İçeriğe Yönlendir

Chrysler Neon Alınır mı?

Ümit Kaan

Recommended Posts

Ümit Kaan

Mrb. 1996 model Chrysler Neon sport otomatik vites, araba alınır mı? Parça fiyatları nasıldır? Kronik sorunları var mı? Bu arabaları tanıyan arkadaşlarların fikir vermelerini rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bence alınır. parçalar rockauto.com dan bulunur. onların 2.0 litre olanlarına bakmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Dogan Arsiray yazdı:

bence alınır. parçalar rockauto.com dan bulunur. onların 2.0 litre olanlarına bakmak lazım.

Abi ben hangi parçaya baksam aşırı kargo fiyatı geliyor üzerine sen alırkende öylemi ?

alınmaz araba değil ama 2.0 olan crysler motorumu yoksa başka markanın motorumu ?

eğer crysler motoru ise parçası türkiyede çok olmayabilir

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Dogan Arsiray yazdı:

Rockauto'nun cazibesi pek kalmadı malesef. Anca burada bulamadığım parça için kullanırım onu. %18 gümrük vergisi + kargo parası ile bazı ürünler  buradan daha pahalıya geliyor şu aralar.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

o deönemin chryslerinde başka ne motoru olacakki?

ben rockautodan kolayca burada bulunmayan şeyleri alıyorum. rotil gibi mesela. ön far gibi mesela.

geçen gün de paketim geldi, moog marka burçlar aldım, yüzde 20 gümrük ödedim.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Dogan Arsiray yazdı:

o deönemin chryslerinde başka ne motoru olacakki?

ben rockautodan kolayca burada bulunmayan şeyleri alıyorum. rotil gibi mesela. ön far gibi mesela.

geçen gün de paketim geldi, moog marka burçlar aldım, yüzde 20 gümrük ödedim.

2.0 motor çok az sayıda vardır çoğu büyük hacim ya motorların ondan belki zordur diye düşündüm

misal burçlar türkiyeden daha mı ucuza geldi ? 

ben ordan sipariş vermek için baktığımda türkiyeden daha pahalı oluyor

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Gök yazdı:

2.0 motor çok az sayıda vardır çoğu büyük hacim ya motorların ondan belki zordur diye düşündüm

misal burçlar türkiyeden daha mı ucuza geldi ? 

ben ordan sipariş vermek için baktığımda türkiyeden daha pahalı oluyor

grand cherokee WK nın tabla burcu satılmıyor, üst rotili bile yok mesela. satılanlar daha pahalı yada aynı paraya gelse de, kalite olarak zayıf. ben herşeyi MOOG ve ACdelco aldım biriktirdim iki seferde. raybestos fren hortumları da getirttim. komple süspansiyon yapacağım bir fırsat olunca. zaten ön amoritsörleri yenilemiştim.

iki adette yedek farım var geçen sene almıştım. ne olur ne olmaz. deli para olmuş yan sanayisi bile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Dogan Arsiray yazdı:

grand cherokee WK nın tabla burcu satılmıyor, üst rotili bile yok mesela. satılanlar daha pahalı yada aynı paraya gelse de, kalite olarak zayıf. ben herşeyi MOOG ve ACdelco aldım biriktirdim iki seferde. raybestos fren hortumları da getirttim. komple süspansiyon yapacağım bir fırsat olunca. zaten ön amoritsörleri yenilemiştim.

iki adette yedek farım var geçen sene almıştım. ne olur ne olmaz. deli para olmuş yan sanayisi bile.

senden araba alınır...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Gök yazdı:

senden araba alınır...

aynını çok diyen var :)

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan
Evren Erakçora yazdı:

Zevk meselesi ama Amerikan olması dışında nesi cazip?

Motor 2.0, kaporta, motor, şanzıman sorunsuz diyor sahibi, ama bu arabayı hiç tanımıyorum, parçalar çok rahat ve uygun fiyatlı  olarak bulunmuyor, yorumlardan bu anlaşılıyor, peki kronik sorunları varmıdır? Kullanımı, konforu nasıl? Şanzımanı, motoru genel olarak sorunlumudur ?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ümit Kaan yazdı:

Motor 2.0, kaporta, motor, şanzıman sorunsuz diyor sahibi, ama bu arabayı hiç tanımıyorum, parçalar çok rahat ve uygun fiyatlı  olarak bulunmuyor, yorumlardan bu anlaşılıyor, peki kronik sorunları varmıdır? Kullanımı, konforu nasıl? Şanzımanı, motoru genel olarak sorunlumudur ?

eski teknoloji çok yakar. otomatik şanzımanın sorun çıkartacağını sanmam. hyundai accent gibi konforu olur diyelim. parçacıları arayıp parçalarının mevcudiyetini bir sorgulayın derim.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

gözümle canlı 1 tane bile görmedim. ne kadar bulunur parçası bilemiyorum.  

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Rifat Berber

Aracı dayanamadım gittim gördüm dün gece.  Büyükler gece araba görülmez derler ama o bile yetti. Aracı toplamak için çok fazla zaman,nakit ve usta gerekiyor. İçi özellikle göğüs kısmı komple değişecek, klima ve kalorifer bozuk, farlar iç sırları döküldüğü için hiç göstermiyor, arka stoplar kırık, aracı lpg ye alınca titreyip stop edecek seviyeye geliyor. Parça fiyatlarına bakıp arabayı toplamak istediğinizde en az 10-12 gibi rakam gerekiyor. Özetle benim gözüm yemedi almaya. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...