İçeriğe Yönlendir

2005 C4 Hız Sabitleyici Sorunu

Uğur Orşen

Recommended Posts

Uğur Orşen

Arkadaşlar dün aracımla yolda giderken 5. viteste 90 km ile giderken hız sabitleyiciyi açtım 3-4 dk sıkıntı yoktu bir anda sabitleyici kapandı tekrar sabitledim 2 dk sonra tekrar off duruma geçti bende sabitleyiciyi kapattım sorun nedir bilen varmı acaba

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

90 dan başka hız ve devir aralıklarına sabitleyin sorun var mı bakın. Sensörlerden biri sinyal vermiyor yada hatalı bilgi veriyor muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Fren müşürü hatası olabilir. Citroende genellikle hız sabitleyici hatası müşürle alakalı oluyordu.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Fatih Karaçiçek
Uğur Orşen yazdı:

Arkadaşlar dün aracımla yolda giderken 5. viteste 90 km ile giderken hız sabitleyiciyi açtım 3-4 dk sıkıntı yoktu bir anda sabitleyici kapandı tekrar sabitledim 2 dk sonra tekrar off duruma geçti bende sabitleyiciyi kapattım sorun nedir bilen varmı acaba

Merhaba , 

Bahsettiğiniz arıza , çok önceleri benim de başıma gelmişti.

Bir arkadaş bana ,  Fren pedalının ve debriyaj pedalının altında bir sensör var.  Ayakkabının altından , çamur , su damlaması ya da araç yıkandıktan sonra paspasın biraz sulu olmasından yada vb. sebeplerden bu sönsör yada sensörlerde "OKSİTLENME" meydana gelebiliyor.  

Ben bu durumu gidip ustama anlattım. O da o sensörü çıkartıp , önce oksit kalemi ile temizledi , hafif de zımpara yaptı. Sorun ortadan kaltı.   Birdaha aynı arızayı yapmadı.

Benim başıma gelen bu durum , parça değiştirmeden çözülmüştü. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...