İçeriğe Yönlendir

Fiesta 1.5 TDCI Econetic Technology

Çağatay Kılınç

Recommended Posts

Çağatay Kılınç

Hayırlı günler...Aracımı sattıktan sonra yeni bir araç için arayışa başladım. Lpg den bıktığım için az yakan dizel bir araç düşündüm ki karşıma 2013 fiesta titanium 1.5 tdci çıktı. Yakıt tüketimi gerçekten de düşük gibi. Araç titanium ancak her titanium aynı da değilmiş. Hız sabitleme far ve yağmur sensörü vs yok opsiyonelmiş bunlar... Her neyse bu aracın yolda gidişi atikliği nasıldır? Önerir misiniz? Senenin %70 fazlasını şehir içi kullanırım. Kronik diye tabir edilen sıkıntıları var mıdır acaba?

Yorum bağlantısı
Tamer Akkan

2013 model var bende sıfır aldım. Az yakar çok kaçar, motoru çok zevk verir, yokuş vız gelir, atikliği 75 beygirin üzerinde. Gaza basmadan ayağınızı debriyajtan çekin kendi kendine yokuş tırmanır. Akıllı turbosu iyi iş görür, Fiestaların kronik sorunu direksiyonlarıdır tâbi çıkarsa. 

Yaşadığınız yer bol yokuşlu ise TitaniumX Güvenlik Paket alın. Hem ekstra hava yastıkları hem de yokuş kalkış desteğiniz olur. Düzlük çok ise titanium x ler işinizi  görür, tercih meselesi. Şu anda aktif  değil ama Fikir olması açısından benim konuya göz atabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

O motoru 75 bg olarak çıkaran Ford'u çok çok öpüyorum. Ayoptır gerçekten, alırsanız bi ufak gıdıklamak gerekir bence yazılım ile. Şahane olur.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Tüplü çok arabadan iyi gider hissettirir. Gerçekte 75hp kadar gider.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Hakan Gürsu yazdı:

O motoru 75 bg olarak çıkaran Ford'u çok çok öpüyorum. Ayoptır gerçekten, alırsanız bi ufak gıdıklamak gerekir bence yazılım ile. Şahane olur.

Ben de yadırgamadım değil aslında bunu ama bakalım yarın gidip bakacağım bi test sürüşü belli eder kendini.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

3 tane fiesta kullanan ve fiesta sever birisi olarak dizel araç arayışındayken sırf 75 yüzünden almadığım araçtır. 1.6 vergisi verip 92 hp kullanıyorum o bile bazen rahatsız adiyor beni.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Her yerde radar var, küçük arabaya yeter bence 75ps.tork yüksek zaten.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Amacım koltuğa yapışmak değil zaten. 1.6 focus 1 otomatik hantaldır aslında o bile idare ediyordu beni. Az yakması kâfi.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Şehir içi 10 numara şehirdısı tek eksisi 5 vites olması şehir içi kısa mesafe yakıt 2 km git gel 5,6 cıvarı otoban sürüşü en son kış ayında ölçüm yapmışdım 5.8 130 altına inmeden   direksiyon kutusu ve ön rotlar bozuk olabılır onları kontrol ettir veya 2000 tl bakımlar ıcın kafanda para ayır sonra  bilen birine baktır fren vs iyidir yolda sallama yan rüzgarlardan etkilenme yok tam şehir içi aracıdır 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Evet bugün fiestamızı aldık... 75 beygir ama araç açıkçası atik ve yolda gidişi çok hoşuma gitti.Bu kadarını beklemiyordum. Tabi lpg den sonra turbo dizel bir motor çok akıcı.  Şimdi birkaç gün içinde bakım ve triger işine girişeceğim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Çağatay Kılınç yazdı:

Evet bugün fiestamızı aldık... 75 beygir ama araç açıkçası atik ve yolda gidişi çok hoşuma gitti.Bu kadarını beklemiyordum. Tabi lpg den sonra turbo dizel bir motor çok akıcı.  Şimdi birkaç gün içinde bakım ve triger işine girişeceğim.

hayırlı olsun tüpten iyidir dizel :)

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Okay Kaygusuz yazdı:

hayırlı olsun tüpten iyidir dizel :)

Kesinlikle öyle:) teşekkür ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Çağatay Kılınç yazdı:

Hayırlı olsun arac kac km de  triger degişimi yapcaksın 

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Erkan Işık yazdı:

Hayırlı olsun arac kac km de  triger degişimi yapcaksın 

Teşekkürler...90k da erkan bey. Açıkçası kaç km de değişir emin değilim birkaç yerde farklı şeyler de okudum 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Çağatay Kılınç yazdı:

Teşekkürler...90k da erkan bey. Açıkçası kaç km de değişir emin değilim birkaç yerde farklı şeyler de okudum 

Ben 116 bınde degişdim durumu iyiydi kayısın vs nin  ama kafanıza takdı ısenız degişin 

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Erkan Işık yazdı:

Ben 116 bınde degişdim durumu iyiydi kayısın vs nin  ama kafanıza takdı ısenız degişin 

kayısta sıkıntı olmuyorda genelde gergide veya devirdaimde sıkıntılar oluyor.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Okay Kaygusuz yazdı:

kayısta sıkıntı olmuyorda genelde gergide veya devirdaimde sıkıntılar oluyor.

Devirdaimde sıkıntı hararetle belli eder sadece sanırım değil mı? Aslında araç hiç yıpranmamış motoru da aynı şekilde cidden çok temiz bi doktor kullanmış ama gözle görülmediği için kayış emin olamıyor insan.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Çağatay Kılınç yazdı:

Devirdaimde sıkıntı hararetle belli eder sadece sanırım değil mı? Aslında araç hiç yıpranmamış motoru da aynı şekilde cidden çok temiz bi doktor kullanmış ama gözle görülmediği için kayış emin olamıyor insan.

ses yapar su kacaklarıda oluyor. benim şöyle olmuştu arabayı almıstım hiç bakıma felan sokmamıstım 3. senesinde devirdaim kitlemişti triger sıyırmıstık ozaman topluca masraf yapmıştım :)

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Okay Kaygusuz yazdı:

ses yapar su kacaklarıda oluyor. benim şöyle olmuştu arabayı almıstım hiç bakıma felan sokmamıstım 3. senesinde devirdaim kitlemişti triger sıyırmıstık ozaman topluca masraf yapmıştım :)

Yetkili servise sordum 1500tl fiyat verdi triger v kayışı için,başka serviste 1000 dediler. İnternette orijinal triger ve bilyalarla 360a da var parça. Devirdaimle birlikte 500 dolaylarinda 

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Evren Erakçora yazdı:

1500 tl iyi fiyat

2.500 dolaylarinda idi fakat yaştan %35 indirim oldu... sizin öneriniz nedir yani araca e motoruna yabancıyım henüz. Parçaları alıp dışarıda değiştirmek sıkıntı olur mu? Serviste garantili mı olur ?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

1500 uygun geldi bana ben olsam orada yaptırırdım, garantili olur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...