İçeriğe Yönlendir

Klima Ne Zaman Uygun Fiyata Alınır?

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Soğutma amaçlı klima almak istiyorum. Malum şu an klima satış dönemimdeyiz. Eskiden tüccarlar çok uyanmamıştı duruma. Klimalar kışın daha uygun fiyatlı oluyordu. Şu an durum nedir? Yazın rekabetten ucuz oluyor mu? Bu yaz fiyatları sonbahar ve kışın düşer mi? Ne zaman almalı ve istanbul’da tanıdık indirim yapacak birileri var mı :) 18bin btu civarı lazım. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Rakam aynı yaz kış, hatta kışın daha pahalı. Kışın avantajı montaj için beklememe 

Birde denk gelirse stant ürünü al. Teknosa koçtaş filan veya mağaza. Hem çok uygun hemde yine aynı süre garantisi oluyor 

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

11 Kasım indirimlerinde fiyatlar çok düşüyor sıkı takip etmek lazım. Ben media markt tan Hotpoint 9 luk inverter klimayı 1500 e aldım. Şu an aynı model 2400 civarı.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Rakam aynı yaz kış, hatta kışın daha pahalı. Kışın avantajı montaj için beklememe 

Birde denk gelirse stant ürünü al. Teknosa koçtaş filan veya mağaza. Hem çok uygun hemde yine aynı süre garantisi oluyor 

Teşhir ürünü yani. Bakayım ona da. Ama eskisi gibi kışın klima ucuz olmuyor yani öyle mi abi

Ömer Sarıgül yazdı:

11 Kasım indirimlerinde fiyatlar çok düşüyor sıkı takip etmek lazım. Ben media markt tan Hotpoint 9 luk inverter klimayı 1500 e aldım. Şu an aynı model 2400 civarı.

N11 mi?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Artık kışında verimli çalışıyor klimalar. Yadece yazın kullanılacak ise inverter ama sadece soğutma olan klimalar var. Rakamları çok uygun oluyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Bim de kampanya ile hotpoint 12000 lik klima satiliyordu gectigimiz haftalarda. 2299 tl
Ne dersiniz?96c98b31cd6caa021ca07b27808a2574.jpg499b8bc467111c812f13516e80541555.jpg

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Bim de kampanya ile hotpoint 12000 lik klima satiliyordu gectigimiz haftalarda. 2299 tl
Ne dersiniz?96c98b31cd6caa021ca07b27808a2574.jpg499b8bc467111c812f13516e80541555.jpg

Üzerinde bir köşede cop veya scop değerleri olacak. 4 e yakın ise alınır.
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

ağustos sonunda özellikle marketlerde çok düşüyor. bende inverter 9000 lik düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Sıfır almaktan vazgeçtim. Fiyatlar çok uçmuş. Almışken biraz kaliteli olsun sorun çıkarmasın dedim. Daikin baktım. Sadece soğutması iyi olan 18k btu klimalar 7-8 binden başlıyor. Klimaya bu rakamlar çok fazla. 

Takip edip az kullanılmış ve garantisi devam eden ikinci el almayı planlıyorum artık. 

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Sadece soğutma için banada 18 binlik lazım müteahit kabloları çekip bırakmış aslında salonu pek kullanmıyoruz ama almak lazım kötü duruyor

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

İnverter olmayanlar sinir ediyor, bir soğuk bir sıcak, bence de mutlaka inverter olmalı.

Klima arayanlar için mutlaka takip edilesi bir forum. O anlı şanlı klimaların ( arçelik, beko, samsung, lg ) gerçekte ne kadar gereksiz olduğunun bilgileri.  https://klimaforumu.com/konu-klima-tavsiyesi-2019.html?pid=33969#pid33969
Ne marka alınmalı?
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Klima alırken kesinlikle oda boyutu ve mevsimsel sıcaklıklara da bakılmalı. Ben 24 binlik sipariş etmiştim. Getiren bayi 18 binlik takmış, taktıktan sonra anladık, fiyat farkını aldım ama 18 binlik bile benim salona fazla geldi. Keşke 12 binlik alsaymışım. İnverter olayı da sık dur kalk yaptığında enerji tasarufu sağlıyor. Sık kullanmayacaksanız çok gerekli olmadığını düşünüyorum. Klimayı vestel almıştım,  pek memnun değilim.  

Bütçe elveriyorsa japonlardan şaşmamalı ama arçelik, baymak , lg de iş görür. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Erhan Doruk yazdı:

Klima alırken kesinlikle oda boyutu ve mevsimsel sıcaklıklara da bakılmalı. Ben 24 binlik sipariş etmiştim. Getiren bayi 18 binlik takmış, taktıktan sonra anladık, fiyat farkını aldım ama 18 binlik bile benim salona fazla geldi. Keşke 12 binlik alsaymışım. 

Daha iyi olmuş. 12bin 18binden fazla enerji tüketir aynı koşullarda 

Yorum bağlantısı
Turhan Onat
Evren Erakçora yazdı:

İnverter olmayanlar sinir ediyor, bir soğuk bir sıcak, bence de mutlaka inverter olmalı.

Ne marka alınmalı?

12000 btu için . Fiyatının çok üstünde bir makina.. 2006 model ama yeni jenerasyonlara taş çıkartır. Tam bir fiyat/performans makinesi olarak tanımlanıyor.  https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/lg-prestige-12000-btu-as-w126mmf0-inverter-duvar-tipi-klima-453221111?ga_prodid=453221111&scxid=14489-145823-2357-0&utm_source=akakce&utm_medium=ocs&utm_campaign=standard&utm_content=standard&v=1.62.8

Evren Erakçora yazdı:

Ne marka alınmalı?

Kesinlikle çok iyi bir makina.  https://www.akakce.com/klima/en-ucuz-demirdokum-a5-a-12000-btu-inverter-duvar-tipi-fiyati,98575505.html

Evren Erakçora yazdı:

Ne marka alınmalı?

https://www.iklimsa.com/duvar-tipi-klimalar/sigma-sgm18invdme-plus-serisi-a-enerji-sinifi-18000-btuh-inverter-klima

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Turhan Onat yazdı:

Midea

Bir daha tövbe yanaşmayız. Şirkette kullanıyorduk, çöpe attık mecburen en sonunda. Rezalet...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Grundiğ klimayı bir arkadaş önerdi çok ama çok memnunum. Birde WiFi özelliği var. Büroma gelmeden açıyorum geldiğimde buz gibi odam. Ben 18.000 btu sunu 3 ay önce 4500 tl aldım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Sırf ikinci el klima işi yapanlar var. Mantar üreticileri falan filan çadırlarına taktiriyor 2-3 ay sonra iflas edip satıyor. Ikinci elleri araştırın garantisi bile bitmeyen cihazlar ölü fiyatına gidiyordu gruplarda 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Yıldız 1 yazdı:

garantisi bile bitmeyen

Yetkili servis sökmediyse, elde form yoksa maalesef garanti vermeyi kabul etmiyorlar.

Ama yine de ölü fiyatı varsa alırım ben.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...