İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Hangi Marka LPG Taktırmalıyım?

Tuncay Erdoğan

Recommended Posts

Tuncay Erdoğan

Merhaba arkadaşlar aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum hangi marka taktırmalıyım hangisi uyum sağlar bide yakın zamanda taktıran varmı fiyatları nerelerde geziyor aracım ford fiesta confort 2006 model 

Muğla veya Aydın da taktırmayı düşünüyorum bu civardaki arkadaşlarda yeni taktıran varsa bilgi alabilirmiyim şimdiden çok teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Tuncay Erdoğan
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

BRC ;) 

Bundan önce auris vardı onuda aldığımda yeni lpg taktırdım brc marka  arabam lpg ye geçince içeriye bildiğin traktör sesi gibi enjektör sesi geliyordu taktırdığım yere sordum ses normal dedi o yüzden brc takmayı açıkçası düşünmüyorum 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tuncay Erdoğan yazdı:

Bundan önce auris vardı onuda aldığımda yeni lpg taktırdım brc marka  arabam lpg ye geçince içeriye bildiğin traktör sesi gibi enjektör sesi geliyordu taktırdığım yere sordum ses normal dedi o yüzden brc takmayı açıkçası düşünmüyorum 

Brc turuncu enjektörler biraz sesli çalışır ama ekseriyetle sorunsuz ve uzun ömürlüdür ortalama 500.000 km.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ben iki jeep aracımda sırasıyla BRC ve Lovato kullanıp memnun kalmıştım. Ama takan yer ve ayarlar çok önemli.

Yorum bağlantısı
Tuncay Erdoğan
Koray Demir yazdı:

Brc turuncu enjektörler biraz sesli çalışır ama ekseriyetle sorunsuz ve uzun ömürlüdür ortalama 500.000 km.

Brc doğru iyi marka ama önceki aracımdan biliyorum çok sesli çalışıyor o sesde beni çok rahatsız ediyor brc nin sessiz çalışan bi  başka modeli yokmu

Cemal Demirezen yazdı:

Atiker gold serisini tavsiye ederim.

Uyum durumu nasıl motor arza lambasını yakıyormu bide enjektör sesi ne derecede

Yorum bağlantısı
Tuncay Erdoğan
Alpay Sumer yazdı:

Lovato guzeldir.

Benim araca uyum sağlarmı enjektör sesi çok çıkıyormu? 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

2005 fiestasina kendim bizzat sahsen obd 2 versiyonunu taktirdim. Mis gibiydi hemde.

Hemde prins teknomaxi sokturup taktirdim.😎

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tuncay Erdoğan yazdı:

Brc doğru iyi marka ama önceki aracımdan biliyorum çok sesli çalışıyor o sesde beni çok rahatsız ediyor brc nin sessiz çalışan bi  başka modeli yokmu

Kaput veya cam açık mı geziyoruz sürekli iyice yaklaşıp kulak kabartmadıkça ben hiç duymuyorum o sesi?

Yorum bağlantısı
Tuncay Erdoğan
Koray Demir yazdı:

Kaput veya cam açık mı geziyoruz sürekli iyice yaklaşıp kulak kabartmadıkça ben hiç duymuyorum o sesi?

Camlar kapalı  içeri girdiğimde duyuyorum enjektör sesini 

Alpay Sumer yazdı:

2005 fiestasina kendim bizzat sahsen obd 2 versiyonunu taktirdim. Mis gibiydi hemde.

Hemde prins teknomaxi sokturup taktirdim.😎

Bu obd 2 dediğiniz hangi marka acaba

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Tuncay Erdoğan yazdı:

Bu obd 2 dediğiniz hangi marka acaba

Lovatonun modeli.

