İçeriğe Yönlendir

Opel Insignia 2009 1.6 Edition Nasıl Bir Araçtır?

Mehmet Delen

Recommended Posts

Mehmet Delen

Arkadaşlar opel insignia 2009 model 1.6 benzin, gaz ufak, tefek lokal boya var başka bişey yok hasar filan, 58,000 alınırmı acaba biraz pahalıma geldi. Yorumlara göre karar vereceğim, bir de edition en boşları mı oluyor acaba. İyigeceler. Bu arada kilometre 150,000 de

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Goz ucuyla muadillere bi baktim Fyati fazla geldi. Daha dusuk km ve bakimli olanlar var. Bu kasalarda da cosmo full olan.ama edition da bos degil. Bayagi bisey var yani.Biraz agir bir kasadir ve yakiti fazla.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Tatmin etsin yeter derseniz olur. 1.6 Astra yı bile bazen yorabiliyor Insignia için düşünemedim. Sahibinden ilanlarına bakınca fiyat ortalama gibi geldi banada. LPG takılabilir 1.6T ye göre daha stabil oluyor.

Yorum bağlantısı
Rifat Berber

Ben astralarda kullanılan 1.6 136ps dizel otomatik olanını kullanmıştım, o kasayı anca kaldırıyordu. Tek başıma olmama rağmen tatmin edici değildi, ki 5 kişi klima açık vs. düşünemiyorum. Kesinlikle test edilmeden alınmamalı.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
6 dakika önce, Rifat Berber yazdı:

Ben astralarda kullanılan 1.6 136ps dizel otomatik olanını kullanmıştım, o kasayı anca kaldırıyordu. Tek başıma olmama rağmen tatmin edici değildi, ki 5 kişi klima açık vs. düşünemiyorum. Kesinlikle test edilmeden alınmamalı.

Şanzımanla alakalı sanırım 1.6 136hp bildiğin uçak çünkü. Ben manuelini test etmiştim. 1.6 benzin-lpg kullanıcısıyım ona rağmen anca kaldırıyor kısmına katılmıyorum :)

Yorum bağlantısı
Rifat Berber
Bir saat önce, Metin Akbal yazdı:

Şanzımanla alakalı sanırım 1.6 136hp bildiğin uçak çünkü. Ben manuelini test etmiştim. 1.6 benzin-lpg kullanıcısıyım ona rağmen anca kaldırıyor kısmına katılmıyorum :)

Kesinlikle katılıyorum. Bizim filoda aynı motoru kullanan astraları da kullandım, çok iyi gidiyordu.  Fakat insignia kasası bildiğim kadarıyla 1.5tondan daha ağırdı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Delen

Banada pahalı geldi modeline bakarak sanki,ama araç hakkında hiç bir bilgim yok, sadece sahibinden kıyaslama yaptım, diğer eş değerleriyle 

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

1.6 litre 115 beygirlik motordan mı bahsediyoruz. Uçan motor bu mu. Bu motor zaten vasat 1.6 atmosferik performansı sergileyebilecek kapasitede bir motor iken 1400 kg lık astra da oldukça hantal kalıyor. 1600 kiloluk Insigniada da ne yapabileceği daha doğrusu ne yapamayacağı az çok belli. Test etmeden almayın. Yürüsün yeter derseniz o ayrı konu.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

İnsignia 1.6 115 hp dan bahsediyorsanız tek avantajı var oda lpg uyumu iyi olması.Onun dışında performans yoktur.Yakıtı 1.6 t 180 hp lık kadar yakar.Edition elegans değil ise sadece edition olan modeller tatmin etmez ortada tek satır ekran hatta manuel park freni vardır.Ama edition elegans lar gayet yeterli doluluğa sahiptir.

2.el de satış yönüne değinmiyorum araçtan soğutur.Ama sınıfının en iyi yol tutuşuna sahip araçlarındandır belkide en iyisidir.Tabi cosmo ve flexi sisteme sahipse en iyisidir diyebiliriz.

