İçeriğe Yönlendir

Şehir Bisikleti Tavsiye

Murat Ersel Çevik

Recommended Posts

Murat Ersel Çevik

Arkadaşlar şehir bisikleti almak istiyorum. Bütçe 2000 tl. Kron ve Bianchi baktım. Tavsiye ihtiyacım var. Vites fren ve kadro olarak. Kadro kesinlikle aliminyum olacak ama. 28 jant 24 ya da 27 vites düşünüyorum. T

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Satılıklarda bir ilanım var. İlgilenirseniz ihtiyaçlarınıza cevap verebilir nitelikte. 

Baktım, telefondan girdiğim için bulamadım galiba. Olmazsa Elazığ ‘a dönünce resim çekip atayım. 

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
6 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Satılıklarda bir ilanım var. İlgilenirseniz ihtiyaçlarınıza cevap verebilir nitelikte. 

Baktım, telefondan girdiğim için bulamadım galiba. Olmazsa Elazığ ‘a dönünce resim çekip atayım. 

Nedir bisiklet ne marka?

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
37 dakika önce, Sefa Çelik yazdı:

Bizde bisiklet kültürü yok. Bisiklet yollarımız ulaşım için değil göstermelik.

Bisikleti anaokulundan itibaren yaşam felsefesi yapmış ve şehirleri ona göre dizayn etmiş ülkelerin markasını tercih edin.

Aynen. Dünyanın en iyi yol bisikletçileri Fransa’dan çıkar çünkü en kaliteli asfalt bisiklet yolları Fransa’dadır. 

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

6 yıldır Sedona 301 kullanıyorum. 28” jant 19” kadro boyu ile. 18” alsam belki daha iyi olabilirdi ama bisiklet gerçekten çok çok iyi dayanıyor. Eskimedi.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
10 saat önce, Murat Ersel Çevik yazdı:

Nedir bisiklet ne marka?

Cube diye hatırlıyorum. Hocam zamanında iyi para vererek almıştı. Çok binmedi, lab ‘da park halinde duruyor. Elazığ ‘a geçince resim çekip atayım. 

Cube Attention modeline çok benziyor. Muhtemelen odur. 

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)
21 saat önce, Murat Ersel Çevik yazdı:

Arkadaşlar şehir bisikleti almak istiyorum. Bütçe 2000 tl. Kron ve Bianchi baktım. Tavsiye ihtiyacım var. Vites fren ve kadro olarak. Kadro kesinlikle aliminyum olacak ama. 28 jant 24 ya da 27 vites düşünüyorum. T

Hocam boyunuz kaç? Bacak boyunuz da önemli.

Bisiklet alırken kadro ölçüsünü doğru almazsanız sizi yoracaktır.

2000 tl bütçe ise bu döviz kuru ile kaliteli birşey almanıza engel olacaktır.

Ya ikinci el bir bisiklet bulacaksınız, (Giant, Sedona, Merida gibi) ya da orta segment bir ürün alacaksınız.

Bugün salcano olsun kron olsun bianchi olsun ortalama bir 27-30 vitesli trekking bisikleti 13-14 kg civarı.

hidrolik disk fren ne kadar ihtiyaç bunu kendi sürüş yapacağınız yere göre belirleyin.

Disk frenler donanımları gereği bir miktar ağırlık ekleyecektir bisiklete, ayrıca bakımı da biraz daha ağırdır V frene göre.

eğer bulunduğunuz yerlerde dik rampalar varsa ve siz de böyle yerlere gidecekseniz ön maşanın kitlenebilir olmasını tercih edin.

Sadace düz asfaltta kullanacaksanız, stabilize yollara girmeyecekseniz ön maşanın düz maşa olanalarını da tercih edebilirsiniz.

Amortisör,  pedal gücünüzden çalan bir sistemdir. Ne kadar çok amortisör, o kadar boşa giden pedal gücüdür.

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Decatlon un sattığı Btwin kalitesini nasıl bilmiyorum ancak mağaza içind epey bindim hoşuma gitmişti. Fiyatları fena değil.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Kemal Korkmaz

Şehir bisikleti almak istiyorum nasıl bir şey  alayım karar veremedim? Bütçe 2500 tl 

Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Kron rf 100 modeli aldım. 4 aydır kullanıyorum. Aracımı sattıktan sonra ise gidip geliyorum günde 12 km şu an için çok memnunum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Mosso Legarda, boyuna ve ayak uzunluğuna göre kadro seçmelisin, kendisi bizzat kadro üreticisi ve bildiğim kadarıyla birçok markaya fason kadro üretiyor. Kullandığı malzemeler kaliteli, tavsiye ederim. Komşum aldı sıfırını, 2400 e almıştı. 2024 modeli ve arka taşıma aparatı çamurluğu ön ve arka ışığı olan modeli. Tayvan menşeli. 

decatlondan bisiklet alınmaz bence tavsiye etmem, 

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Şehir içinde kullanacaksanı önde mutlaka amortisör olsun. Kilitlenebilir olursa daha iyi. Ben şehir içinde amortisörleri kilitleyince ön taraf ciddi titreme yapıyor. 

