İçeriğe Yönlendir

Opak Renk Araca Hızlı Cila Tavsiyesi

Ozer Oz

Recommended Posts

0KM Araç aldım, rengi opak beyaz ancak aracın rengi mat yahut soluk durmuyor, baya canlı bir beyaz. Merakım ise ben aracın boyasının dış etmenlerden ( yağmur, güneş ışığı, kuş pisliği ) gibi etkilerini azaltmak için yıkama sonraları hızlı cila yapayım diyorum, sprey türünde olanlardan, sıkıp bezle siliyorsun arac kurular gibi, ancak kullanım kitapçığında, mat renkli parçalara cila yapılmamalı boya zarar görebilir diyor ?

Hızlı cila opak beyaz renge ne gibi bir zarar verebilir merak ettim doğrusu.

Aracımın rengi ve parlaklığı video'da görünen araç ile aynı şuan bu şekilde parlak duruyor fabrika çıkış,

Yorum bağlantısı

Ucuz cilalar yada waxlar kalıcı olmuyor.

Eğer kalıcı olsun gerçekten koruduguna emın olayım dersenız biraz pahalı ürünlere yönelmek gerekiyor.

Benim şan kullandığım Autoglym HD wax diye bir ürün pahalı ama yaklasık 4 ayda bır uygulamak yeterlı oluyor ve minimum 25 kez kullanılır dıyebılırım. Yanı aslında cokta ucuk rakamlara gelmiyor cunku kullanım suresı cok uzun. Daha oncede Soft99 Fusso Coat kullanmıstım oda ıyıdır.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

https://www.farecla.com/

bu marka kendini son 2 senede aştı. tavsiye ederim. çok pahalı da değil popüler şeyler gibi.

Yorum bağlantısı
Dogan Arsiray yazdı:

https://www.farecla.com/

bu marka kendini son 2 senede aştı. tavsiye ederim. çok pahalı da değil popüler şeyler gibi.

Ürün tr de yok gördüğüm kadarıyla

Mert ER yazdı:

Ucuz cilalar yada waxlar kalıcı olmuyor.

Eğer kalıcı olsun gerçekten koruduguna emın olayım dersenız biraz pahalı ürünlere yönelmek gerekiyor.

Benim şan kullandığım Autoglym HD wax diye bir ürün pahalı ama yaklasık 4 ayda bır uygulamak yeterlı oluyor ve minimum 25 kez kullanılır dıyebılırım. Yanı aslında cokta ucuk rakamlara gelmiyor cunku kullanım suresı cok uzun. Daha oncede Soft99 Fusso Coat kullanmıstım oda ıyıdır.

Amacım polisaj mak. Kullanmadan basit yıkama sonrası cila kullnarak kuş pisliğinin bir miktar daha boyaya az zarar vermesini sağlamak birde güneş soldurmasını azaltmak arac devamlı güneşte şimdilik kapalı yer bulana kadar

Yorum bağlantısı

Aynen o kadar pratik bir urun aranıyorsa en tercıh edılebılırı sonax bsd derım bende

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Hemen gidip boya koruma yaptır.

Hiç bir şey yapmadan tek başına hızlı cila koruma sağlamaz sadece daha geç kirlenmesini sağlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Aracınızı sıfır almışsınız  ve boyayı korumak istiyorsunuz ben olsam (eğer imkanınız varsa tabi) aracı "Detailing Dükkanı"na teslim ederim. Onlar gerekli tüm işlemleri yaptıktan sonra komple şeffat film ile kaplatırım. Kafam rahat eder.

