İçeriğe Yönlendir

Ehliyet, Kimlik, SRC Belgesi Kaybında Ne Yapmalı?

Erkan Işık

Recommended Posts

Erkan Işık

İki gündür yana yana cüzdanı arıyorum bulamıyorum ,ne yapmak lazım 1 kaç gün daha saga sola bakayım mı yoksa hemen kayıp basvurusundamı bulunayım nerelere basvuru yapmam gerekir yenileri kaç günde hangi evraklar ıstenerek cıkar acaba 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tahmin ettiğiniz her yere baktınız ve bulamadıysanız kayıp başvurusu yapmanın vakti gelmiştir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Erkan Işık yazdı:

İki gündür yana yana cüzdanı arıyorum bulamıyorum ,ne yapmak lazım 1 kaç gün daha saga sola bakayım mı yoksa hemen kayıp basvurusundamı bulunayım nerelere basvuru yapmam gerekir yenileri kaç günde hangi evraklar ıstenerek cıkar acaba 

Ehliyet ve kimlik yeni miydi?

Src E-devletten görülüyor bildiğim kadarıyla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Arabanın koltuğunun altına baktın mı ?

Fatih Evcin yazdı:

Ehliyet ve kimlik yeni miydi?

Src E-devletten görülüyor bildiğim kadarıyla.

Sani Gerşon yazdı:

Tahmin ettiğiniz her yere baktınız ve bulamadıysanız kayıp başvurusu yapmanın vakti gelmiştir.

Dönüp dönüp bakıyorum hafta sonu bir daha bakacagım akşamda kameradan arabaya bakacagım , ehliyet kimlik eski idi malum degişim yapıldıgında ehliyet sürem 5 seneye düşüyor diye erteleme yapıyordum acab arabanın kapısını açık bırakdımda ordanaldılarmı veya düşürmüş olabılırmıyım diye birde kameraya bakayım ama hangi saat :(( bakcan of 

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Arabanın koltuğunun altına baktın mı ?

Herkesin başına geliyor demekki :)

Bende kaybettim sandım banka kartlarını iptal ettirdim. 2 gün sonra arabanın koltuğu altında çocuklar buldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
Erdoğan Temur yazdı:

Herkesin başına geliyor demekki :)

Bende kaybettim sandım banka kartlarını iptal ettirdim. 2 gün sonra arabanın koltuğu altında çocuklar buldu.

ah keşke cıksa erdogan bey yaş gittikçe cüzdana bile sahip cıkamaz oldum :((

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Herkesin başına geliyor demekki [emoji4]

Eski ise kayıp diyerek yenisine müracaat olacak bir iş de aradan çıkmış olur default_smile.png

İş yerinde Şoför arabanın anahtarını kaybettim dedi, servisten yeni istedik . 4 gün sonra özel aracından çıktı default_smile.png biraz daha beklemek lazım bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Fatih Evcin yazdı:

Eski ise kayıp diyerek yenisine müracaat olacak bir iş de aradan çıkmış olur :)
Şoför arabanın anahtarını kaybettim dedi, servisten yeni istedik . 4 gün sonra özel aracından çıktı :) biraz daha beklemek lazım bence

Kart yok du var ama çalışmaz işe yaramaz bir miktar para oda çok önemli degil sıkıntı ehliyet src nüfus kagıdı birde cocuukların güzel bir resmi:)) gitmesi a noktasından be noktasına gitmeye cekınıyorum

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Hepsi nüfus müdürlüğüne müracaatla çıkıyor.
Randevu alıp harc ödemelerini yaparak nüfus müdürlüğüne gideceksiniz.