Ben 1 sene kadar 180 hp lık edition elegans kullandım.Sürüşünden çok keyif aldığım bir araçtı.Ben 115 hp lık modelini kesinlikle önermem 1.6 t ve alınabiliyorsa cosmo donanımlı tercih ederim.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
On 10.06.2019 at 10:33, Rifat Berber yazdı:

19 saat önce, Fatih Mehmet Uslu yazdı:

1.6 litre 115 beygirlik motordan mı bahsediyoruz. Uçan motor bu mu. Bu motor zaten vasat 1.6 atmosferik performansı sergileyebilecek kapasitede bir motor iken 1400 kg lık astra da oldukça hantal kalıyor. 1600 kiloluk Insigniada da ne yapabileceği daha doğrusu ne yapamayacağı az çok belli. Test etmeden almayın. Yürüsün yeter derseniz o ayrı konu.

On 10.06.2019 at 10:39, Metin Akbal yazdı:

1.6 136 hp CDTI için demişiz uçak diye :) 1.6 115 hp ise her atmosferik kadar gidiyor demiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Onur Erdoğdu
(düzenlendi)
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Ben astra h kullanıyorum 10 senedir.sıfır almıştım aracımı.halen kullanıyorum 2.aracım olarak.1250 kg ve 115 lik.çoğu 1.6 atmosferiği üzer.motoruna nazaran gayet seri ve atak bir motor.biraz hakkı yenmiş 👍

tarihinde Onur Erdoğdu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Onur Erdoğdu yazdı:

Ben astra h kullanıyorum 10 senedir.sıfır almıştım aracımı.halen kullanıyorum 2.aracım olarak.1250 kg ve 115 lik.çoğu 1.6 atmosferiği üzer.motoruna nazaran gayet seri ve atak bir motor.biraz hakkı yenmiş 👍

Astra h kasada belki idare ediyordur ancak benim yorumum astra j kasa ve aynı yıllarda üretilen insignialar in geçerliydi. Bu araçlar h kasadan çok daha ağırlar.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ben astra h kullanıyorum 10 senedir.sıfır almıştım aracımı.halen kullanıyorum 2.aracım olarak.1250 kg ve 115 lik.çoğu 1.6 atmosferiği üzer.motoruna nazaran gayet seri ve atak bir motor.biraz hakkı yenmiş [emoji106]
H kasa da üzebilir de J kasayı kullananlar üzülebilir [emoji16]

Ecotec motor erken devirlenip erken devirden düşüyor.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Dostlar, motor a16xer olabilir ama üstündeki ekipman çok farklı. Çift kütleli Volan ve m32 6 ileri şanzıman bulunmakta. Kullanımı çok ama çok farklı bir hale gelmiş. Cruze ile arasındaki tek benzerlik motorun sesi olacaktır. 50000 tl lik volant ve 6 kademe tamamen yeni teknoloji m32 şanzıman ileri tekonoloji ürünü parçalar.  1,6 astra motoru var deyip almamak bence büyük kayıpdır. Yanlış bir ön yargı. Param olsa alırım , lpg de yoksa tadından yenmez. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

Dostlar, motor a16xer olabilir ama üstündeki ekipman çok farklı. Çift kütleli Volan ve m32 6 ileri şanzıman bulunmakta. Kullanımı çok ama çok farklı bir hale gelmiş. Cruze ile arasındaki tek benzerlik motorun sesi olacaktır. 50000 tl lik volant ve 6 kademe tamamen yeni teknoloji m32 şanzıman ileri tekonoloji ürünü parçalar.  1,6 astra motoru var deyip almamak bence büyük kayıpdır. Yanlış bir ön yargı. Param olsa alırım , lpg de yoksa tadından yenmez. 

