İçeriğe Yönlendir

Focus III - Triger / Kayışı / Değişim

Seçkin Sakarya

Recommended Posts

Murat Öngür

Araç 35 binde servis 120 bin dedi bana biraz fazla gibi geldi.

Türkiye şartlarında maksimum 100 bin de değiştirin

Yorum bağlantısı
Bunyamin ozaydin

Banada servis 4 yıl yada 135 bin km dedi. Hangisi önce dolarsa.aracım dizel

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Servis de 1.6 tdci 2011 focus aracımın triger degisimi 90.000km bakiminda degisti. Trigerin yaninda devirdayim pompasinida degistiriyorlar. Bilginize.

Servis de 1.6 tdci 2011 focus aracımın triger degisimi 90.000km bakiminda degisti. Trigerin yaninda devirdayim pompasinida degistiriyorlar. Bilginize.

Bu sene yani...
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bahattin Öztoklu

Merhaba, aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum. 2012 mk3 trend dizel aracıma tan otoda triger değişimi gerekli dendi.Diğer yetkili servislere sordum 5 yıl 135.000 km cevabı aldım. Aracım daha 68.000 km de acaba gerçekten değiştirmek gerekli mi.

2011 focus 3 umun 63 km de triger ve devirdaim su pompasını 500 tl ye geçen ay degistirdim. Gergi rulmanın dan ses geliyordu sssssssss şeklinde. Degistirdim sorun halloldu.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Caner Yeşil

2011 focus 3 umun 63 km de triger ve devirdaim su pompasını 500 tl ye geçen ay degistirdim. Gergi rulmanın dan ses geliyordu sssssssss şeklinde. Degistirdim sorun halloldu.

Nerde değiştirdiniz?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bahattin Öztoklu

Nerde değiştirdiniz?

Konya da Özbayford da degistirdim.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
İsmail ÇETİNKAYA

Merhaba 2014 Focus aracımın km si 44.500 oldu.Triger kayışı genelde 90 binde değiştiğini söylüyorlar veya yıl bazında (5 yıl)değişmesi gerektiği söyleniyor.Benim aracım 5 yıllık bu sebeple değişmesi gerekir mi.Bilgi almam mümkün mü

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Triger kayışı 5 senede mutlaka değişmeli. Yıpranırsa en az 3-4 bin liralık zarar verme ihtimali var. Riske atmayın.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Çok pahalı bir malzeme değil, değiştirin kafanızda soru işareti kalmasın.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
İsmail ÇETİNKAYA yazdı:

Eyüp bey yani süresi dolmuş oluyor sanırım anladığım doğrumu?

Evet 5 sene kullanım süresi var. Değiştirmek gerekiyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
İsmail ÇETİNKAYA yazdı:

Merhaba 2014 Focus aracımın km si 44.500 oldu.Triger kayışı genelde 90 binde değiştiğini söylüyorlar veya yıl bazında (5 yıl)değişmesi gerektiği söyleniyor.Benim aracım 5 yıllık bu sebeple değişmesi gerekir mi.Bilgi almam mümkün mü

60.000 polo 2010 model daha geçen hafta değiştirdik. :) ama kayış kötü durumdaydı baya.

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Tekrar yazıyorum ama İzmir’deki iki ford servisi 135bin km 9 sene diye belirtti triger değişimi için. İçiniz rahat edecekse değiştirin ama bence çok acele etmenize gerek yok uygun bir zamanda halledersiniz.

• Teşekkür 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

risk yönetimi yapmak kriz yönetiminden iyi. ben tiguanı ikinci el aldığımda 125 bin km de önerilen zincir değişimine vakit ayıramadan 126 bin de evin önünde sente atlayıp beni rezil etti. 5 bin tl ye yakın masraf ettim. o nedenle yarısını önceden vermeyi tercih etmeli bence.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Bu iş riske atılacak durum değil bence de 5 yıl içinde değişmek mantıklı. Daha sonrası ağır hasarlara yol açabiliyor.

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

beklemeden anında.... ben bile triger değişimine 20 bin kala değiştirdim iyiki değiştirmişim çatlamalar başlamıştı. usta zamanlaman çok iyi oldu dedi. 

o yüzden 3-5  liralık masraftan kaçıp 3-5 binlik masraflara girmeye hiç değmez. km yi geçmeden yıl olarak dolmuş.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ben 2012 model focusumunkini 45 binde değişmiştim. 5,5 yıllık falandı. O topa girmek istemedim.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Yurt dışında km fark ediyor galiba ben 5 yıl 60 bin km de degistirdim çıkan çok sağlam gözlüyor şimdi 6 yıl 50 bin oldu kışa değiştirin risk almaya deymez

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İsmail ÇETİNKAYA

Çok teşekkür ederim arkadaşlar yarın değiştireceğim. Risk almaya değmez 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...