Yanınızda fotokopilerini götürün.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

ehliyet ve kimlik nufus müdürlüğünden hemen alırlar işleme gönderirler posta ile

bolu sakindir tahminimce . ben tarsusta 15 dk da halletmiştim

src nasıl bilmiyorum

bende ruhsatı kaybettim sanırım bulamıyorum nerde

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
ehliyet ve kimlik nufus müdürlüğünden hemen alırlar işleme gönderirler posta ile

bolu sakindir tahminimce . ben tarsusta 15 dk da halletmiştim

src nasıl bilmiyorum

bende ruhsatı kaybettim sanırım bulamıyorum nerde
Src belgesi e devletten çıktı alınabiliyor.
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Sokakta bulunur karakola teslim edilirse sizi bulurlar. Birkaç gün daha beklemek de fayda var...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Erdoğan Temur yazdı:

Hepsi nüfus müdürlüğüne müracaatla çıkıyor.
Randevu alıp harc ödemelerini yaparak nüfus müdürlüğüne gideceksiniz.

Yanınızda fotokopilerini götürün.

5x6 cm ölçüsünde 1 adet foto şart başkası olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Dogan Arsiray yazdı:

5x6 cm ölçüsünde 1 adet foto şart başkası olmuyor.

Ehliyet fotoğrafı çekilir :)  yazısına denk gelinmiştir  fotoğrafçılarda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Biometrik resimler onlar. Kimlik ve ehliyete aynı resim kullanılır

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Biyometrik şart.
Ehliyet için de sağlık raporu isteyecekler muhtemelen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Biyometrik şart.
Ehliyet için de sağlık raporu isteyecekler muhtemelen.

Sağlık ocağı veriyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Serin

Birda önemli olan başvuruyu yapıp geçici sürücü belgesi almanız.
Araç kullanırken sıkıntı çıkmasın diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)

Ehliyet ve kimlik kartı için basvuru yapdım öncesınde saglık ocagından rapor aldım,  resim nüfus dairesine verecegim resimle aynı olmalı yani biometrik resim alo 199 veya nvi.gov tr den randevu alınıp halkbak atm sinden harçları yatırdım ehliyet ve sürücü belgesi 2016 öncesi oldugu için ve eski tip oldukları için kayıp vs ücreti alınmıyor ehliyet için 15 tl nufus cuzdanı ıcın 22.5 tl alındı halkbank atm den yatırılıyor nüfus dairesinde işlemler  20 dk kadar sürüp geçici ehliyet ve kimlik verildi  Not: kimlik kayıp oldugu için yanınızda 1 dereceden akraba eşiniz anneniz babanız şahit istiyorlar ve imza alıyorlar)

3d1f8b392678807857d33b3e34845ed6.jpgehliyetde olan  sınıflar bu şekilde ben şimdi tır kullaabilirmiyim ehliyetim uygunmu normalde ben c ve e almısdım ama kullanamassın demıslerdi sanki şimdi ehliyete. tır eklendi

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ehliyet ve kimlik kartı için basvuru yapdım öncesınde saglık ocagından rapor aldım,  resim nüfus dairesine verecegim resimle aynı olmalı yani biometrik resim alo 199 veya nvi.gov tr den randevu alınıp halkbak atm sinden harçları yatırdım ehliyet ve sürücü belgesi 2016 öncesi oldugu için ve eski tip oldukları için kayıp vs ücreti alınmıyor ehliyet için 15 tl nufus cuzdanı ıcın 22.5 tl alındı halkbank atm den yatırılıyor nüfus dairesinde işlemler  20 dk kadar sürüp geçici ehliyet ve kimlik verildi  Not: kimlik kayıp oldugu için yanınızda 1 dereceden akraba eşiniz anneniz babanız şahit istiyorlar ve imza alıyorlar)
3d1f8b392678807857d33b3e34845ed6.jpgehliyetde olan  sınıflar bu şekilde ben şimdi tır kullaabilirmiyim ehliyetim uygunmu normalde ben c ve e almısdım ama kullanamassın demıslerdi sanki şimdi ehliyete. tır eklendi

84a559159fca981e480ff7dd9bf5877e.jpg
Sanırım bu şekilde olmalı
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...