İçeriğe Yönlendir

Şehir Bisikleti Tavsiye

Murat Ersel Çevik

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Öner Kurukuz yazdı:

Öyle deme hocam. 

Yanlış bisiklet alip da başlar başlamaz kenara atan,  "bisiklet işi iyi bişey değilmiş" diyen cok kisi tanıyorum. 

Otomobil gibi düşünmeyin bunu.  Motoru sizsiniz çünkü. Pedala bastiginizda bisiklet gitmezse baslamadan biter hevesiniz. 

Eskiden bisan kullaniyorduk diyorsunuz ama o bisikletle gittiginiz yol 300mt. 

Ben 150 km bisiklet sürüyorum,  dogru bisiklet olmazsa bu mesafeyi asla gidemem. 

İki farkli bisikletle 50 km yol yapin,  ne dedigimi anlayacaksınız. 

150 km bisikletle gitmem. 1-2 km dolaşıp gelirim genellikle.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

3 gün önce gittim Migros’tan ucuz birşey aldım 3 gündür 4-5 km biniyorum. Mersin’de rampa olmadığı için güzel güzel biniyorum. Amacım sadece azda olda spor yapmak.

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

150 km bisikletle gitmem. 1-2 km dolaşıp gelirim genellikle.

Bunun farkindayim. 

Zira bisiklet binen ve bunu spor olarak yapanlar asla sizin düşündüğünüz gibi "klup psikolojisi" diye düşünmezler. 

3-4 gunde bir sadece 1-2 km suren birisi icin bisiklet farketmez,  3 tekerli bisiklet bile isini görür. 

Biz tura çıktığımızda 50 km altı pek surmeyiz. İnişli çıkışlı yollar olur. 

Gittiğimiz bazi guzergahlarda 8 km aralıksız rampa ciktigimiz oluyor.  Bu nedenle bisikletler ve donanimlar arasindaki ince farki o zor anda anliyor insan. 

Ben ilk rampali yol turumda, arabaya geniş lastik takildiginda motorun ne kadar zorlandığını bizzat yaşadım  mesela. Bu nedenle kalin,  tırtıklı lastik kullanmiyorum. 

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Kemal Korkmaz yazdı:

Mosso Legarde 2024 Bisiklet aldım daha çok deneme fırsatı olmadı ama ilk izlenimlerim güzel...
f8475c112b4da3de201e5c6059d636dd.jpg

Hayırlı olsun Kemal bey. 

Legarda serisi iyidir. Mosso markasi zaten kalitedir o nedenle aklinizda birsey kalmasin. Tekerinize taş değmesin diyelim artik.... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Kemal Korkmaz yazdı:

Mosso Legarde 2024 Bisiklet aldım daha çok deneme fırsatı olmadı ama ilk izlenimlerim güzel...

Çok güzel bisiklet, bende 1724 modeli var, güle güle kullanın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
Öner Kurukuz yazdı:

Hayırlı olsun Kemal bey. 

Legarda serisi iyidir. Mosso markasi zaten kalitedir o nedenle aklinizda birsey kalmasin. Tekerinize taş değmesin diyelim artik.... 

Teşekkür ederim 

Mustafa Yanar yazdı:

Çok güzel bisiklet, bende 1724 modeli var, güle güle kullanın. 

Teşekkür ederim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

Yeni bisikletim dun aldim 2.el 1996 italya uretimi heryeri orjinal bianchi

xgMlmU.jpg
xgMt6H.jpg
xgMZi1.jpg
xgM8To.jpg
xgMMyA.jpg

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Barış AÇIL
Ilk linktekinin carraro markasından eşime aldım ama market işi vs olduğunda bende kullanıyorum. Sürüsü çok zevkli yormayan bir bisiklet. Ince lastik ve büyük jant olması nedeniyle çok çabuk suratlenip yormuyor.

Tek sıkıntımız sabit maşa olmasi nedeniyle yamalı asfaltta bilekleri ve dirsekleri fazla zorluyor.

Sizin gönderdiğiniz linkte kilitsiz amortisör var. Bu sizin için iyi ama eğer var ise kilitli amortisör olanlarına bakın. Düzgün yolda enerjinizi boşa harcamaz.

Vites kolu elcikten çevirmeli bunun yerine gidon a bağlı parmakla kullandığımız vites mekanizmaları daha rahat.

7 yerine 21 vites tercih edebilirsiniz.
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Mehmet Göktürk yazdı:

Hanımla benim bisikletlerin görüntü olarak aynıları. Alüminyum kadro. Onunki düz maşa benimki kilitli amortisörlü. Çok farkı yok. Sürüş zevkli, kolay. Ağır değil. 
Benimki sedona 301, onunki gomax coluer.

Benimki pahalı onunki ucuz. 
İkisi de yullara meydan okuyor ama pahalı olan daha sağlam.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Mehmet Göktürk yazdı:

Hocam denemeden alma, boy ve ayak iç uzunluğuna göre kadro almanı tavsiye ederim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ayak iç uzunluğu nedir? boyumuza göre kadro boyu standandart hesabı yok mu? 1.78?