Siz yine yapmak isterseniz belirli periyotlarda yine cila uygulaması yaparsınız filmin üzerinden.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ozer Oz yazdı:

Ürün tr de yok gördüğüm kadarıyla

Amacım polisaj mak. Kullanmadan basit yıkama sonrası cila kullnarak kuş pisliğinin bir miktar daha boyaya az zarar vermesini sağlamak birde güneş soldurmasını azaltmak arac devamlı güneşte şimdilik kapalı yer bulana kadar

olmaz olurmu? sanayideki boyacıdan alıyorum ben. hatta n11 de bile görmüştüm bir ara.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

sonax npt çekin uzun süre (aylar) korusun, hızlı cila gibi kullnırsınız bunu, size yıllarca yetecektir ayrıca, hızlı cilanın üstüdür kendileri, her yıkamada değil ayda bir kulanın fazla bile gelir, galiba 6 ay dayanır gibi bir olayı vardı bunun...

sonax bsd yide alabilirsiniz, ben ikisinide kullanıyorum, hatta artık başka şey kullanmıyorum, npt yi 4 ayda bir bsd yi ise 2 yıkamada bir zevkine kullanıyorum...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan yazdı:

Aracınızı sıfır almışsınız  ve boyayı korumak istiyorsunuz ben olsam (eğer imkanınız varsa tabi) aracı "Detailing Dükkanı"na teslim ederim. Onlar gerekli tüm işlemleri yaptıktan sonra komple şeffat film ile kaplatırım. Kafam rahat eder.

Siz yine yapmak isterseniz belirli periyotlarda yine cila uygulaması yaparsınız filmin üzerinden.

Açıkcası öyle kaliteli film yapan yer yok  başka şehire girmem gerek, işlem düzgün olmazsa filmin altını  siyah sarı renge gelicek kadar yaktıgını bizzat gördüm boyayı yani  ama servis 3m için 1300 fiyat verdi film değil  boya koruma dediler hem başka şehirde hemde çok güvenemedim

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

filmi unutun, hele komple, vursanız yaptırmam, faydadan çok zararı vardır, taştanda korumaz bu arada, yapacağınız 2 şey var, ya parayıbasıp seramik kaplama yada kaliteli yerde kalteli boya koruma.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Ozer Oz yazdı:

Açıkcası öyle kaliteli film yapan yer yok  başka şehire girmem gerek, işlem düzgün olmazsa filmin altını  siyah sarı renge gelicek kadar yaktıgını bizzat gördüm boyayı yani  ama servis 3m için 1300 fiyat verdi film değil  boya koruma dediler hem başka şehirde hemde çok güvenemedim

Bu tarz işlemleri sakınha serviste yaptırmayın. Eğerki komple şeffaf kaplama maliyet için size sorun değilse ben tavsiye ederim hatta şiddetle tavsiye ederim. Çünkü ne seramik ne de diğer ürünler şeffaf koruma kadar koruyuculuk sağlayamaz. Ancak bu konuda kesinlikle ucuza kaçmamak gerek. Ucuz etin yahnisi hesabı olur. 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Bu tarz işlemleri sakınha serviste yaptırmayın. Eğerki komple şeffaf kaplama maliyet için size sorun değilse ben tavsiye ederim hatta şiddetle tavsiye ederim. Çünkü ne seramik ne de diğer ürünler şeffaf koruma kadar koruyuculuk sağlayamaz. Ancak bu konuda kesinlikle ucuza kaçmamak gerek. Ucuz etin yahnisi hesabı olur. 
Şeffaf kaplama 1 sene sonra boyayla bütünleşir araba cillop gibi olur , isteseler de sokemezler sonra
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Furkan Bakırel yazdı:
Mustafa Arıkan yazdı:

Şeffaf kaplama 1 sene sonra boyayla bütünleşir araba cillop gibi olur , isteseler de sokemezler sonra

Kaliteli folyoya hiç bişe olmuyor. Malzeme önemli.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

kendinizi zorlamayın arkadaşlar, koruma yaptırın yada düzenli amatör koruyucu şampuan vs. şeylerle aracınızı yıkayın yeter, 15 sene gider böyle merak etmeyin, film gereksiz, zaten taşada dayanmaz kimse aksini idaa etmesin, mermi gibi deler taş,  yok çok seviyorsanız yapın siz bilirsiniz, sonra vah demeyin....