50 bin liralık volant mı? :vroom:

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Murat Sahın yazdı:

volantı ortaya koymuşlar etrafına araba yapmışlar heralde

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Sahın yazdı:

Ali Gök yazdı:

volantı ortaya koymuşlar etrafına araba yapmışlar heralde

Yahu anlayın işte 1 sıfır fazla atmışım.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Başlık yeni atılmış zannettim Tarihi görene kadar cennete düştüm sandım. Benim 2004 Vectra bile 85 şu an.Bu piyasa nasıl artmış arkadaş insan hayret ediyor

Ali Darbaz yazdı:

Kesinlikle. Opel'in bir şeyler denemek için atıp turnayı gözünden vurduğu şahane bi aşırı beslemeli ki bu araçla 300 sınırı deneyen Rus çok. 1.6 180 yapmasıda Opel D segmenti hantaldır yargısını kırmak olabilir ayrıca bence zamanında Saab'dan Vectra'da kullanmak için aldıkları Z20NET 2.0 Turbo motorundan ilham aldılar o motorlar hala o kadar yazılıma oynamaya rağmen 400 500 bine dayandılar tık demiyorlar. Yine de Hacim farkı var tabi. 1.4 - 1.6 gibi küçük aşırı beslemeli bloğa yazılım attıran birisinden asla araba almazdım.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağrı Alaf yazdı:

Başlık yeni atılmış zannettim Tarihi görene kadar cennete düştüm sandım. Benim 2004 Vectra bile 85 şu an.Bu piyasa nasıl artmış arkadaş insan hayret ediyor

Kesinlikle. Opel'in bir şeyler denemek için atıp turnayı gözünden vurduğu şahane bi aşırı beslemeli ki bu araçla 300 sınırı deneyen Rus çok. 1.6 180 yapmasıda Opel D segmenti hantaldır yargısını kırmak olabilir ayrıca bence zamanında Saab'dan Vectra'da kullanmak için aldıkları Z20NET 2.0 Turbo motorundan ilham aldılar o motorlar hala o kadar yazılıma oynamaya rağmen 400 500 bine dayandılar tık demiyorlar. Yine de Hacim farkı var tabi. 1.4 - 1.6 gibi küçük aşırı beslemeli bloğa yazılım attıran birisinden asla araba almazdım.

Yok yok anlamadın, İnsignia bildiğin atmosferin 115 beygir motor var olan modelden bahsettim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Bu arada zamanı geçmiş olmasına rağmen şahsi fikrim Insignia aldıktan sona 2014 Cosmo Flexride alırdım. Burada 2 tufa var. 1- Flexride bağımlık yapacak kadar güzel bir olay. 2- Arızası ocak söndürür hem servis hemde isim yapmış bir Amortisörcüye göstermek gerek. Temiz Flexride bulamazsam 2.0 CDTI 160 Beygir Dizel 4X4 alırdım. 4X4 algısı için bile alınır ki yine Ruslar çekici diye kullanıyorlar ActiveSelect paketleri

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bu arada zamanı geçmiş olmasına rağmen şahsi fikrim Insignia aldıktan sona 2014 Cosmo Flexride alırdım. Burada 2 tufa var. 1- Flexride bağımlık yapacak kadar güzel bir olay. 2- Arızası ocak söndürür hem servis hemde isim yapmış bir Amortisörcüye göstermek gerek. Temiz Flexride bulamazsam 2.0 CDTI 160 Beygir Dizel 4X4 alırdım. 4X4 algısı için bile alınır ki yine Ruslar çekici diye kullanıyorlar ActiveSelect paketleri
O amortisörün tamiri yok malesef :) Benim arka amortisör patladığı zaman tamir için adamlar flexiride mi diye sormuşlardı.
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Yok yok anlamadın, İnsignia bildiğin atmosferin 115 beygir motor var olan modelden bahsettim. 

Mesaj Atlamışım hakkın var abi 

Metin Akbal yazdı:

O amortisörün tamiri yok malesef :) Benim arka amortisör patladığı zaman tamir için adamlar flexiride mi diye sormuşlardı.

Bizim topraklardan bir teknoloji değil anlayan adamda az tamiri varsa da bizim buralarda yok abi. Servis bile Flexride Amortisör diye bir şey var mı bilmediğinden parça sorgulamayı Almanya üzerinden şase numarası ile yapıyor. Önlerin Tanesine Geçen hafta 5 bin küsür çekmişler. Toplam masrafı 11 bin gibi bir şey tutuyordu ama tabi diğer amortisörlere göre çok daha uzun ömürlü çukurlara pis yollarada girmemek biraz malı kıymetli olmak gerekiyor. 

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...