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Yok hocam

Aynı boyda kiminin beli uzun olup bacakları kısa oluyor veya tam tersi

Ayak iç boyu bacağınızın kasıkla birleştiği yerden topuğunuzun bastığı noktaya kadar olan mesafe

Ayakta düz dururken ölçümü yapacaksiniz

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ben fikirler arasında gel git yaparken bir elektrikli bisiklet alıp dün bugün iade ettim çünkü arıza verdi arabadan iner inmez. zaten fatura da kesmemişlerdi. ücreti iade ettiler.

yuki yadea 805 modeli idi. Çok güzel yapmışlar görünüm ve özellikler ama bence montaj kalitesi sorunu vardı. 

her neyse normal katlanır hafif birşey alma düşüncesi ve bagajda yalnızken de taşıyablme fikri oluştu

şu hafif alet nasıl fikirler:

https://carrarobisiklet.com/katlanir-bisiklet/flexi-109-9v-v-20-2020/

1.35 lastik anlamsız mıdır?

11.5 kilo

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Kemal Korkmaz yazdı:

Kemal Bey nereden aldınız, piyasada bulamıyoruz bir türlü, 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
Ben fikirler arasında gel git yaparken bir elektrikli bisiklet alıp dün bugün iade ettim çünkü arıza verdi arabadan iner inmez. zaten fatura da kesmemişlerdi. ücreti iade ettiler.
yuki yadea 805 modeli idi. Çok güzel yapmışlar görünüm ve özellikler ama bence montaj kalitesi sorunu vardı. 

her neyse normal katlanır hafif birşey alma düşüncesi ve bagajda yalnızken de taşıyablme fikri oluştu

şu hafif alet nasıl fikirler:
https://carrarobisiklet.com/katlanir-bisiklet/flexi-109-9v-v-20-2020/

1.35 lastik anlamsız mıdır?
11.5 kilo
Mehmet hocam hiç kullanmadım. Cevremde de yok. Ama zamanında bi bisiklet forumuna takılıyordum o zaman bir furya başlamıştı katlanır bisiklet konusunda. Yılların bisiklet kullanicilari buna geçip çok memnun kalmışlardı. Özellikle büyük şehrin ortasinda yaşayıp bisikleti ile sürüşe uygun bir noktaya gitmeleri mümkün olmayanlar bunu aracının arkasına atıp keyiflerini sürüyorlardı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Biraz inceledim lastikler çok güzel ama fazla ince tekerler. Aslında çok iyi sürüş olmasına karşın taşlar ve kedi gözleri kaldırım kenarları nedeniyle sorunlu bizim ülkede.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Tek teker sürtünmeyi azaltır :) ama dik durdukça rüzgar direnci artar

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Güncel: 

Geçen gün bahsettiğim pejo şehir bisikletine bakmaya gittim. Bisiklet güzeldi. 28 jant. Ve fakat dedim kendi kendime spor vs için biryerlerde dolanacaksın arabanın üst taşıyıcısını evet kullanıyorum ama uzun mesafede kullanıyorum o taşıyıcıyı. Fikrim katlanır iyi birşey alayıma kaydı. SOnraki gün gittim Yuki yadea ebx 805 elektrikli  baktım begendim ve aldım. Özellikler harika. Yapılış ele geliş harika. Ve fakat o ne. eve geldim arabadan indirdim alet error 8 erro 5 veriyor. Muhtemel soketlerde bir sorun var. Aaa elektrik kesiyor. Satıcı da bunların pili ilk şarddan sonra dolamz ise getir değiştirelim bazıları sorunlu çıkıyor dedi. Neyse eve geldim karar verdim bir gün sonra geri verdim.

Bugün iki bisiklete bakmaya gittim birisi carraro flexy 109 9V   (ince yarış teker) ve diğeri de dahon d8 idi. ikisini de inceledim. Baktım dahon daha mantıklı geldi lastik patlaması korkusu yok. Kaliteli lastik ve yüksek hava basılabiliyor. Kendinden pompası sele borusu içinde. vs vs. Aldım gitti. Gelince denedim. Güzel. Son hızı yeterli. yokuş performansı yeterli. 8 vites. 

AĞırlık 11.5 kilo. Begendiğim renk idi. Biraz da indirim yaptılar o ne güzel. Bir de vites koruyucu taktim. İlerde keyfe keder elektrifikasyon yaparım gerekirse. basit olay.

Elektrikli bisiklet olarak şu an iki tane tavsiye edebiliyorum:  1- carrraro e-go  2- benelli city zero  (benim mevcut elektrikli bisikletin yeni adı). pil gövde içinde mantıklı gibi gelse de tamiri vesairesi bisiklete özel olması bence risk. 

Şu an aldığım bisiklet aşağıda. Oğlanla gezdik biraz. O tabi ben bir tur atana kadar elektrikli ile iki tur atıyor. 

WhatsApp Image 2020-10-01 at 16.53.20.jpeg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Güzel tercih olmuş hocam güle güle kullanın. Bende fırsat buldukça sahile iniyorum hem spor hemde sahil havası alıyoruz kızım ile ed56d79cfcef76bd2d00d2e3c3c53219.jpgcaf0bb9edd3eeb6e98db904893d7bef9.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

hayırlı olsun, bende btwin tilt740 la mutlu mesut dolaşıyorum, katlanır bisiklet çok zevkli alet vallahi, özelliklede şehir içinde....

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
Kemal Bey nereden aldınız, piyasada bulamıyoruz bir türlü, 

Ankara’da bir bayide tek kalmış almıştım
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...