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Atiker'in parçalarının çok dandik olduğunu duymuştum. BRC konusunda hala hem fikirim. BRC olmazsa Prins :) 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Koray Demir yazdı:

Koca 3700 cc motorun yanında bile geliyor sesi. Evet biraz sesli ancak mırıltısı keyif veriyor v6 motorda 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Benim aracım 2003 fiesta. Bende 2 sene önce taktırdım. 1 sene benzinli bindim baktım olacak gibi değil LPG taktırdım. Atiker microfast modeli. Sonrasında sürekli motor arıza lambası yandı. Ben firmayı uyarmıştım sürekli yakıyormuş diye kendileride birçok fiestaya taktıklarını fakat hiç şikayet olmadığını dile getirdiler. Yanarsa getiririm gold obd2 li takarsınız demiştim. Bu sebepten dolayı atiker gold obd2 taktırdım. O gün bugün çok şükür hiç bir problem yok maşallahı var 😃

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tuncay Erdoğan yazdı:

Benim araç içine enjektör sesi hiç gelmiyor cam açıp kafamı hafif çıkarttığım vakit hemen alıyorum sesi, dışarıdan ise rahatlıkla duyuyorum araç sabit haldeyken.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bu arada, şayet enjektör kütüğü kauçuk takoz ile sabitlenir ise kabin içine ses gelmez 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Bu arada  enjektör sabitlemesi özellikle bizimkilerde çok önemli bence. Atiker gold taktırırsanız romano enjektör kullanıyor yanlış bilmiyorsam uzunca bir enjektör buda kaputu kapatınca ona değerek ses yapıyordu. Baktım aşırı ses var kaput içine iz yapmış sert sünger koydum ses kesildi. Sonrasında ustaya geçen sene gittiğimde hortumları uzattırdım ve az daha aşağı çekerek değmeyi engellettim. Aklında olsun.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
Tuncay Erdoğan yazdı:

Uyum durumu nasıl motor arza lambasını yakıyormu bide enjektör sesi ne derecede

Zetec motorla uyumu gayet iyi 3 sene oldu taktıralı hiçbir sorun yaşamadım.Enjektör sesi abartılı değil daha önce Landi Renzo vardı onunla kıyaslama yaptığımda ses yok sayılır.

Yorum bağlantısı
Tuncay Erdoğan
Arif Aykın yazdı:

Bu arada  enjektör sabitlemesi özellikle bizimkilerde çok önemli bence. Atiker gold taktırırsanız romano enjektör kullanıyor yanlış bilmiyorsam uzunca bir enjektör buda kaputu kapatınca ona değerek ses yapıyordu. Baktım aşırı ses var kaput içine iz yapmış sert sünger koydum ses kesildi. Sonrasında ustaya geçen sene gittiğimde hortumları uzattırdım ve az daha aşağı çekerek değmeyi engellettim. Aklında olsun.

Eyvallah usta sağol bilgilerin için 

Arif Aykın yazdı:

Benim aracım 2003 fiesta. Bende 2 sene önce taktırdım. 1 sene benzinli bindim baktım olacak gibi değil LPG taktırdım. Atiker microfast modeli. Sonrasında sürekli motor arıza lambası yandı. Ben firmayı uyarmıştım sürekli yakıyormuş diye kendileride birçok fiestaya taktıklarını fakat hiç şikayet olmadığını dile getirdiler. Yanarsa getiririm gold obd2 li takarsınız demiştim. Bu sebepten dolayı atiker gold obd2 taktırdım. O gün bugün çok şükür hiç bir problem yok maşallahı var 😃

Bi arkadaşda atiker gold obd2 önerdi olmazsa bundan taktırayım geçen sene ne kqdara taktırdınız 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Tuncay Erdoğan yazdı:

Eyvallah usta sağol bilgilerin için 

Bi arkadaşda atiker gold obd2 önerdi olmazsa bundan taktırayım geçen sene ne kqdara taktırdınız 

2017 mart ayı gibi taktırmışım 1500 yanlış hatırlamıyorsam

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Tuncay bey iki aracımızda Focus ve Civic Atiker safefast o zaman ki en üst kit oydu kullandık. Toplamda ikisi de dahil 5 sene. Bakımdan bakıma servisine gittik, enjektör sesi kısmına gelirseniz dışarıdan kaputa yaklaşınca duyuyorduk içeriden ses yoktu. Ayrıca Muğla ve Aydın diyorsunuz, yetkili bayiilerinin çok olan markaları tercih etmeniz sizin için daha iyi olur gibi.

Ve şunu da belirtmekte fayda var kit markası elbette önemli ancak takan ustanın ustalık seviyesi de bence çok önemli.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...