İçeriğe Yönlendir

Cam Çizik Giderme İşlemi

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Erhan Doruk

Yılda bir kez ön cam hakkınız olması lazım. Kasko ile konuşun . Çizikler Görüşü engelliyor deyip belki değiştirirebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Erhan Doruk yazdı:

Yılda bir kez ön cam hakkınız olması lazım. Kasko ile konuşun . Çizikler Görüşü engelliyor deyip belki değiştirirebilirsiniz.

Değişmek kolay hocam. Ama cam değişmesi hep can sıkmaya gebe. Silikonu kötü olursa hava su girer. Bi de yeni camın odak yerleri de önemli görüş netliği için. Ben bunlardan çekinmiştim. Bi de cam rezistanslı olunca pahalı oluyor değişimi 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tırnak takılan çiziği gideremez hiçbiri. 4a academy’yi arayıp Ankara’da lisans verdiği yer var mı diye sorabilirsiniz. Direkt kendi bayisi yok zaten

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Değişmek kolay hocam. Ama cam değişmesi hep can sıkmaya gebe. Silikonu kötü olursa hava su girer. Bi de yeni camın odak yerleri de önemli görüş netliği için. Ben bunlardan çekinmiştim. Bi de cam rezistanslı olunca pahalı oluyor değişimi 

Erhan Doruk yazdı:

Kaskomda cam hakkım var fakat kaskoyla görüştüğümde malesef kırılması veya çatlaması lazım dediler. Orijinal parça hakkım var 7000 tlye kadar. Ancak bilemedim nasıl ilerlesem. Sanıyorsam benim aracın ön camı rezistanslı değil, sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mais Jannataliyev yazdı:

Kaskomda cam hakkım var fakat kaskoyla görüştüğümde malesef kırılması veya çatlaması lazım dediler. Orijinal parça hakkım var 7000 tlye kadar. Ancak bilemedim nasıl ilerlesem. Sanıyorsam benim aracın ön camı rezistanslı değil, sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

İyi bir yere yaptırın bari. Tek seferde silikonu iyi yapmalı. Cama hasar vermek zor değil :) 

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İyi bir yere yaptırın bari. Tek seferde silikonu iyi yapmalı. Cama hasar vermek zor değil :) 

Zaten dünden beri kafamda kırk tilki dolaşıyor:) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mais Jannataliyev yazdı:

Millet stres yüklü. Gönüllü de çok :) 

cam değişmeye sakin zamanda git hocam. Normal camda silikonu temiz yaparsa sıkını olmaz. Kılcal çizikler gece çok can sıkıyor. Benim camı gördünüz. Her milimi çizikti. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Millet stres yüklü. Gönüllü de çok :) 

cam değişmeye sakin zamanda git hocam. Normal camda silikonu temiz yaparsa sıkını olmaz. Kılcal çizikler gece çok can sıkıyor. Benim camı gördünüz. Her milimi çizikti. 

Yok yok millet yapmasın taş maş atar kaput maput zarar görür sonra al başına belayı))

Evet can sıkıcı bir durum o yüzden önceliğim biraz da olsa tamir ettirmek olmazsa değiştiricem bir yolunu bulup.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mais Jannataliyev yazdı:

O tilkiler uslu dursun :)

Camı kasıtlı kırmakla arabayı kasıtlı duvara vurmak veya uçurumdan yuvarlamak aynı şey :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

benim cheroke de çatlamıştı. üzerindeki orjinaldi orjinalinin epey uğraştılar getirtemediler. olimpia takıldı hiçde sorun olmadı gayet iyiydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Mais Jannataliyev yazdı:

İki yıl önce aracın çamı kırılmıştı. Sanayide Camcıya gittim, bi araç vardı, camcı elinde çekiçle cama vurdu, çatlattı sonra fotosunu çekip dosya açmıştı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)
Erhan Doruk yazdı:

İki yıl önce aracın çamı kırılmıştı. Sanayide Camcıya gittim, bi araç vardı, camcı elinde çekiçle cama vurdu, çatlattı sonra fotosunu çekip dosya açmıştı. 

