Emrah Altun

Bir Garip LPG Sıkıntısı

Recommended Posts

Emrah Altun

sorun halledildi arkadaşlar. LPG'nin boşuna günahını almışız :) Enjektörler birazcık tıkanmış. Şaşmaz'da işinin ehli bir usta buldum. Özel cihazlar ve yurtdışından getirttiği özel solüsyonlar ile bakım yaptırdım. Önce ultrasonik temizleme makinesinde enjektörleri temizledi sonra ölçüm ve kalibrasyonlarını yaptı. Araba resmen bırak abi gideyim diyor şimdi :) 

• Beğen 7

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Ozyurek

Benzin enjektörleri mi. ?
Neden tıkanmış ?

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Metin Akbal
Mehmet Ozyurek yazdı:

Benzin enjektörleri mi. ?
Neden tıkanmış ?

Katkili lpg diyorum ben. Yok mu artiran?

Gecmis olsun.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Katkili lpg diyorum ben. Yok mu artiran?

Gecmis olsun.

Hangisi katkılı ki? Ya da hangisi katkısız? 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Metin Akbal
Aygaz Mogaz belki Ipragaz (Ipragaz dan emin degilim ama Koc grubu sonucta). Bunlardan hayatta almam. Aygaz aldigim 2 seferin bir keresinde enjektor tamire gitti, digerinde de enjektor degisti.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Aygaz Mogaz belki Ipragaz (Ipragaz dan emin degilim ama Koc grubu sonucta). Bunlardan hayatta almam. Aygaz aldigim 2 seferin bir keresinde enjektor tamire gitti, digerinde de enjektor degisti.

İpragaz farklı değil mi? Go istasyonlarında satılıyor ve kaliteli bir gaz. İstanbulda çok bulamıyorum. 

Ben normalde bp’den alıyorum. 15 bin filtre değişiminde filtre tertemiz çıktı. Sadece uzun yolda ucuz bulduğum büyük zincirlerden alıyorum. Şimdiye kadar problem yaşamadım. Aygaz’ın uzun zaman önce katkı koymayı bıraktığını söylüyor insanlar. 

Eskiden aygaz, reklamlarda katkılı otogaz reklamı yapardı. Artık o ibareyi kullanmıyor mesela. 

Aygaz’dan da işim düşmedikçe almam. Eskiden tüpgaz kullanırken an az ömürlü olanı aygaz’dı. İpragaz ve totalgaz’ı tek geçerim bu konuda. Gerçi total artık milangaz satıyor. Eskiden cezayir gazı satardı. 

Metin Akbal yazdı:
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bir de katkılı gaz aracın kendi enjektörleriyle işi olmamasına rağmen tıkar mı? Öyle tıkarsa başka yerlerde de büyük sıkıntı yani. Bunun supap yüzeyleri, sapı var. Isı aktarımı var. Sensörleri var. Katalizörü var vs. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki