İçeriğe Yönlendir

Amortisör Hakkında Her Şey

Koray Demir

Recommended Posts

Togay Topcular

merhaba vito aracimin sag amortisoru lap lap diye ses yapiyordu ama rahatsizlik vermiyordu,eskimistir diye ,cift olarak onler icin yeni sachs amortisor taktirdim.bununla beraber zrot ve amortisor takoz bilyalarda degisti,simdi her cukurda saseyi titretecek kadar sert vuruyor,servise goturdum yavas kullandi ve kirko ile kaldirip bakti bir problem yok dedi,usta isi bilir diye eyvallah dedim,ama problem devam ediyor,neden kaynakli olabilir,inanin degistirmeden once araba yaylaniyordu ama bu kadar cukurlarda vs vurmuyordu,sadece yol tutusu vs cok duzeldi.konu hakkinda fikri olanlar yazarsa sevinirim

selamlar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Togay Topcular yazdı:

,cift olarak onler icin yeni sachs amortisor taktirdim.bununla beraber zrot ve amortisor takoz bilyalarda degisti,simdi her cukurda saseyi titretecek kadar sert vuruyor

sachs artık burada üretiliyor, itahlat yok , ve bayağı sertler, zamanla yumuşar diye umulabilir.

Yorum bağlantısı
Togay Topcular
Çağlar Bayur yazdı:

sachs artık burada üretiliyor, itahlat yok , ve bayağı sertler, zamanla yumuşar diye umulabilir.

ustaya sordum,dedi olurmu sachs bu ingilizce yaziyor ustunde,yabanci menseili dedi,yani eski ustundeki fabrikasyon amortisor cok iyiydi,ses vs yapmiyordu,simdi vuruntu yaptiginda on konsol cat cut etmeye basladi,dokuluyor gibi ses yapiyor,orjinali gibi olsun diye sachs almistim,bide zor bulduk,bilseydim monroe alirdim daha ucuz hemde,yenj takilanda bir problem yoktur degilmi? ne gibi yol izlemem lazim?

tesekkur ederim

Y1GT.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ithal sachs etiketi parlak masmavidir, aypon da çinde üreriliyor ama kutusu ingilizce... şu anda amortisör ithal edebilmek zor

Yorum bağlantısı
Togay Topcular
Çağlar Bayur yazdı:

ithal sachs etiketi parlak masmavidir, aypon da çinde üreriliyor ama kutusu ingilizce... şu anda amortisör ithal edebilmek zor

yani sahte olabilme ihtimali varmi? yoksa orjinal farkli mensei uretimmidir?

Yorum bağlantısı
Togay Topcular
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Montaj mali ile yedek parça arasında amortisör içine basılan gaz farklı diyordu bı arkadaşım.  Geri kalan malzeme aynı. Kendisi sachs da mühendis idi. Birde amortisör kodlarında farklı sertlikler vsr

https://aftermarket.zf.com/tr/tr/sachs/kataloglar/#/

bide boyle mavi olani var,avrupada satilanlar boyle mavi etiketli,beyazda gordum nette,bazilarinda made in germany yaziyor,bide burdaki arkadaslar turkiyede uretildigini soyleyenlerde oldu.acikcasi kafam karisti,elektronik urun olsa anlarim,is araba parcasi olunca anlamak zor

2131570751_w640_h640_amortizator-peredni

Yorum bağlantısı
Togay Topcular

zf sachs kocaeli de uretiyormus,kutularda made in turkey yaziyor,avrupada kullananlar yorumlarda yazmislar pek memnun degil gibi gozukuyorlar

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
zf sachs kocaeli de uretiyormus,kutularda made in turkey yaziyor,avrupada kullananlar yorumlarda yazmislar pek memnun degil gibi gozukuyorlar

GOSB içinde iki fabrikası var. Kiralık Forkliftlerimiz çalışıyor sahada
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Togay Topcular yazdı:

bide boyle mavi olani var,avrupada satilanlar boyle mavi etiketli,beyazda gordum nette,bazilarinda made in germany yaziyor,bide burdaki arkadaslar turkiyede uretildigini soyleyenlerde oldu.acikcasi kafam karisti,elektronik urun olsa anlarim,is araba parcasi olunca anlamak zor

2131570751_w640_h640_amortizator-peredni

Süper touring farkli seri olabilir. 

Mesela @Oğuzhan Çakır a Fiesta için amortisör aldık. Parçacıda iki farklı kodlu vardı. Aynı araç için üretim. Biri standart idi biri spor seri.

Yorum bağlantısı
Togay Topcular
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Mesela @Oğuzhan Çakır a Fiesta için amortisör aldık. Parçacıda iki farklı kodlu vardı. Aynı araç için üretim. Biri standart idi biri spor seri.

evet nette arastirdim,mavi olanlarda touring yaziyor,sport oluyormus

yerli olsunda orjinal olsun,belki zamanla duzelir diye umit ediyorum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

biri 4 kapı diğeri 2 kapı için olmasın? aynı şaseye mi 2 ayrı kod vardı? fiesta için mi  2 ayrı kod vardı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

biri 4 kapı diğeri 2 kapı için olmasın? aynı şaseye mi 2 ayrı kod vardı? fiesta için mi  2 ayrı kod vardı?

Aynı şase için. Esktra spor gibi . Kırmızı etiketli idi hatta o . Ama tek kalmış diye standart olanı aldık. Fiesta şaseni bulunca atarım buraya

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Aynı şase için. Esktra spor gibi . Kırmızı etiketli idi hatta o . Ama tek kalmış diye standart olanı aldık. Fiesta şaseni bulunca atarım buraya

2 kapının ki 20 mm kısa kurslu idi galiba.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

2 kapının ki 20 mm kısa kurslu idi galiba.

İki kapı değilde aslında onlarda kupa 1.4 fun ile 1.6 sport da aynı süspansiyon . 1.25 ile farklı. Zaten fun da 4 kapı sport diye geçiyor yanlış olmasın.

Ka ile aynı amortisör takanlar var. Orda işte yalan oluyor çoğu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur

heavy duty

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Zaten fun da 4 kapı sport

tango kırmızı ilk sahibinden bulunsa alınır

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

İlginç 1.25 e de veriyor onu ama parçacı farklı kodlu olanları satıyorlar çoğu yerde

Çağlar Bayur yazdı:

heavy duty

tango kırmızı ilk sahibinden bulunsa alınır

Kırmızı iyidir. Yada panter siyahi da iş görür

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...