İçeriğe Yönlendir

Continental Contipremiumcontact 2 Kenarlarda Kopmalar

Yaşar Yüce

Recommended Posts

Yusuf Berke

Ben 80 bin km kullandım en uzun süre bir takımı. Ve dişleri sapasağlamdı hala.

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Fotoğrafların çekildiği yüzeyde araç dururken yapılan hareketler de sertleşmiş lastikte kopmaya neden olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

jeep grand cherokee de üzerinde gelen wrangler HP lastikler tam bu şekilde parçalanıp dökülmüşlerdi 30 bin km ye gelmeden. araç bir kere bile asfalttan çıkmamıştı o zamana kadar.

Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
Yaşar Yüce yazdı:

2016 Focus aracımın üzerinde orjinal gelen 2016 üretimi Continental Contipremiumcontact 2 ön lastikler resimlerdeki gibi kenarlardan soyuluyo gibi kopmalar oluyo. Aracıma sıksık rot balans ayarı yaptırırım. Bu şekilde aşınmanın sebebi ne olabilir. Lastik havalarınıda sık sık kontrol ederim ve 32ps hava basarım. Arka lastiklerde çok hafif derecede aynı soyulmalar var.

2016 üretimi, aynı marka ve model lastiği, 2016 ortasından beri kullanıyorum. 30bin km ye az kaldı. Kışlık değişiminden sonra, bir Yaz daha kullanacağımı sanıyorum.

Üzerlerindeki yıpranmalar, sizin fotoğraflarınızdaki tablo ile mukeyese edilecek durumda değil. Yol koşullarından veya imalat kaynaklı bir aşınma olmuş olabilir lastiklerinizde.

Yorum bağlantısı
Yaşar Yüce
(düzenlendi)

Daha önce fiesta aracımda da aynı lastiği kullandım. Onda da böyle kopmalar olmuştu. Ama böyle derin değildi. Bu yazı bunlarla çıkarıp seneye yeni lastik almayı düşünüyorum. Önerileriniz varmı marka model. Bu arada ölçü 205/55/16R

tarihinde Yaşar Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Yaşar Yüce yazdı:

Daha önce fiesta aracımda da aynı lastiği kullandım. Onda da böyle kopmalar olmuştu. Ama böyle derin değildi. Bu yazı bunlarla çıkarıp seneye yeni lastik almayı düşünüyorum. Önerileriniz varmı marka model. Bu arada ölçü 205/55/16R

Daha önce Pirelli Cinturato kullandım gayet başarılı bir lastikti. Tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Yaşar Yüce yazdı:

Önerileriniz varmı marka model. Bu arada ölçü 205/55/16R

1- Bridgestone Turanza T005 (Bunu neden ilk sıraya yazdım sert lastiktir kopmaz parçalanmaz)

2- Continental Premium Contact 6

3- Goodyear Eff Grip Performance 

4- Nokian Wetproof

5- Hankook Ventus Prime 3

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Yaşar Yüce yazdı:

Yaşar hocam Lassa Driveways aldım aynı ölçü. 

Şu ana kadar hiç bir problemim olmadı. 

18.500km yapmışım şimdiye kadar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...