yada über koruma, hemde über ucuz :D:tongue:

araba-ic-5.jpg

araba-ic.jpg

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

ben siyah aracım için Sonax hızlı cila kullanıyorum. Memnunum ama kesinlikle düzgün yapılmalı yoksa leke bırakır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Yeni folyolar artık çok daha iyi. Hem koruma olarak çok iyi hemde tekrar sökülebilirlik olarak çok iyi. Taş izleri karşı bir yere kadar koruma sağlar. Bu durum taşın büyüklüğü ve keskin hatlarına göre değişir ama sandığınızdan daha iyi koruma sağlıyor taşlara karşı. Hatta bazı modellerde arka çamurluk ağzında koruma folyosu olur ön lastikten fırlayan taşlar çamurluk ağzında iz yapmasın korusun diye. (Örn: Panamera)

Geri sökerkende orjinal boyası olan araçta hiç bir sorun olmuyor. Zaten sonradan boyanan parçalar için hiç bir kaplama firması sökümde garanti vermiyor çünkü %90 verniği alıyor. Orjinal boyaya bir şey olmuyor. 

Kaplama işi yapan firmaları takip ediyorum adamlar milyonluk araçları kaplatıyor. Önceden çok parlak değildi folyolar şimdi ultra parlak modelleri var. Araba seramik kaplama varmış gibi her daim parlıyor.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
(düzenlendi)
Furkan Bakırel yazdı:
Mustafa Arıkan yazdı:

Son derece yanlış bir bilgi. 

Kaplama isini hakkıyla yapan yerler var(Örn: Ankara icin söylüyorum Gmg Garage,Detailing Dukkani,Dby detailing).

Gercekten kaliteli bir kaplama yaptırırsanız boyaya hiçbir zarari yok aksine yararı var. Söylediğim yerlerin videolarını izleyin. 

Eğer verdiğim örnekler reklam teşkil ediyorsa silinebilir. 

Tabiki kalitenin fiyatı da farklı oluyor unutmamak lazım. 

tarihinde Alptuğ Özcan tarafından düzenlendi
İmla
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Turtle wax marka hızlı cila aldım ve aracı yıkadıktan uygulayıp denedim

açıkcası aracın yüzeyini kaygan bir hale getirdi parlaklığı yıkamanında etkisiyle güzelleştirdi  bunu her hafta düzenli yapsam yeterli olur sanırım , kaliteli film yaptıran yere gitsem tahmini 3,000 den aşağı fiyat alamam  ve başka şehire gitmem gerekicek işi gücü bırakıp . Aracın dışına düzgün yıkama yapıp  parktayken branda ile muhafaza edersem  sanırım idare edicektir .

Düzgün bir branda tavsiyesine açığım branda aracı çiziyor diyorlar ama emin değilim.

teşekkürler fikir için 

tarihinde Ozer Oz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ozer Oz yazdı:

Turtle wax marka hızlı cila aldım ve aracı yıkadıktan uygulayıp denedim

açıkcası aracın yüzeyini kaygan bir hale getirdi parlaklığı yıkamanında etkisiyle güzelleştirdi  bunu her hafta düzenli yapsam yeterli olur sanırım , kaliteli film yaptıran yere gitsem tahmini 3,000 den aşağı fiyat alamam  ve başka şehire gitmem gerekicek işi gücü bırakıp . Aracın dışına düzgün yıkama yapıp  parktayken branda ile muhafaza edersem  sanırım idare edicektir .

Düzgün bir branda tavsiyesine açığım branda aracı çiziyor diyorlar ama emin değilim.

teşekkürler fikir için 

Turtle wax güzel üründür bende tavsiye ederim, onun üstüne sonax renkli nano parlatıcı ve koruyucu cila kullanıyorum ben siyah olan için ancak beyaz araçlara olanı da var. Yumuşak bir sünger veya pamuk ile araca yuvarlak hareketlerle uygulayıp 4 5 dakika bekledikten sonra mikrofiber bez ile kuruyan kaplamayı silebilirsiniz yararını görürsünüz. 

Branda kimse tavsiye etmiyor aracın boyasının hava almasını kesmesi ısı gibi sebeplerden dolayı bende çok araştırdım vazgeçtim branda olayından.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...