İçeriğe Yönlendir

Balıkesir Tatili

Öner Kurukuz

Recommended Posts

Öner Kurukuz

Merhaba arkadaşlar.

Temmuz bitimi tatil için Balıkesir'e gitmek istiyorum.

Eydek ve Ayvalık arasında kararsız kaldım.

Erdek ve civarları Marmara Denizi, Ayvalık, Edremit vs. Ege denizi.

Geçen sene Fethiye'ye gittim, Ege çok güzeldi.

Ailece gideceğim için disco-bar lazım değil, sakin huzurlu bir tatil yapmak istiyorum.

Nereyi tavsiye edersiniz, tavsiye edeceğiniz otel var mı?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Öner Kurukuz yazdı:

Merhaba arkadaşlar.

Ailece gideceğim için disco-bar lazım değil, sakin huzurlu bir tatil yapmak istiyorum.

Assos park oteli bir araştırın.. :)

Yorum bağlantısı
Rifat Berber

Erdeğin en sonunda Ormanlı isminde bir köy keşfetmiştim yıllar önce. Sessiz sakin sadece birkaç pansiyonun olduğu bir köy. Eğlence mekanı olarak 2 tane köy kahvesi var :)  Ama huzurlu bir tatil için gereken herşey var. Google da görsellerde aratırsanız göreceksiniz çok güzel denize sahip bir sahili var.Fiyatlarda uygun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Erdek: sakin , güzel fakat denizi Ege denizi tadını vermez.
Sarımsaklı: müthiş kumsalı var, fakat kalabalık
Altınoluk: hava, iklim ve deniz harika fakat o da kalabalık.
Asos : sakin ve güzel deniz, Asos antik kent büyüleyici.

Yorum bağlantısı
Özgür Güzen
Öner Kurukuz yazdı:

Merhaba arkadaşlar.

Yaklaşık 30 senedir Ayvalık'a giderim. Vazgeçemediğim yerdir kendileri. Ayvalık da ve  o bölgedeki diğer yerlerden (Edremit-Erdek-Akçay) en güzeli, deniz ve kum açısından Sarımsaklı'dır. Otel sayısı da yeterlidir. Sarımsaklı da Grand Temizel 5 yıldızlı tek oteldir. Temizel Otelin bulunduğu konum daha sakin ve güzeldir.  4 yıldız, 3 yıldız, Apart, Pansiyon tarzında da yerler bolca bulunur. Akşamları da ailecek çıkıp dolaşabilir, yürüyüş yapabilir, alışveriş yapabileceğiniz yerler de bulunduğundan dolayı sıkılcağınızı zannetmiyorum. Aklınıza takılan konular var ise o bölgeleri iyi bilen biri olarak yardımcı olmaya çalışırım. Şimdiden iyi tatiller. 

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Altınoluk der kaçarım. Orada Santana otel var. Aile işletmesi. Müşteri memnuniyeti sıralamasında 100 üzerinden 98 alır. Bu sene kısmetse tekrar gideceğim. Otelde kalırken de turlara katılırım Bozcaada Kazdağları Ayvalık turlarla gezerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Altınoluk der kaçarım. Orada Santana otel var. Aile işletmesi. Müşteri memnuniyeti sıralamasında 100 üzerinden 98 alır. Bu sene kısmetse tekrar gideceğim. Otelde kalırken de turlara katılırım Bozcaada Kazdağları Ayvalık turlarla gezerim.
Ben de Altınoluk aşığıyım.[emoji3]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Arkadaşlar cevaplar için çok teşekkür ediyorum.

Otel temizel gerçekten güzel yorumlar almış, ancak oda durumu müsait değil.

Oğlum 14 yaşında olduğu için onu yetişkin sayıyorlar, 3 yetişkin 1 çocuk olunca otellerin çoğu 2 oda teklif ediyor.

Bu da fiyatı ikiye katlıyor haliyle.

Ayrıca çocuklar ısrarla havuzlu yer isteyince bir çok yeri elemek zorunda kalıyorum.

Ayvalıkta Mulka Otel buldum, havuzlu ve özel plajı olan, yarım pansiyon. sabah ve akşam yemeği.

Elisa otel var, yine yarım pansiyonlu ve havuzlu.

Edremitte Maxuite house otel buldum.

çok iyi ama havuzu yok :(

Biraz da Altınoluk taraflarından otel bakayım, ne çıkacak...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Mis gibi deniz varken bu çocuklar niye havuza girmek isterler.

Yorum bağlantısı
Özgür Güzen
Evren Erakçora yazdı:

Mis gibi deniz varken bu çocuklar niye havuza girmek isterler.

Onu bende anlamış değilim. Deniz olan yerde havuza ayağımı bile sokmam. Hadi çocukları anlarım aqua park falan için isteyebilir de yetişkinlerde tercih ediyor şaşırıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Sarımsaklı'nın ters yönünde Badavut vardır.Nispeten daha sakindir.Emreli diye bir otel var odalar 1+1 4 kişi kalmaya uygun.Denize 1 dakika,idare eder bir havuzu da var.Ücreti yarım pansiyondur.

Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ
Öner Kurukuz yazdı:

Arkadaşlar cevaplar için çok teşekkür ediyorum.

Otel temizel gerçekten güzel yorumlar almış, ancak oda durumu müsait değil.

Oğlum 14 yaşında olduğu için onu yetişkin sayıyorlar, 3 yetişkin 1 çocuk olunca otellerin çoğu 2 oda teklif ediyor.

Bu da fiyatı ikiye katlıyor haliyle.

Ayrıca çocuklar ısrarla havuzlu yer isteyince bir çok yeri elemek zorunda kalıyorum.

Ayvalıkta Mulka Otel buldum, havuzlu ve özel plajı olan, yarım pansiyon. sabah ve akşam yemeği.

Elisa otel var, yine yarım pansiyonlu ve havuzlu.

Edremitte Maxuite house otel buldum.

çok iyi ama havuzu yok :(

Biraz da Altınoluk taraflarından otel bakayım, ne çıkacak...

Ayvalık'ta Washington diye bi otelin reklamı geliyor hep bana. Her şey dahil konspetli, havuzlu kaydıraklı falan. Gitmiş değilim bu arada seçenek olsun diye yazdım. 

Ama şunu da belirtmek lazım, Edremit körfezinde su genelde soğuktur. Genelde diyorum çünkü bazen inanılmaz güzel sakin ve sıcak oluyor. Yıllardır hangi havada öyle güzel oluyor diye araştırıyorum, bulamadım. Sanki sıcak su akıntısı gelmiş gibi deniz bir anda sıcacık oluveriyor, sonra 2 gün poyraz yapıyor yine demir gibi. Eğer tarihi ayarlama şansınız sizin elinizdeyse mümkün olduğunca az rüzgarlı günlere denk getirmeye çalışın derim ben. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Temmuz 15 ile Ağustos 15 tarihleri arası genelde iyi oluyor, hafif soğuk deniz iyi gelir:)

Akçay

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Evren Erakçora yazdı:

Temmuz 15 ile Ağustos 15 tarihleri arası genelde iyi oluyor, hafif soğuk deniz iyi gelir:)

Akçay

bölgenin en kötü yeri bence, heleki yazın o kalabalıkta, direk pas geçiyorum tabii kavşağından takılmadan geçebilir o kadar arabanın arasında sinir krizi geçirmezsem, Akçay bana kışın güzel :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Altınoluk. +1
Tam 34 senedir geliyorum çocukluğumdan beri. Görmezsem işim rast gitmez...[emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...