Camı kasıtlı kırmakla arabayı kasıtlı duvara vurmak veya uçurumdan yuvarlamak aynı şey :)

Abi bence ikisi aynı değil😉 

@Köksal Yılmaz' ın önerdiği Detailing Dükkanına gittim fakat olumlu sonuç verceğini söylemedi. Çiziklere bişey yapamayız dedi. Değiştir kaskoyu zorla dedi.

Bu arada selamı var sana.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tırnak takılan çiziği gideremez hiçbiri. 4a academy’yi arayıp Ankara’da lisans verdiği yer var mı diye sorabilirsiniz. Direkt kendi bayisi yok zaten

Bir kaç yere daha sordum çizikleri pek bişey yapamayız dediler. Astarı yüzünü geçer dediler.

tarihinde Mais Jannataliyev tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mais Jannataliyev yazdı:

Bir kaç yere daha sordum çizikleri pek bişey yapamayız dediler. Astarı yüzünü geçer dediler.

Tırnağın takıldığı çiziklere kimse bir şey yapamıyor. Ama onun haricindeki çizikler siliniyor. Arkadaşın mazda 3’ü bu halden bu hale geldi

dcee7f9d-5ab1-4c82-a3c3-33163a2c0542.jpg

6691a1d3-7095-4100-a05f-6cb723b847b5.jpg

6acaa4fc-cf83-4edf-9ef8-eeec5bf64f8b.jpg

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tırnağın takıldığı çiziklere kimse bir şey yapamıyor. Ama onun haricindeki çizikler siliniyor. Arkadaşın mazda 3’ü bu halden bu hale geldi

Mazda forumdan inceledim ben bu konuyu.maşallah cam gibi olmuş😃.

Fakat bende silecek çiziklerinden çok bişeyle çizilmiş yamuk yumuk çizikler var tam ortada göz hizasında. Cam için pasta cila iş görmez görse bile sadece reçineler ve silecek izleri gider dedi. Bu çizikler kalır dedi. Anlaşılan kaskoya bastırmak lazım. Ne yapmamı önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mais Jannataliyev yazdı:

Mazda forumdan inceledim ben bu konuyu.maşallah cam gibi olmuş😃.

Fakat bende silecek çiziklerinden çok bişeyle çizilmiş yamuk yumuk çizikler var tam ortada göz hizasında. Cam için pasta cila iş görmez görse bile sadece reçineler ve silecek izleri gider dedi. Bu çizikler kalır dedi. Anlaşılan kaskoya bastırmak lazım. Ne yapmamı önerirsiniz?

Yamuk yumuk çizik nasıl oluyor? Kılcal çizikler halka şeklinde olur. Onun gibi mi? 

valla sağlam bir yer bulursanız camı değiştirin derim. Bende hem çizik çok fazlaydı hem de cam rezistansı görüşümü çok etkiliyordu. O yüzden son çare olarak temizlettim. Temizlemese camı değiştirecektim. 

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yamuk yumuk çizik nasıl oluyor? Kılcal çizikler halka şeklinde olur. Onun gibi mi? 

valla sağlam bir yer bulursanız camı değiştirin derim. Bende hem çizik çok fazlaydı hem de cam rezistansı görüşümü çok etkiliyordu. O yüzden son çare olarak temizlettim. Temizlemese camı değiştirecektim. 

Abi çiziklerin bazıları düz bir şekilde bazıları da, bişeyi camdan kazıyarak çıkarırsın ya onun gibi çizik. Muhtemelen sitedeki görevli sabah temizlerkende olmuş olabilir. İyilik yapayım demiş buzu kendi yöntemiyle temizlemiş.

Kaskoya bakacağım. Eğer cam değiştirme hakkım varsa bu tramere işler mi?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mais Jannataliyev yazdı:

Abi çiziklerin bazıları düz bir şekilde bazıları da, bişeyi camdan kazıyarak çıkarırsın ya onun gibi çizik. Muhtemelen sitedeki görevli sabah temizlerkende olmuş olabilir. İyilik yapayım demiş buzu kendi yöntemiyle temizlemiş.

