İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Benzinli Depo Kaç Litre?

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk

Merhaba;

Aracım Ford Fiesta  2006 1.4 benzinli  comfort makyajsız kasa. 

aracım benzin ışığı yandığı zaman fullediğimde 35 litre alıyor. 45 litre olduğu söyleniyor ancak tedbiri elden bırakmamak adına ışık yandığında benzin bitene kadar hiç kullanmadım. kimi 43 kimi 45 litre diyor. bazılara araç kitapçığında 45 litre olduğunu belirtiyor. forumlarda vs. 45 teknik bilgisi paylaşılıyor. Gerçekten 45 litremi merak ettim. 

bilgileriniz için şimdiden teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Alpay Sumer yazdı:

2005 benzinlisi vardi bende 45 litre idi.

Işık yandığında kaç litre alıyordu ?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ümit Türk yazdı:

Guzel bir soru😊 Ama bende yarim depoya dustugunde dahi hemen fullemeliyim fikri oldugundan inanki hic bos depo doldurmadim.Ama tahminim 40-41 civari alir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Yeni yandığında 39 lt alıyor 2006 modelde
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

2003 mevcut benzin-lpg benzin ışık yandığında 34-35 lt almakta LPG tamamen  bittiğinde 34 tl alıyor. Benzini hiç tamamen bitirip denemedim denemek de istemem şahsen

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Yol bilgisayarına göre 80 km kaldığında ışık yanıyor ve o anda benzin alınırsa 30-31 litre alıyor. bugüne kadar hiç 33 litreden fazla yakıt aldığımı hatırlamıyorum. Işık erken yanıyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Levent Güzelkalp yazdı:
Ümit Türk yazdı:

Yeni yandığında 39 lt alıyor 2006 modelde

39 mu ?  benim araç çatlasa 36 aldı :) illa yoldamı kalmak lazım kaç litre aldığını görmek için :)

Yorum bağlantısı
Abdullah Hayırseven

Dizellerde 37-38 litreden fazla aldırabilmek çok zor.kırımızı ışık yaktıktan sonra tamamen bitmiyor ama yedek depoya geçiyor diye hatırlıyorum. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Fatih Saygın
(düzenlendi)

Benim araç da benzinli. Benzin ışığı şehirlerarası yolda yandı 60 km daha devam ettim. Sonrasında benzin aldım ve 34 L benzin aldı araç. 45 km kısmını ben de merak etmekteyim. Yola çıkmadan önce benzin yüzdesi 20 civarıydı (hatta yol bilgisayarında servis menüsünden de kontrol ettim. Tabi oradaki 100 üzerinden değil ben yüzdeye çevirdim ) ama çok çabuk düşmeye başladı gösterge. 45 L olması lazım diye biraz rahat kullandım ama sanki o kadar almıyor bence de. Anlayamadım.

En son benzin alırken de yol bilgisayarı 20 km menzil kaldığını söylüyor idi. Benzin göstergesi de 0'ın dibinde idi.

Ersen Tapan'ın yorumu benim araç ile bire bir örtüşüyor. Kaba bir hesap ile 30.5 L Yakıt harcayınca ışığı yaktığını söyleyebilirim. Ama 35 L ye çıkılırsa bence yolda kalma ihtimali yüksek.

tarihinde Fatih Saygın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

ilk başta hızlı düşer sonra daha yavaş, deponun formu dikdörtgen değil

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Fatih Saygın yazdı:

Benim araç da benzinli. Benzin ışığı şehirlerarası yolda yandı 60 km daha devam ettim. Sonrasında benzin aldım ve 34 L benzin aldı araç. 45 km kısmını ben de merak etmekteyim. Yola çıkmadan önce benzin yüzdesi 20 civarıydı (hatta yol bilgisayarında servis menüsünden de kontrol ettim. Tabi oradaki 100 üzerinden değil ben yüzdeye çevirdim ) ama çok çabuk düşmeye başladı gösterge. 45 L olması lazım diye biraz rahat kullandım ama sanki o kadar almıyor bence de. Anlayamadım.

En son benzin alırken de yol bilgisayarı 20 km menzil kaldığını söylüyor idi. Benzin göstergesi de 0'ın dibinde idi.

Ersen Tapan'ın yorumu benim araç ile bire bir örtüşüyor. Kaba bir hesap ile 30.5 L Yakıt harcayınca ışığı yaktığını söyleyebilirim. Ama 35 L ye çıkılırsa bence yolda kalma ihtimali yüksek.

Benim aracın ışığı yandığında hatta dip yapıyorum 35 litreden fazla almıyor denemek amaçlı sonuna kadar kullanıp yolda kalıp öyle yakıt alacağım bakalım kaç litre alacak.

Çağlar Bayur yazdı:

ilk başta hızlı düşer sonra daha yavaş, deponun formu dikdörtgen değil

Aynen öyle. İlk dişi 20 30 km civarında hemen düşüyor. Sonra dediğiniz gibi yavaş yavaş düşüyor 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Yukarıda belirttiğim gibi ışık yanınca veya ibre sona yaklaştığında 34-35 lt benzin alıyordu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...