İçeriğe Yönlendir

17 Ağustos 😔

Alpay Sumer

Recommended Posts

Alpay Sumer

- Sesimi duyan var mi?

herkesin aklina geldiginde tüylerimizi diken diken hale getiren O aci cümlenin Yil dönümü..

Depremler bizler icin kacinilmaz.

Ama Tedbir Alabiliriz.

Vesile ile Tum kayiplarimizi rahmetle aniyoruz..

• Beğen 2
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Allah rahmetli olanların günahlarını affetsin inşallah. Unutulmayacak bir gün 10 larca kişinin yan yana kepçelerle açılmış mezarlara defin edildiklerini nasıl unuturuz. 

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet geride kalanlara sabır dilerim...😔

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Resmi kayıtlara göre 18 bin.. Tahmini rakamlara göre 50 bin kişinin hayatını kaybedip milyonlarca kişiyi doğrudan etkileyen bir deprem. 

Allah tekrar yaşatmasın kimseye. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Ölenlere Allah rahmet eylesin... Geri de kalanlara sabır versin... ve hala deprem gerçeğini kulak arkası yapıyoruz.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Alpay Sumer yazdı:

- Sesimi duyan var mi?

herkesin aklina geldiginde tüylerimizi diken diken hale getiren O aci cümlenin Yil dönümü..

Depremler bizler icin kacinilmaz.

Ama Tedbir Alabiliriz.

Vesile ile Tum kayiplarimizi rahmetle aniyoruz..

ben bizzat yaşamayıp travmasını taşıyorum hala... ama akıllanması gerekenlerde tık yok.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

22 yaşındaydım ve dün gibi hatırlıyorum o saniyeleri. 

Hatta sonrasindaki artçı sarsintilari dahi. 

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Sadece 45 saniye sürmüştü ama bana bir ömür gibi gelmişti... O geceye dair hatirladıklarim depremden önce yıldızların çok yakın olduğu, yer yuzunden gök yüzne çikan kızıl bir renk ve odanin bi anda aydinlanmasi, annemin beni kucaklayıp babamin yanina kapı eşigine bırakması, babamın "hadi oğlum kelime-i şehadet getirelim" demesi... Yan komşumuzun kapıyı yumruklayıp" dışarı çıkın, neden ses vermiyosunuz ? İyimisiniz ? " diye bağirması ve ölümü beklemekti... Ben İstanbul'un Silivri ilçesinde bunları yaşarken, diger bölgelerde yaşananları hayal bile edemiyorum... Allah bir daha böyle bir acı yaşatmasın ülkemize. Deprem bir gerçek, bununla yaşamak zorundayız ama ne kadar bilinçliyiz ve ne kadar önlem alıyoruz, denetimler ne kadar sık ve dogru yapiliyor ? Bilmiyoruz... İnsan hayatı malesef ülkemizde değersiz, önemsiz... Bugün İstanbulda yaşanacak büyük bir depremin bilançosunu ben düşünmek bile istemiyorum çünkü karşılaşacağim gerçekten korkuyorum...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yıldızlar evet dikkatimi benim de çekti ancak sebebi şimdi düşününce hiçbir ışık kaynağı olaması idi. Bir tek bizim yarı yıkık bina aydınlık idi ve yanımızdaki diğer 2 veya 3 blok. Onlarda da kendi imalatım olan upsler ile merdiven ve asansör beslemeleri idi. Ha benim evde de yandı iki gün ara hol, ya da salon. Tam anımsamıyorum artık. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Üsküdar Ünalanda aile apartmanında depremi yaşadım. Yatağımda uyurken sesler işitmeye başladım. Dolaplar zangırdıyordu. Deprem olduğunu anlayamadım. Annem içeri girdi "deprem oldu" dedi ışıkları açtı. Deprem çoktan bitmişti.  10 15 saniye sonra elektrikler gitti. 

Bizim evin temeli kayalık bir zemindi. Depremi çok zayıf hissetmiştik. 4 gün Skoda Formen marka babamın arabasında geceleri kaldık. Sonra normal hayata döndük. 

1991 model O ev halen duruyor. Babam kendi ve ustasıyla beraber yapmıştı o evi. Şu an mütayit yapımı evde oturuyoruz. Açıkçası hiç güvenmiyorum. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Kocaeli/Körfez/Esentepe Mah. Komşu evlerin yarısı, arkadaşların yarısı...

bir kaç gece sapanca gölü yakınlarında ağaçlar altında, sonra çadır, tahta baraka, prefabrik ev ve 1 yıl sonra Iğdır'a temelli dönüş...

yarım bırakılmış, arkadaşlıklar, aşklar ve çocukluğum...

Rabbim tekrarını yaşatmasın...

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kocaeli/Körfez/Esentepe Mah. Komşu evlerin yarısı, arkadaşların yarısı...
bir kaç gece sapanca gölü yakınlarında ağaçlar altında, sonra çadır, tahta baraka, prefabrik ev ve 1 yıl sonra Iğdır'a temelli dönüş...
yarım bırakılmış, arkadaşlıklar, aşklar ve çocukluğum...
Rabbim tekrarını yaşatmasın...

En cok koyanda o yarim kalanlar oldu ya zaten. Yarım kalanlara rağmen diyelim Zeynep Dizdar gibi.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...