İçeriğe Yönlendir

İkinci El Araç İlanları Hakkında

Yalçın Erciyes

Recommended Posts

Yalçın Erciyes

Arkadaşlar Merhaba,

ikinci el araç satış sitelerinde özellikle sahibinden.com ‘da aşağıdaki marka model araç satışları yoğunlukta.

bu model ve markaların neden yoğun olarak satılıp elden çıkarıldığı konusunda değerli yorumlarınızı öğrenmek isterim.

1- Hyundai i20-i10-i30

2- Renault clıo- megane

3- Opel astra

4- Honda Jazz

5- Toyota Auris

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
5 dakika önce, Yalçın Erciyes yazdı:

Arkadaşlar Merhaba,

ikinci el araç satış sitelerinde özellikle sahibinden.com ‘da aşağıdaki marka model araç satışları yoğunlukta.

bu model ve markaların neden yoğun olarak satılıp elden çıkarıldığı konusunda değerli yorumlarınızı öğrenmek isterim.

1- Hyundai i20-i10-i30

2- Renault clıo- megane

3- Opel astra

4- Honda Jazz

5- Toyota Auris

Bence Bahsedilen araclara satis adedi olarak bakilirsa oldukca saglam adetlere sahipler.1 ve 4 Kolay parkedilir sehirici kullanimlara kolaylik saglayan genelde bayanlar tarafindan kullanilan ve tercih edilen secenekler. 2. şık fiyat kullanislilik bakim maliyetleri düşük  ve yakit sarfiyati odakli makinalar. 3 numara genelde gorsele onem veren daha cok genc kesime hitap eden bir kasaya sahip oldugundan satisi bayagi yukarilarda.

5 ise aman ben sanayi ile ugrasmayayim ama kocaa toyota da fazla bana diyenlerin tercihi..

Bahsi gecen araclarin modelleri asagi yukari 10. yaslar civarinda, bu da elden cikaralim artik fikrinin yavas yavas basladigi dönemlere tekabül ediyor.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
ibrahim Olkun

Bu araçların nerede ise tamamı HB tarzı sonradan bu araçlar küçük gelebiliyor belkide bu yüzden değişim daha hızlı oluyor önce spor sonra da geniş araç alma isteği olabilir

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yoğunluğunu bilemem de tarz/ kullanım /zevk/bütçe işi, listedeki hiçbir arabaya hiç bakmadım mesela, azınlık kısmında bulunuyorum demek

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Renault volkswagen ve Ford olarak gidiyor liste. 

Piyasada satış adedi ile doğru orantılı 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Her markanın bir esbabı mucibesi yani yaratılış gayesi vardır.

Renault : Ekonomi

Vw : Ergonomi (listede olması gerekir)

Gibi. Satış miktarlarına bakacak olursak satma sebebi ya geniş araca geçmek ya da garanti dolduğundan (ortalama uzatılmış garanti dahil 5 yıl) model yenilemek oluyor yani sıfır alıyor 5 yıl kullandıktan sonra satıp yine sıfır alıyor kullanıcı genelde.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

1. Ve 2. Sıradaki araçların çoğu şirket arabası yada kiralık olarak kullanılan araçlar ve ilk muayeneye girmeden satıyorlar.

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
yoğunluğunu bilemem de tarz/ kullanım /zevk/bütçe işi, listedeki hiçbir arabaya hiç bakmadım mesela, azınlık kısmında bulunuyorum demek
Yeni evlendigimde jazz bakmistim ,ben de jazz haricindekilere hic bakmadim simdiye kadar
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yoğun olarak satılıyor olması, yoğun olarak da alındığı anlamına gelir.. 

Piyasada en hareketli piyasa bunlarda demekki. 

Kötü bir şey değil bu.. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Arkadaşım i20 aldı (ilk arabası sayılır), bir türlü ısınamadım bu araca satacam diyor. :) 

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Hyundai i20 ve i30 , astra ve Renault grubu özellikle şirketle ve kiralama firmalarının tercihleri arasında yoğunluğa sahip araçlar. Bu yüzden piyasada çoklar. Jazz şehir içi kullanımı sorunsuzluğu ve bayan kullanıcıların yoğun tercihi olduğundan pazar payı yüksek. Bu sebeple sirkülasyonu çok. Ayrıca parça maliyetleri nispeten diğer araçlara göre düşük olduğundan tercih edilen araçlar. 

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
(düzenlendi)
2 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Arkadaşım i20 aldı (ilk arabası sayılır), bir türlü ısınamadım bu araca satacam diyor. :) 

Genelde öyle. Para kazanmaya yeni başlayan memurlar vs. bu araçları alıyor 1-2 yıl sonra satıp vag-ford vs grubuna geçmeyi planlıyor :D Toyota harici diğer markalar için kendi çevremden epey örnek verebilirim.

tarihinde Oğuzhan Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
19 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

40 yaşında Celica sahiplerine uygun modeller değiller demek.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
11 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

40 yaşında Celica sahiplerine uygun modeller değiller demek.

Hani marjinal bizdik 😛

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
18 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Su arac hatirlarsiniz.

Yok biliyorum da en son trafikte 7-8 sene oldu göreli :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...