İçeriğe Yönlendir

406 Hakkında

Erdal Daban

Recommended Posts

Erdal Daban
Selçuk Keleş yazdı:

Gösterge dizel modelde farklı. Ek olarak yağ sıcaklık göstergesi var. 
Sunroof SV'de de opsiyonel olabilir, yanlış hatırlıyor olabilirim. 
Şanzımanı bilmiyorum ama makyajsız modeli almayın zaten.

St ile sv arasında farklı diye düşünüyorum çünkü st st olanlarda o gösterge yok satıştaki ilanlara bakarak fikir yürütüyorum,d9 ile önceki motor arasında yakıt performans farkı da gözle görülür derecede iyiymiş,hdi motorları da araştırmaya başladım ama mantıklı olan d9 benzinli,satılık olan ilanlardan bir kaç tanesini aradım çoğunluğunda cam otomatiklerinin sorunlu olduğunu fark ettim birde yol bilgisayarı ekranının çalışmadığını da, işin ilginç yanı birde şu trigerin ne zaman değiştiğini şanzıman yağının km önce değiştiğini bilenle de karşılaşmadım, hal böyle olunca herşey süpriz bütün imkanlarını zorlayıp 30 yakın fiyat bile versem bakımlı bi araç almış olmayacağım.

Yorum bağlantısı
Erdal Daban
Sinan Akgöl yazdı:

Şanzıman AL4 kodlu olması lazım. Makyajlı makyajsız fark ettiğini sanmıyorum ama araştırılır. 

Sinan bey şanzıman ile ilgili olumsuz bir şeyle karşılaşmadım bütçeme göre zaten otomatik olarak alabileceğim alternatif wv grubu var onlarında şanzımanları sorunlu, daha düşük model japon da almayacağım.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Ben sadece şanzıman modelini yazmıştım Erdal bey :). Siz nası uygun görürseniz sonuçta siz kullanacaksınız.  Her marka modelin kendine özgü ufak tefek sorunları var, siz içinize sinen aracı alın. 

Yorum bağlantısı
Erdal Daban
Sinan Akgöl yazdı:

Ben sadece şanzıman modelini yazmıştım Erdal bey :). Siz nası uygun görürseniz sonuçta siz kullanacaksınız.  Her marka modelin kendine özgü ufak tefek sorunları var, siz içinize sinen aracı alın. 

406 ya çok niyetliyim bazen otomatikten bile vazgeçip manueline benzinlisini bulamayınca dizeline bakıyorum bi 406 sahibi olmak istiyorum anlayacağınız 

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Selim Gül

biraz konu canlandırma gibi olacak ama 2003 model 406 2.0 hdi otomatik 155.000 km de, bu araç alınır mı? 307 ve 406ç modelleri arasında kaldım. 406 kullanan arkadaşlarımızın yorumları nelerdir. 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Selim Gül yazdı:

biraz konu canlandırma gibi olacak ama 2003 model 406 2.0 hdi otomatik 155.000 km de, bu araç alınır mı? 307 ve 406ç modelleri arasında kaldım. 406 kullanan arkadaşlarımızın yorumları nelerdir. 

307 nın elektronik problemleri 2005 yılından sonra Bosch firmasına geçmesi ile çözüldü diye biliyorum. 307 tercih edeceksiniz 2005 üzerine bakmanızı tavsiye ederim. 

Yorum bağlantısı
Selim Gül
Tahir İlter yazdı:

307 nın elektronik problemleri 2005 yılından sonra Bosch firmasına geçmesi ile çözüldü diye biliyorum. 307 tercih edeceksiniz 2005 üzerine bakmanızı tavsiye ederim. 

Tahir bey bilgi ve desteğiniz için teşekkür ediyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

yıllar önce focus 1 almadan pug 406 ya odaklanmıştık, piyasada birkaç adet bakmış tam temiz bir tane bulunca da ustam bu bozulursa yapamayız diye aldırmamıştı. Onun yerine megane 1 aldırmıştı, megane da mekanik sorun çıkmamıştı. sonrasında hb focus 1 almıştım. birçok mekanik sorunla uğraştırmıştı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

406 alıp uzun süre kullanan arkadaşlarım oldu. 
Ustaların bozulursa yapamayız yorumuna katılmıyorum.  
Arabanın bozulunca yapılmayacak neyi var merak ettim. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Selim Gül yazdı:

Benzinlisini kullandım bildiğim kadarıyla dizel motorunda kronik vb arıza duymadım. Olsa da yapılamayacak şeyler değil. 155.000 baya iddialı bir rakam, direksiyonunda soyulma var mı, kapı contalarının yapışkanları erimiş mi, konsol ve kadran göstergelerinde yanmayan ledler var mı, tavan döşemesi orjinal mi kontrol edin bunlarda deformasyon olmaması lazım. 

Yorum bağlantısı
Selim Gül
Selçuk Keleş yazdı:

Benzinlisini kullandım bildiğim kadarıyla dizel motorunda kronik vb arıza duymadım. Olsa da yapılamayacak şeyler değil. 155.000 baya iddialı bir rakam, direksiyonunda soyulma var mı, kapı contalarının yapışkanları erimiş mi, konsol ve kadran göstergelerinde yanmayan ledler var mı, tavan döşemesi orjinal mi kontrol edin bunlarda deformasyon olmaması lazım. 

Selçuk bey tavsiyeler için teşekkür ediyorum. Bunlar önemli ayrıntılar. Henüz karar vermedim. Aracımın satılmasını bekliyorum. Satıldıktan sonra adım atacağım... 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hiperoptik vasküler dondurucu beyni ve tesisatı sorunlu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

607 başa bela. Halam oğlu epey bir zaman yaptıramadı
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

sıfırdan araba yapn usta vardı, şase dahil sıfırdan imal etti, C5 in alt sistemleri ile uğraşmadı bıktı, baz versiyonu candır

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...