Kaskoya bakacağım. Eğer cam değiştirme hakkım varsa bu tramere işler mi?

İşlemez diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İşlemez diye biliyorum.

Çoğunlukla işliyor tramerde ön cam değişimi olarak gözüküyor. Şirkete bağlı.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Koray Demir yazdı:

Ben de emmiden öğrendim zaten 😊

Saygılar o zaman :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hemen bakıyorum.. 

Baktım.. 

Bizden biri, cam değişmişti.. Tramere şu not düşülmüş. 

Sorgulanan bu poliçeye ait hasar vardır. Hasar Adedi: 1 Hasar Tutari: 6021.93

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
M.Cenk Taşcı

silecekleri auto modda bırakmamak lazım. büyük araçların fırlattığı kumlu tozlu parçalar silecekleri aniden son hızda çalıştırıp camı da çiziyor silecekleri bozuyor. ön camda silecek yolu boyunca çiziklerim vardı. kaportacı ince bir sulu zımpara + pasta yapalım dedi. sulu zımpara ile küçük bir alanda epey uğraştık. çizikleri aldık ama kullandığı pasta, zımpara izlerini almadı. sağolsun camı kaskodan değiştirmemi tavsiye etti.  moral bozuk zımparalı çizikli camla çıktım biraz araştırıp bir yere götürdüm aracı. pek beklentim yoktu. seryum oksit kullanmıyordu.  iki- ikibuçuk saat uğraş sonrası küçük derinler ve taş vurukları hariç tüm çizikler gitti. çizik giderme işlemine 600TL ödedim.  çalışılan bölgelerde optik sorun yaşamadım. gece ışık kırılması vb gibi. silecekleri de yeniledim. yağ gibi oldu. internette seryum oksitli uygulama videoları var. optik kusur riski , camı kırma riski, sonradan matlaşma muamması vs. denemedim.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
silecekleri auto modda bırakmamak lazım. büyük araçların fırlattığı kumlu tozlu parçalar silecekleri aniden son hızda çalıştırıp camı da çiziyor silecekleri bozuyor. ön camda silecek yolu boyunca çiziklerim vardı. kaportacı ince bir sulu zımpara + pasta yapalım dedi. sulu zımpara ile küçük bir alanda epey uğraştık. çizikleri aldık ama kullandığı pasta, zımpara izlerini almadı. sağolsun camı kaskodan değiştirmemi tavsiye etti.  moral bozuk zımparalı çizikli camla çıktım biraz araştırıp bir yere götürdüm aracı. pek beklentim yoktu. seryum oksit kullanmıyordu.  iki- ikibuçuk saat uğraş sonrası küçük derinler ve taş vurukları hariç tüm çizikler gitti. çizik giderme işlemine 600TL ödedim.  çalışılan bölgelerde optik sorun yaşamadım. gece ışık kırılması vb gibi. silecekleri de yeniledim. yağ gibi oldu. internette seryum oksitli uygulama videoları var. optik kusur riski , camı kırma riski, sonradan matlaşma muamması vs. denemedim.
Ben çok aracıma seryum uyguladım görüşte düşündüğünüz sorunları yaşamadım.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Seryum oksit maddesi zaten normal tüm firmalarda kullanıyor cAm pastalarında

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
M.Cenk Taşcı
(düzenlendi)
Köksal Yılmaz yazdı:

Ben çok aracıma seryum uyguladım görüşte düşündüğünüz sorunları yaşamadım.

elinize sağlık. int. araç forumlarında bu konudaki bilgi kirliliği fazla. cesaret edemedim.  uygulama yapan bazı yerler, rengi değiştirilip macun halde kutulanmış markalanmış seryum oksit ürününü kullanıp, '' biz seryum oksit kullanmıyoruz..yurtdışından özel getirtiyoruz.'' diyor da olabilirler. iki yere sormuştum. ikisi de benzer şeyler söylemişti. 

tarihinde M.Cenk Taşcı tarafından düzenlendi
.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...