıntı ettiler1e92c18b2e80f0b147e0c91dae89b73d.jpg

Geçmiş olsun Ali Bey.
Konuyu muayene bölümüne taşıyacağım. Bilginiz olsun.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal

Geçmiş olsun Ali Bey.
Konuyu muayene bölümüne taşıyacağım. Bilginiz olsun.
olur abi tamam
Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı

Son muayenemde yaklaşık 1,5 ay önce geceden her şeye bakıyoruz babamla. İkimiz de aynı anda soktuk arabalarımızı, öncesinde kontrolleri  yaptık sorun yok. Muayeneye girdik aynı anda bitti ve tak ben geçemedim :) Sebebi geri vites lambası yanmıyormuş. Memur arkadaşa dedim bir yanlışlık olmasın yeni kontrol ettik. Yok yanmıyor dedi uygulamalı gösterdi, hakikaten yanmıyor. Bu muayene öncesi araçlara bir şeyler oluyor galiba. Benzer 2. vaka bu başıma gelen. Sonra git (geri vites müşürü bozukmuş) arızayı hallettir gel derken son anda o gün muayene olan son araç olarak işimizi bitirdik. 4 saat sürdü maalesef ! 

Siz iyi geçmişsiniz sorunsuz, tek seferde. Bende hep bir kısmetsizlik var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...