Baktığınız fiyatlardaki bisikletlerde Göbek ve vitesleren basit seviyede koyuluyor. Ama bozulunca göbek ve arka attırıcı geliştirilebilir olsun. Mesela benim bisiklet arka 8’li attırıcı var. Çoğu üst seviye atturıcı 7’li veya 6’lı. Benim dişliyi de değişmem gerek. 

Şehir bisikletleri 11,5kg’ı geçmemeli. Daha ağırı yoruyor. Hatta 11,5 bile yoruyor. 

frenler bence hidrolik olmalı. Ama ağırlık önemli, hafif olsun derseniz v fren de iş görüyor. V frenleri kötülemenin anlamı yok. Eskiden hidrolik fren yokken v frenlerle sürüyorduk. Sorun da yaşamıyorduk. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bisiklet uzmanları biraz “kulüp” psikolojisinde sanki. Eskiden yıllarca bisan delükse bindik. Bence iki teker olsun yeter.  Begendiğinizi alın.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mehmet Göktürk yazdı:

Bisiklet uzmanları biraz “kulüp” psikolojisinde sanki. Eskiden yıllarca bisan delükse bindik. Bence iki teker olsun yeter.  Begendiğinizi alın.

Bu işi profesyonel şekilde bir yaşam tarzı veya tutku olarak edinmediyseniz her türlü yeter.

Standart kullanıcı konforu+donanımı sever. Misal bisiklet satın alacaksınız gittiniz mağazaya test amaçlı denensin kullanıcı mekanik freni değil de; daha fazla ağırlığa sahip ve bakımı zor olan hidrolik fren sistemine sahip olanı tercih edecektir. Onun dışında lastik çapı, ruble niteliği ve 300 gr’lık ekstra ağırlık farkı bile profesyonel bisiklet kullanıcısı için çok çok önemlidir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Evet aynen bu. Çok profesyoneller konuşunca sade vatandaşı yanıltıyorlar. Otomobilde de böyle. Sanki sanırsın bianchi çöp. Yolda bırakır. ekonomik begendiğinizi alın bir an önce çevirmeye başlayın. dekatlonun avantajı sanırım parça aksesuar vs çok uyumlu. Ama ben yine de almazdım. Ben kronları begeniyorum ucuz segmentte. Her ne kadar profesyoneller "çöp" dese de.

https://www.kronbisiklet.com.tr

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Mehmet hocam merhaba. Dediklerinize katılıyorum. Ben de iki üç ay önce bisiklet arayışına girdim. Bütçem belli kullanım kriterlerim belli tavsiye veren arkadaşlarına hepsine tekrar teşekkür ediyorum ama sonuçta kararımı kendim verdim. Arkadaşlar o kadar güzel o kadar profesyonel bisikletler önerdiler ki bilmediğim çok şey olduğunu gördüm. Ama kendi ihtiyacımı en iyi kendim bildiğim için Kron xc 150 dağ bisikleti aldım. Şu anda bana yetiyor keyif alıyorum kullanmaktan. Ama dediğiniz gibi daha profesyonel arkadaşlar için çok kötü bir bisiklet olabilir benim bisikletim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Murat Gedik yazdı:

Mehmet hocam merhaba. Dediklerinize katılıyorum. Ben de iki üç ay önce bisiklet arayışına girdim. Bütçem belli kullanım kriterlerim belli tavsiye veren arkadaşlarına hepsine tekrar teşekkür ediyorum ama sonuçta kararımı kendim verdim. Arkadaşlar o kadar güzel o kadar profesyonel bisikletler önerdiler ki bilmediğim çok şey olduğunu gördüm. Ama kendi ihtiyacımı en iyi kendim bildiğim için Kron xc 150 dağ bisikleti aldım. Şu anda bana yetiyor keyif alıyorum kullanmaktan. Ama dediğiniz gibi daha profesyonel arkadaşlar için çok kötü bir bisiklet olabilir benim bisikletim. 

Evet neler var. Bazen görüyorum sağda solda bisiklet yahut profesyonel dükkana denk geldiğimde giriyorum aman allahım başka dünya.

Çocuğa ilk büyürken Trek almıştım gaza gelip. Çok güzeldi. Ne oldu birine hediye ettik sonra.  o da kaybetmiş...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Mehmet Göktürk yazdı:

Öyle deme hocam. 

Yanlış bisiklet alip da başlar başlamaz kenara atan,  "bisiklet işi iyi bişey değilmiş" diyen cok kisi tanıyorum. 

Otomobil gibi düşünmeyin bunu.  Motoru sizsiniz çünkü. Pedala bastiginizda bisiklet gitmezse baslamadan biter hevesiniz. 

Eskiden bisan kullaniyorduk diyorsunuz ama o bisikletle gittiginiz yol 300mt. 

Ben 150 km bisiklet sürüyorum,  dogru bisiklet olmazsa bu mesafeyi asla gidemem. 

İki farkli bisikletle 50 km yol yapin,  ne dedigimi anlayacaksınız. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kemal Korkmaz

Mosso Legarde 2024 Bisiklet aldım daha çok deneme fırsatı olmadı ama ilk izlenimlerim güzel...
f8475c112b4da3de201e5c6059d636dd.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...